Po włamaniu odkręcił gaz, chcąc wysadzić restaurację. Mało rozgarnięty złodziej z Puław

Włamywacz, który splądrował jeden z puławskich lokali gastronomicznych wpadł na pomysł jak zatrzeć ślady. Odkręcił gaz chcąc wysadzić w powietrze lokal.

Niezwykle dużo wysiłku włożył puławski włamywacz, który usiłował zatrzeć po włamaniu. W nocy z czwartku na piątek za swój cel obrał sobie jeden z lokali gastronomicznych na terenie Puław. Włamał się do środka, gdzie przeszukując pomieszczenia zabierał wszystko to, co stwierdził że stanowi dla niego jakąkolwiek wartość.

W trakcie „pracy” dostrzegł, że każdy jego ruch bacznie obserwuje kamera monitoringu. Wiedząc, że w ten sposób może zostać rozpoznany, wpadł na pomysł jak temu zapobiec. Wdrapał się pod urządzenie, wyciągnął zapalniczkę i utrzymując płomień odymił obiektyw. Zadowolony ze swojego sprytu zabrał się za wynoszenie łupów.

Spakował alkohole, mięso oraz kasę fiskalną w której znajdowała się gotówka. Wychodząc z lokalu uświadomił sobie, że przecież dotykał różnych rzeczy i pozostawił po sobie dużo śladów. Wpadł na kolejny rewelacyjny pomysł, postanowił wysadzić w powietrze lokal, licząc że wtedy nikt nigdy się nie dowie kto dokonał włamania.

Wszedł do kuchni, odkręcił w kuchence gazowej kurki i obok zapalił świeczkę, po czym pośpiesznie uciekł. Jednak do wybuchu nie doszło, gdyż dopływ gazu do kuchenki był odłączony.

Gdy powiadomieni o włamaniu policjanci zaczęli przeglądać co zarejestrowały kamery monitoringu, dostrzegli na nagraniach dobrze im znanego 31-latka, który wielokrotnie był już karany. Dodatkowo okazało się, że opuścił on w ubiegłym roku zakład karny, w którym odsiadywał wyrok m.in. za pobicie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza.

Teraz mężczyzna został zatrzymany w areszcie. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania spowodowania zdarzenia niebezpiecznego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

(fot. lublin112)
2014-06-09 14:05:19

3 komentarze

  1. rozgarnięty włamywacz

  2. Klawo jak cholera

  3. podziwiam cię trzymaj się

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!