Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Woda w basenie w Łęcznej nie została zanieczyszczona po skoku burmistrza. Będzie ponowne otwarcie pływalni

Sanepid zbadał wodę w łęczyńskim basenie, do której zaraz po otwarciu wskoczył w ubraniu burmistrz. Wyniki nie pozostawiają wątpliwości. Nie została ona w żaden sposób zanieczyszczona.

Od wtorku czynny ma być basen zlokalizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej. O pływalni stało się głośno, kiedy po trwającym 1,5 roku remoncie burmistrz miasta Leszek Włodarski postanowił w nietypowy sposób ogłosić jego oddanie do użytku. Mianowicie wskoczył do wody ubrany w koszulę pod krawatem i spodnie od garnituru. Nagranie zostało opublikowane na oficjalnym kanale Urzędu Miasta Łęczna.

Szybko jednak okazało się, że wejście do basenu w takim stroju było ryzykowne. Pojawiły się bowiem głosy sugerujące, iż woda mogła zostać zanieczyszczona. Dyrekcja szkoły postanowiła więc zamknąć dopiero co otwartą pływalnię i zlecić przeprowadzenie badań wody. Burmistrz od początku zapewniał, że woda w basenie jest stale monitorowana i nie ma wątpliwości, co do jej czystości. Potwierdziły to badania sanepidu. Wyniki wyraźnie wskazują, że woda w basenie odpowiada wymaganiom mikrobiologicznym. To oznacza, że mieszkańcy mogą ponownie korzystać z pływalni.

Co ważne, korzystanie z basenu do końca wakacji będzie bezpłatne. W pływalni, oprócz remontu niecki, wymieniono oświetlenie i glazurę na ścianach. Nowa jest również cała infrastruktura doprowadzania i uzdatniania wody oraz instalacje energetyczne, sanitarne i wentylacyjne. Jak wyjaśnia Grzegorz Kuczyński z łęczyńskiego ratusza, był to generalny i niezbędny remont mającego blisko 40 lat basenu w Łęcznej.

(fot. Sławomir Pięciak, wideo Darek Macieńko i Łukasz Trojanowski)

7 komentarzy

 1. Polityczna sprawa. Stawiam na to że szef lub szefowa sanepidu idzie na udry z burmistrzem. Moim zdaniem zrobiono z igły widły. A czy sanepid w Łęcznej będzie sprawdzał teraz każdemu gacie przed wejściem do basenu? Śmiechu warte….

  • Umiesz czytać? Pływalnię zamknęła dyrekcja szkoły i zleciła badanie wody.

   • Ale sprawa jakoś mocno rozdmuchana,bo tak sprawdzając to fontanna w centrum Lublina powinna być zamknięta cały sezon.Takie małe porównanie.

   • W takiej szkole tylko na wagary chodzić bo obecność w szkole może wyprowadzić każdego na złą drogę. Czego tam można nauczyć się jeżeli dyrekcja ma taką wiedzę jaką prezentuje na zewnątrz.

 2. Brawo Panie burmistrzu, oczywiście ktoś musi mieć z tego powodu ból d…y

 3. Na całym świecie takie heppeningi mają miejsce podczas otwierania basenów, pływalni czy aquaparków. Nikt z tego afery nie robi, a baseny działają normalnie. No ale Polska Wschodnia musi się wyróżniać! Przecież nie może być tak wszystkim dobrze – komuś trzeba życie „umilić”. Teraz ten co o tym decydował powinien zapłacić za straty wynikające z kilkudniowego nieużywania basenu, który przez to ponosił koszty a nie zarabiał. Niech się urzędnicy uczą odpowiedzialności za swoje decyzje!

  • Z tymi kosztami nie wypali, bo korzystanie do końca wakacji jest bezpłatne, więc może się okazać, że należy się premia za ich obniżenie 😉

Z kraju