690 680 960

Wojsko będzie świętować we Włodawie na pikniku militarnym

Pokaz sprzętu wojskowego oraz wyszkolenia kawaleryjskiego i musztry, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i tradycyjna wojskowa grochówka. To wszystko będzie czekać na uczestników pikniku militarnego, który w czwartek 2 września odbędzie się we Włodawie.

Pokaz sprzętu wojskowego oraz wyszkolenia kawaleryjskiego i musztry, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i tradycyjna wojskowa grochówka. To wszystko będzie czekać na uczestników pikniku militarnego, który w czwartek odbędzie się we Włodawie.

– Zapraszamy mieszkańców miasta, gminy i powiatu na piknik militarny z okazji święta 19. Chełmskiego Batalionu Zmechanizowanego oraz Garnizonu Chełm, który odbędzie się 2 września 2021 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Tak dużego wydarzenia z udziałem wojska dawno w naszym mieście nie było – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Głównym punktem obchodów, około godziny 12:30, będzie wjazd do miasta 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego. Trasa przejazdu przebiegać będzie ulicami – Okunińską, Tysiąclecia PP, Korolowską i Sierpińskiego.

Następnie przewidziano powierzenie miasta, gminy i powiatu pod opiekę wojska. Obecność na uroczystości zapowiedzieli między innymi płk Jacek Chmielewski Dowódca 19. Chełmskiego Batalionu Zmechanizowanego, gen. dyw. dr Jarosław Gromadziński Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej, oraz gen. bryg. Michał Rohde Dowódca 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej – prawnuk generała Franciszka Kleeberga.

Piknik militarny będzie swoistą lekcją historii. W programie przewidziano między innymi: pokaz sprzętu wojskowego oraz wyposażenia, pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego i musztry. Uczestnicy wysłuchają również prelekcji na temat historii kawalerii, tradycji jazdy polskiej i
historii miasta Włodawa. Nie zabraknie również występów artystycznych, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych oraz tradycyjnej grochówki wojskowej.

(fot. nadesłane, 19.CBZ)

8 komentarzy

 1. jakie ładne „BWP” na fotografii:D od razu się ciśnie na język słynne słowa jednego z chorążych …”Andrzeju nie denerwuj się..” 😀

 2. Podpis elektroniczny

  Super że taka impreza jest w czwartek 2 września.

 3. Kapelan/szaman tyż byndzie ?

  • Dla ciebie specjalnie będzie ochrzczony scyzorykiem

   • Tak sobie myśle kto to wogle wymyślił ten upośledzony tekst ”tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska będzie Polską a polak Polakiem”. I teraz wiem że szambo cuchnie złotym cielcem w czarnej łachmanie.

 4. Seba - ojciec Frania

  Czy jest pozwolenie Głównego Konserwatora zabytków na wyprowadzenie naszych maszyn wojskowych 🤣🤔

 5. Jakby kiedyś nie rozwalili świetnie prosperującej jednostki we Włodawie to takie imprezy byłyby częściej. Ale jak to w Polsce…. Trzeba coś najpierw zepsuć żeby potem można było naprawić.

 6. W czwartek!??? Super!
  Pewnie tłumy zjadą się z całej Europy (środkowo – wschodniej).

Kursy walut

 • USD 4.4351zł -0.91%
 • GBP 5.4317zł -0.31%
 • EUR 4.6821zł -0.33%
 • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy