Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych na stulecie odzyskania niepodległości

W nadchodzący weekend w naszym regionie odbędzie się wystawa, na której podziwiać będzie można konie zimnokrwiste. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 12 sierpnia w Tucznej odbędzie się Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych. To cykliczne wydarzenie od lat cieszy się sporym powodzeniem zarówno przez miłośników koni, a także przez mieszkańców oraz turystów. Tegoroczna wystawa organizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym celem wydarzenia jest z kolei promocja koni zimnokrwistych jako rasy o wszechstronnych zaletach. Zwierzęta te posiadają wspaniały charakter, dzięki któremu wykorzystywane są m.in. w hipoterapii i jako konie rekreacyjne. Są również dodatkowym źródłem utrzymania wielu gospodarstw wiejskich.

Wystawa rozpocznie się o godz. 11 od występu Natalii Marczuk, co będzie upamiętnieniem okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości. Później nastąpi oficjalne otwarcie wystawy przez organizatorów. W programie przygotowano prezentacje Klaczy i Ogierów Sokólskich, pokazy jeździeckie jak też pokazy klaczy i ogierów rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski.

Na koniec odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W trakcie imprezy sędziowie będą bowiem bacznie przyglądać się koniom i oceniać m.in. typ, pokrój, stęp, kłus, kondycję, pielęgnację i ogólne przygotowania konia do czempionatu. Organizatorami Wojewódzkiej Wystawy Koni Zimnokrwistych jest Gmina Tuczna i Gminna Biblioteka Publiczna w Tucznej.

Portal lublin112.pl sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

2018-08-09 15:12:39
(fot. nadesłane)

2 komentarze

 1. Ten koń na fotce napewno nie jest z zimnokrwistych.Zmieniły się czasy kiedyś konie były na porządku dziennym, dziś nawet na wsi są rzadkością .Ech aby bobry łosie inne dziczyzna ma się dobrze.Przyjdzie taki czas że dzieci tylko w stadninach będa widziały zwierzęta.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach