Woda miała mleczny kolor, wokół roznosił się straszny odór. Wiadomo już, kto odpowiada za zanieczyszczenie rzek

Jedna z firm z powiatu łosickiego na Mazowszu ma być odpowiedzialna za zanieczyszczenie dwóch rzek w naszym regionie. Do wody wypuszczone zostały niedostatecznie oczyszczone ścieki.

Są już wstępne ustalenia dotyczące przyczyn zanieczyszczenia dwóch rzek w naszym regionie. Chodzi o Piszczkę oraz Krznę. O tym, że z wodą dzieje się coś niedobrego alarm wszczęli m.in. mieszkańcy powiatu bialskiego oraz wędkarze. Woda w Piszczce miała mleczny kolor, dodatkowo wokół roznosił się straszny odór.

Na początku maja burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego powiadomił o wszystkim Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie. Z kolei w Krznie pojawiło się sporo śniętych ryb. Sytuacja taka występowała na znacznym odcinku, gdyż od Międzyrzeca Podlaskiego aż do Białej Podlaskiej. W tym przypadku o sprawie powiadomiona została policja.

Szybko ustalono, że zanieczyszczenie obu rzek może być ze sobą powiązane. Zanieczyszczona została woda w Piszczce, rzeka ta jest zaś dopływem Krzny. Zaczęto więc szukać źródła nieczystości. Sprawdzając dokładnie Piszczkę okazało się, że znajduje się ono w województwie mazowieckim. Do działań przystąpili więc pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie.

Ustalili oni, że za zanieczyszczenie rzeki odpowiada zakład produkcyjny znajdujący się w pobliżu granicy obu województw. Inspektorzy pobrali zarówno próbki wody z rzeki, jak też ścieków odprowadzanych przez ową firmę. Wyniki badań wykazały, że wszelkie normy zostały wielokrotnie przekroczone.

Przyczyną zanieczyszczenia wody w rzece miała być nieprawidłowa praca przyzakładowej oczyszczalni ścieków. To w połączeniu z przeciążonym w wyniku intensywnej produkcji układem kanalizacyjnym sprawiło, że do rzeki dostały się niedostatecznie oczyszczone ścieki. Obecnie sprawą zajmują się Komenda Powiatowa Policji w Łosicach oraz Prokuratura Rejonowa w Siedlcach.

(fot. UM Międzyrzec Podlaski)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. W naszym pieknym kraju takie rzeczy się opłacają ,kary śmiesznie niskie wiec nie ma się czym przejmować

 2. w latach 60 reki były tak czys te że żyły w nich raki dzisiaj tylko goowna

  • jerzy z wieży

   Spokojnie, zarz się okaże, że właścicielem jest przyjaciel dojnej zmiany, a ścieki wcale nie były takie niedobre i w ogóle to próbki były sfałszowane..,

   • Kolego chyba ci się coś POrypało specjalistą od szamba jest Rafałek Niemakatastrofy bo Farszafka wydala wonne fekalia jak niejaki Budka sory Budda.

    • Po nie robiło nic. Pis wycina lasy i eliminuje cale populacje zwierzyny od tak dla sportu

     • Oni niestety niszcza przyrodę bezlitośnie. A Watykan nawet określił nowy grzech. Niszczenie środowiska!!
      Jakim człowiekiem bez serca trzeba być aby wycinać lasy. Zabijać zwierzęta…. Co zrobić z Puszcza Bialowieska. NIEGLOSUJCIE więcej na pis.

      • Niedługo dojdzie do tego, że jak opublikują artykuł o tym, że pies narobił na trawnik to też będziecie się licytować czy to wina PO czy PiS…

   • Sama witamina?

 3. Wszystko umarło co było w wodzie …. Jak tak można

 4. ,,,,,...................................................

  w cywilizowanym kraju , firma by dostała taką karę że poszłaby z torbami i jeszcze by nie starczyło

 5. Nie chodzi tylko o finansową karę dla bezosobowej firmy. Konkretne osoby są za to odpowiedzialne, mają lecieć na zbity pysk z prokuratorem na karku. Nieważne czy pisiory czy Vat-owcy w normalnym kraju idą z torbami. To nie jakiś tam wałek że nakradną potem posmarują prawnikom i koniec, traci państwo czyli my. Do tego jesteśmy przyzwyczajeni. To są nieodwracalne zmiany, natura nie umie się bronić, umiera w milczeniu. Ludzkie ścierwa w białych kołnierzykach, szanowani przez im podobnych. Aby mamona była.

 6. A firma to Krynica Witamin S.A.

 7. Nieglosujcie na PIS

  Puszcza Bialowieska poraniona, ogromne dęby i inne piękne drzewa wyciete i sprzedane!! Naturalne środowisko jest zatruwane z okropnym rechotem na gebach. Mamy najbardziej zanieczyszczene powietrze w Europie! Żywnośc jest skażona rożnego rodzaju pstycydnami stosowanymi bez umiaru przez chłopów że wsi.

 8. „Obecnie sprawą zajmują się Komenda Powiatowa Policji w Łosicach oraz Prokuratura Rejonowa w Siedlcach. ” a ściekami spuszczanymi do Wisły w Warszawie ktoś się zajmuje?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL