Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wójt dementuje informacje, aby w Wożuczynie spadła rakieta. „Proszę nie ulegać presji informacji”

Kolejne osoby dementują informacje niektórych mediów, aby w naszym regionie miała spaść rakieta znad Ukrainy. Służby cały czas sprawdzają okolicę.

Władze gminy Rachanie, tak jak wcześniej służby wojewody oraz policja, również nie potwierdzają, aby w miejscowości Rachanie spadła jakakolwiek rakieta. Przed południem tego typu informację przekazała Telewizja Republika, po niej powieliło ją wiele redakcji.

Niedługo później policja potwierdziła, iż prowadzone są czynności w tej okolicy, jednak zapewniono nas, iż o żadnym upadku obiektu latającego nie ma mowy. Ustaliliśmy, iż niezidentyfikowany obiekt widziany był przez kilka osób, zarejestrowały go też radary, co potwierdziło Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Wójt Gminy Rachanie Roman Miedziak zapewnia, iż we wszystkich miejscowościach jest spokojnie i nic się nikomu nie stało. Podkreśla, że w związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej niepokojących informacji o obiekcie wojskowym, który miał spaść na terenie gminy, nie potwierdza, aby tego typu fakt miał miejsce.

– Wzmożenie aktywności służb mundurowych jest spowodowane zapewne sprawdzeniem krążących informacji. Proszę nie ulegać presji informacji – dodaje Roman Miedziak.

Służby podkreśliły nam, iż sygnał obiektu z radarów naziemnych urwał się w okolicach Hrubieszowa. Nie oznacza to w żadnym przypadku, iż rzekoma rakieta spadła na tym terenie. Obecnie analizowane są dane z innych źródeł, które już niebawem mają dać nowy obraz w tej sprawie.

35 komentarzy

 1. Nie wierzę w niezdementowane informacje.

 2. obserwator rakiet

  Już ustalone.Ruska rakieta wleciała,polatała,przestraszyła kury i niektóre baby i odleciała.Nie róbcie z Polaków idiotów.

 3. świadkowie twierdzą że leciała w kierunku Zamościa i tutaj można zauważyć cel. Gdy połączymy linia prostą Przewodów i Wożuczyn, a następnie przedłużymy linie łączącą obie miejscowości w głąb Polski to na trasie jest radar antyrakietowy średniego zasięgu który znajduje się w okolicach Łabuń. W linii prostej to ok 15 km od Wożuczyna.
  A co na to NATO ?

  • Generalny nadgenerał

   NATO na to jak na lato, czyli udaje, że nic nie wie, nic się nie stało i dalej wmawiają nam, że w sojuszu jesteśmy bezpieczni.???

 4. Wójt jeszcze po świętach nie wytrzeźwiał, więc lepiej niech się nie wypowiada.

 5. Jak zwykle ruskie macki zacieraja slady

 6. PO CO TEN PIS STRASZY LUDZI po to by oglądac tvp info i tvp republika?

 7. w Polsce dzieja sie lepsze rzeczy: „Do Sądu Najwyższego wpłynęły odwołania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika od decyzji marszałka Sejmu o wygaszeniu ich mandatów poselskich” a ja sie pytam jak mogą składac odwołania skoro ciągle twierdzą ze nie dotarło do nich pismo informujące o tym 😀

 8. Rakieta spadła w redakcji TV Republika a wybitny ekspert Błaszczak kazał ją zestrzelić jakby zapominając że Patrioty tak przez niego nie chciane wróciły do Niemiec. Kosiniak-Kamysz zaczął działać od razu a nie po kilku miesiącach jak Błaszczaki nie oskarża żołnierzy że nic nie wie.

 9. Teraz w Polsce nie może spaść żadna Tuska rakieta,jutro okaże się,że to był niewielki dron którym przemycano papierosy

Dodaj komentarz