Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Włamują się do domów koło Lublina. Mieszkańcy ufundowali nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców

W ostatnim czasie po raz kolejny doszło do włamania do domu jednorodzinnego w jednej z podlubelskich miejscowości. Mieszkańcy postanowili ufundować nagrodę pieniężną dla osoby, która pomoże trafić na trop przestępców.

W piątek po południu właściciel jednego z domów jednorodzinnych w Zemborzycach Wojciechowskich w gminie Konopnica zauważył uszkodzone drzwi wejściowe. Natychmiast powiadomił policję. Jak się okazało, do włamania doszło pomiędzy godz. 13 a 15. Sprawcy prawdopodobnie poruszali się samochodem osobowym typu kombi w kolorze granatowym.

Mieszkanie zostało splądrowane. Oprócz gotówki, skradziony został nowy telewizor samsung 49 cali, dwa laptopy asus, tablet, konsola play station 3, biżuteria złota i srebrna, trzy telefony komórkowe: lg, sony xperia, myphone, aparat fotograficzny nikon d60, kamera jvc, piła spalinowa i lornetka.

Ponieważ podobnych włamań było wiele, okoliczni mieszkańcy postanowili wspólnie złożyć się na sporą nagrodę pieniężną. Trafi ona do osoby, której informacje pomogą w ustaleniu i zatrzymaniu włamywaczy. Kontaktować się można z policją, lub też poprzez naszą redakcję (mail, telefon). Zapewniamy całkowitą anonimowość.

61

62

(fot. nadesłane)
2018-02-10 11:48:33

38 komentarzy

  1. Ukraść tel w dzisiejszych czasach to tak jakby od razu dać się złapać.

  2. Ładnie drzwi wygięte, plastik czy tworzywo sztuczne ?

  3. Kto z Was uważą że powinno się mieć prawo odstrzelić takiego złodzieja na swojej posesji bez poniesienia konsekwencji? zdajecie sobie sprawe ze prawo w Polsce chroni bardziej bandytow niz ofiary

  4. taa znajdą, a jak nawet znajdą to mieszkańcy będą musieli udowadniać że fanty znalezione u doskonale znanym miejscowej policji złodzei należa do okradzionych, a nie do meneli.. no bo przecież aparaty fotograficzne, wrota bram należą do meneli ! mojego ojca okradli 2 razy to musiał udowadniać jak wyżej- brama miała specjalnie dorabiane, niestandardowe zawiasy , a na aparacie były prywatne zdjecia i tylko dlatego wydali towar! tak jak piszą wyżej- powinno się grzyba odstrzelić.

  5. Czyżby pan ****** (Radawiec Duży) opuścił ZK i powrócił do dawnego „hobby” z sąsiadem zza miedzy?

  6. Przedsiębiorca

    Wystarczy założyć alarm z patrolami grupy interwencyjnej. Nawet jeśli ochrona nie złapie włamywaczy na gorącym uczynku to i tak straty będą o wiele mniejsze niż wogole bez żadnego zabezpieczenia, wiem bo mam kilka budynków z założonym alarmem.

  7. Dla mnie to dziwne są skrzyzowania gdzie jest monitoring przy sklepach na pewno jakiś sąsiad ma wystarczy tylko pochodzić popytać wystarczą tylko tablice rejestracyjne tylko trzeba chcieć nie wieże że nie byli w jakimś sklepie czy stacji benzynowej

Z kraju

Polityka i społeczeństwo