Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

WORD-y wznawiają egzaminy na prawo jazdy. Przed egzaminem będą mierzyć temperaturę ciała

Dwa Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z województwa lubelskiego podjęły decyzję o wznowieniu przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy. Kandydaci na kierowców mogą już się zapisywać.

Po blisko dwóch miesiącach od zawieszenia przeprowadzania egzaminów i szkoleń, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wznawiają swoją działalność. W Lublinie rozpoczęły się już zapisy na egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz na egzaminy praktyczne na kat. C, C+E, D i A, A1, A2 i AM. Kandydaci na kierowców powinni zapisywać się przez internet. Egzaminy prowadzone będą zarówno w Lublinie, jak też w oddziałach w Puławach i Kraśniku.

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej oraz w oddziale terenowym w Łukowie egzaminy wznowione zostaną od 4 maja. Dotyczy to egzaminów teoretycznych na wszystkie kategorie prawa jazdy oraz praktycznych na kategorie prawa jazdy A, A1, A2, AM, B+E, C, C+E, T oraz D. Termin wznowienia zapisów oraz przeprowadzanie egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B zostanie ogłoszony 6 maja.

W związku z zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w obu ośrodkach wprowadzone zostały dodatkowe środki bezpieczeństwa. Osoby objęte kwarantanną lub mające objawy chorobowe np. gorączka, kaszel lub katar nie będą mogły wchodzić na teren WORD. Na terenie ośrodków będą mogły przebywać wyłącznie osoby przystępujące w danym dniu do egzaminu lub szkolenia, co ważne, bez osób towarzyszących. Bezpośrednio po wejściu na teren ośrodka konieczne będzie umycie rąk, a następnie ich dezynfekcja.

Osoby przystępujące do egzaminu lub szkolenia zobowiązane będą do noszenia maseczki zasłaniającej usta i nos, sugerowane jest użycie maseczki jednorazowej z atestem. Ze względu na specyfikę egzaminu lub szkolenia nie należy wykorzystywać do tego celu elementów garderoby, wskazane jest również użycie rękawiczek jednorazowych np. lateksowych lub nitrylowych. Przed rozpoczęciem egzaminu lub szkolenia osobom zdającym, w sposób bezkontaktowy, zostanie dokonany pomiar temperatury ciała. Osoby z podwyższoną temperaturą nie zostaną dopuszczone do egzaminu lub szkolenia.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy kat. A jest posiadanie własnego kasku z atestem, rękawic motocyklowych oraz naładowanego telefonu komórkowego z zestawem słuchawkowym do komunikacji z egzaminatorem. Po zakończeniu egzaminu lub szkolenia konieczne będzie niezwłoczne opuszczenie terenu WORD. Po każdym egzaminie lub szkoleniu pojazdy egzaminacyjne i sala szkoleniowa będą zaś dezynfekowane.

Na razie nie ma jeszcze informacji na temat wznowienia egzaminów na prawo jazdy w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Zamościu w Chełmie. Przedstawiciele zamojskiego ośrodka wyjaśniają, że czekają na odpowiedź w tej sprawie z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Z kolei chełmski ośrodek szczegóły na ten temat ma podać w najbliższym czasie.

(fot. lublin112)

4 komentarze

  1. A szkoły nauki jazdy?

  2. A po co szkoły? Jeszcze ich nauczą jeździć i kto bedzie podchodził siebanaście razy do egzaminu? Kuku kuku Panie Kruku ! Trzeba myśleć! Trzeba myśleć!

Z kraju