Piątek, 26 czerwca 202626/06/2026
690 680 960
690 680 960

Włamanie pod Lublinem. Skradziono około 400 tys. zł, wyznaczono wysoką nagrodę

Do włamania do domu jednorodzinnego w Kazimierzówce doszło 22 stycznia 2026 roku w godzinach 11:00–13:00. Sprawca lub sprawcy ukradli gotówkę w wysokości około 400 tys. zł. Za pomoc w ustaleniu sprawców lub ich zatrzymaniu przewidziano nagrodę w wysokości 50 tys. zł.

Apel do świadków po włamaniu w Kazimierzówce

Policja oraz osoby pokrzywdzone apelują o pomoc do wszystkich, którzy 22 stycznia 2026 roku między godziną 11:00 a 13:00 przebywali w rejonie Kazimierzówki. Chodzi o okolice domu jednorodzinnego położonego bezpośrednio przy drodze serwisowej na trasie od marketu Dino do Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

W tym czasie doszło tam do włamania, podczas którego skradziono gotówkę w kwocie około 400 tys. zł. Kluczowe mogą okazać się nawet pozornie nieistotne informacje dotyczące osób, pojazdów lub nietypowych sytuacji zauważonych w pobliżu miejsca przestępstwa.

Poszukiwane są nagrania z kamer i wideorejestratorów

Szczególnie ważne są informacje dotyczące osób i samochodów przemieszczających się drogą serwisową biegnącą wzdłuż ulicy Piaseckiej, na odcinku od marketu Dino do kościoła. Apel skierowany jest m.in. do mieszkańców, kierowców, właścicieli firm oraz wszystkich osób, które mogły w tym czasie przejeżdżać przez wskazany rejon.

Pomocne mogą być nagrania z monitoringu domów, posesji, firm lub innych obiektów, a także materiały z kamer samochodowych. Istotne są również informacje o pojazdach, które długo stały w jednym miejscu, poruszały się w nietypowy sposób albo wzbudzały podejrzenia.

Jak podkreślono w przesłanym do nas apelu, znaczenie może mieć każde spostrzeżenie: „Każda informacja może mieć kluczowe znaczenie dla prowadzonego postępowania i pomóc w ustaleniu sprawcy”.

Nagroda za pomoc w ustaleniu sprawców

Za wskazanie sprawcy lub pomoc w jego zatrzymaniu przewidziana jest nagroda w wysokości 50 tys. zł. Warunkiem jest przekazanie informacji Policji.

Osobom kontaktującym się w tej sprawie zapewniono pełną poufność przekazywanych informacji. Zgłoszenia można kierować pod numery telefonów: 690 687 044 lub 47 811 44 07. Informacje można również przesyłać mailowo na adres: [email protected].

12 komentarzy

  1. Ocena: 12

    W porę jest ten apel. Sam nie wiem śmiać się czy płakać. Kto tak długo trzyma nagrania…

  2. 22 stycznia i nagrania z kamer samochodowych już dawno nadpisane nowszymi.Dobre.

  3. Ocena: 6

    Czy to włamanie to prowadzi jakiś „niewidomy” ??? Po takim czasie apelować o nagrania ? Szanowny – 'dochodzeniowcu” wiedz, że nagrania chodzą w tzw. pętli – i max to 14-30 dni są przechowywane !!! Gratuluję wiedzy =”dochodzeniowej” !!!!

  4. Ale co prawda to prawda 23 stycznia ten apel powinien być a nie po pół roku.

  5. Ocena: 2

    Ale macie zapłon.

  6. Ocena: 2

    Nie pamiętam co wczoraj na obiad jadłem a tu pytanie o 22 stycznia.

  7. Kasa już w we wschodnich łapkach

  8. Ocena: -1

    mieszkanko księdza czy lekarza obrobili?

  9. Ocena: -3

    Tyko frajer wymieni 400 na 50 🤣🤣🤣a tak w ogóle banki są o trzymania kasy

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Społeczeństwo

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia