Województwo śląskie z największą liczbą nowych zakażeń koronawirusem. Nowy przypadek w woj. lubelskim

W czwartkowym porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia przekazuje informacje o 265 nowych zakażeniach SARS-CoV-2 w całym kraju, wśród nich 209 ujawniono w woj. śląskim. Na terenie woj. lubelskiego przybyło jedno zakażenie koronawirusem.

– Mamy 265 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (209), dolnośląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (12), opolskiego (5), lubelskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1) i zachodniopomorskiego (1) – poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu łukowskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym. Do dnia 14 maja 2020 roku (godz. 10.00) na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 398 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 272 ozdrowieńców i zarejestrowano 14 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K Gliwice, 62-K Cieszyn, 78-M, 93-M, 75-K, 66-M Tychy, 90-K Kędzierzyn-Koźle, 69-K Starachowice. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w kraju: 17469/869 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). 6696 osób uznaje się za wyzdrowiałe.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. Może mi ktoś to wytłumaczyć:
  Jak o masowe testy prosili lekarze i pielęgniarki, to rząd im pokazał figę z makiem.
  Jak masowych testów potrzebowali górnicy, to rząd powiedział „proszę bardzo” i nagle dało się prawie 20 tysięcy testów dziennie na samym Śląsku wykonać.

  To kto w końcu jest ważniejszy w walce z epidemią?
  Lekarze, czy górnicy?

  • Bo lekarzy, pielęgniarek (a także salowych, ratowników medycznych, opiekunek w DPS, generalnie pracowników służby zdrowia w skali kraju) jest więcej jak górników?

  • Bo jak Śląsk będzie w Polsce drugą Lombardią to na Śląsku wzrosną nastroje separatystyczne, żądania autonomii i generalnie opcja rządząca dostanie po t…., a idą wybory i Dudzie głosy potrzebne. Przypomnę, że Śląsk to drugie województwo w skali kraju po Mazowszu jeśli chodzi o liczbę mieszkańców.

  • Wśród lekarzy nie było tyle zakażeń. Poza tym w owym czasie na świecie walka o każdy test. Teraz jest o nie łatwiej. I na śląsku jest bardzo zła sytuacja. trwała

   • Widzę walczysz jeszcze z ostrym cieniem mgły, jak skończysz, to mógłbyś może napisać to po polsku?

 2. …bo jak górnicy zachorują to staną kopalnie, a węgiel trzeba wydobywać….

  • A jak lekarze zachorują, to będziesz zdychać w domu.
   A górnicy to węgiel fedrują w Bogdance, na Śląsku fedrują długi.

 3. Gdyby w Polsce rządziła PO to pewnie zachorowań w skali kraju mielibyśmy tyle co w Bułgarii lub Grecji czyli koło 1000, a tak jesteśmy liderem w Europie. W Czechach, Austrii, Szwajcarii epidemia powoli wygasa a my wciąż jesteśmy liderem jeśli chodzi o ilość zachorowań w Europie. Minister Arłukowicz byłby na pewno o wiele lepszym ministrem zdrowia, a rząd PO-PSL pewnie o wiele lepiej poradziłby sobie z kryzysem gospodarczym. Mimo koronakryzysu pewnie nadal bylibyśmy zieloną wyspą, funkcjonowałyby normalnie zakłady pracy, uczelnie , szkoły a liczba zachorowań i zakażeń byłaby dużo mniejsza.

 4. Spoko, będzie niedługo więcej po otwarciu Kauflanda.

 5. # Łukasz jeździsz rowerem do roboty?
  Jak Ci się oddycha w maseczce? Bo mi juchowo
  Może byś tak poluzował?
  Łukasz przemyśl to

 6. Srać na ten Śląsk i tych górników. Zamknąć region na 2 tyg!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online