Wody w Wiśle wciąż przybywa. Rzeka rozlała się na okoliczne tereny (zdjęcia)

Woda podchodzi niebezpiecznie blisko zabudowań, a także zalewa pola uprawne. Na razie prognozy są optymistyczne. W Annopolu przekroczony został stan alarmowy, tam też jest najpoważniejsza sytuacja.

Z godziny na godzinę podnosi się stan wody w Wiśle. W Annopolu przekroczony został stan alarmowy, tam też jest najpoważniejsza sytuacja. Jednak jak zapewniły nas służby cały czas monitorujące okolicę, na razie nie ma potrzeby podejmowania żadnych poważniejszych działań.

W terenie pracują strażacy zarówno z Państwowej jak też Ochotniczej Straży Pożarnej oraz służby ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Woda nie dostała się do żadnych zamieszkałych budynków.

W Puławach rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy. Tutaj, jak też w Dęblinie, fala wezbraniowa ma dotrzeć w piątek. W Piotrawinie w powiecie opolskim woda podchodzi niebezpiecznie blisko zabudowań, a także zalewa pola uprawne. Na razie prognozy są optymistyczne. Wisła ma osiągnąć stan alarmowy, jednak nie powinno to spowodować zagrożenia. Co więcej niejednokrotnie już bywało, że stan wody był o wiele wyższy.

(fot. lublin112.pl)

(fot. nadesłane – Mateusz)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. No to chyba dobrze, że wam tej wody przybywa. Wsiąknie trochę w ziemię i po naturalnym przefiltrowaniu zasili wody podskórne.

  A wy tylko narzekacie i narzekacie. A czy ktoś wam kazał budować się na terenach zalewowych? Tylko mi tutaj bez takich, że „nie wiedziałem, że 100 metrów od koryta rzeki to teren zalewowy”. Błagam, nie błaźnijcie się.

  • Najlepsi są ci, co po zalaniu robią remont, po kolejnym zalaniu kolejny remont. I tak czekają całe życie aż stracą wszystko zamiast wynosić się na teren niezalewowy. Jak już brać kredyt czy odszkodowanie to po to, żeby nie trzeba było tego robić kolejny raz.

 2. Zalecam budowę bliżej rzeki, najlepiej w dolinie…

 3. -‚ Bloslawiony ten , co nie majac nic do powiedzenia , nie ubiera tego faktu w slowa ‚
  J. Tuwim

  • Jurand ze Spychacza

   J. Tuwim nie był analfabetą, a tutaj widzę duże braki. Nieznajomość polskiej pisowni, deficyty słownikowe oraz pauzy przed przecinkiem. W gimnazjum nie nauczyli?

 4. Tak jak teren Powiśla -wilkow i okolice . Sama nazwa mówi po-wisle . Na mapach terenowych widac że jest to teren zalewowy w stronę Opola lub. Ewidentny dołek. Przez tysiące lat rzeka nanosiła tam osady wylewając i gleby są żyzne ale człowiek stwierdził że nasypie ziemi na wał i okiełzna naturę. Jaroszyński koło Puław domy zaraz za walem. 100 lat temu naturalne rozlewisko teraz piękne posesje, płotki 20 m od wału. Kto czym się kiedyś kierował robiąc działki budowlane. Powinny to być tereny strikte rolnicze ze względu na wilgoć i jakość gleby a nie budowlane z powodu ryzyka powodzi.to nic się nie różni od mieszkania pod wulkanem , kilka set lat miasto rozkwita bo dobrze wszytko rośnie a później płacz bo wybuchło. Przy takim klimacie musimy przygotować się na częstsze dziwne zjawiska ( silne burze, upały, powodzie)

 5. A morał jest jeszcze taki , że kiedyś czyszczone były rowy kanały dopływowe i rzeki to był nakaz odgórny . A teraz kto tam czyści a efekty widać .trochę więcej popada i powódz .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki