Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych na stulecie odzyskania niepodległości

W nadchodzący weekend w naszym regionie odbędzie się wystawa, na której podziwiać będzie można konie zimnokrwiste. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 12 sierpnia w Tucznej odbędzie się Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych. To cykliczne wydarzenie od lat cieszy się sporym powodzeniem zarówno przez miłośników koni, a także przez mieszkańców oraz turystów. Tegoroczna wystawa organizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem wydarzenia jest z kolei promocja koni zimnokrwistych jako rasy o wszechstronnych zaletach. Zwierzęta te posiadają wspaniały charakter, dzięki któremu wykorzystywane są m.in. w hipoterapii i jako konie rekreacyjne. Są również dodatkowym źródłem utrzymania wielu gospodarstw wiejskich.

Wystawa rozpocznie się o godz. 11 od występu Natalii Marczuk, co będzie upamiętnieniem okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości. Później nastąpi oficjalne otwarcie wystawy przez organizatorów. W programie przygotowano prezentacje Klaczy i Ogierów Sokólskich, pokazy jeździeckie jak też pokazy klaczy i ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski.

Na koniec odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W trakcie imprezy sędziowie będą bowiem bacznie przyglądać się koniom i oceniać m.in. typ, pokrój, stęp, kłus, kondycję, pielęgnację i ogólne przygotowania konia do czempionatu. Organizatorami Wojewódzkiej Wystawy Koni Zimnokrwistych jest Gmina Tuczna i Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej.

Portal lublin112.pl sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

2018-08-09 15:12:39
(fot. nadesłane)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Ten koń na fotce napewno nie jest z zimnokrwistych.Zmieniły się czasy kiedyś konie były na porządku dziennym, dziś nawet na wsi są rzadkością .Ech aby bobry łosie inne dziczyzna ma się dobrze.Przyjdzie taki czas że dzieci tylko w stadninach będa widziały zwierzęta.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.