Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oszustwo na wypadek. 88-letnia mieszkanka Lublina straciła ponad 30 tys. złotych

Ponad 30 tys. złotych straciła 88-letnia mieszkanka Lublina, która uwierzyła, że jej synowa spowodowała wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy na kaucję, aby nie trafić do więzienia. Seniorka była przekonana, że rozmawia przez telefon z członkiem rodziny i policjantem.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Do 88-letniej mieszkanki Lublina, na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podała się za jej synową. Rozmówczyni zaczęła opowiadać, że spowodowała wypadek i została zatrzymana przez policję.

Po chwili, słuchawkę przejął mężczyzna, który podając się za funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, poinformował seniorkę, że musi wpłacić kaucję za synową, aby ta nie trafiła do więzienia. Podczas rozmowy 88-latka została poinstruowana, że ma przygotować wszystkie oszczędności, po które zgłosi się kurier.

Starsza kobieta niestety uwierzyła w fałszywą historię i przekazała oszustom pieniądze w różnych walutach oraz złotą biżuterię. Straty oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Przestępców poszukują policjanci.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Złodzieje nie uwierzyli w ten kit że emeryci tacy biedni.

 2. Bardzo dobrze… Git.
  Widocznie babcia za dużo miała

 3. Bo emeryci wychowani w czasie komuny zawsze wszystko załatwiali za kasę i myślą że nadal tak jest

  • Kokotek antycovidek

   Niestety tak było… kupić nie można było, ale załatwić, tak.
   Straciła ponad 30 tys. złotych bo chciała „załatwić” brak odpowiedzialności – powinna być ukarana chociażby odmową wszczęcia postępowania.

 4. To nie totolotek źe na chibił trafił , skąd wiedzieli źe osoba ma synową??

 5. Skąd oni wiedzą do których emerytów dzwonić? Bo u moich babć to bida, aż piszczy, ledwo im na leki starcza, na węgiel nie mają na zimę i jeszcze nie został kupiony, bo nie ma. Też bym chciał, żeby mi ktoś reklamówkę z rentami wyrzucił przez okno.

 6. TVP rządzi prawda

 7. za dużo TVP

 8. Ludzie po 80 tce powinni być ubezwłasnowolnieni z podejmowania jakichkoliek decyzji finansowych. Albo powinni być pod kuratelą rodziny, albo kuratora sądowego. No niestety wapno w mózgu robi swoje.

 9. Dziadek ze Slamsowa

  O tyle dobrze sie stało, że babunia nadmiar „gotowizny”, oddała bardziej potrzebującym niż ona sama, albo pewien nienasycony gostek z Torunia.

 10. I tym sposobem babcia obaliła mit o wrednej teściowej.

Z kraju