Włamanie pod Lublinem. Skradziono około 400 tys. zł, wyznaczono wysoką nagrodę
14:00 26-06-2026 | Autor: redakcja
Apel do świadków po włamaniu w Kazimierzówce
Policja oraz osoby pokrzywdzone apelują o pomoc do wszystkich, którzy 22 stycznia 2026 roku między godziną 11:00 a 13:00 przebywali w rejonie Kazimierzówki. Chodzi o okolice domu jednorodzinnego położonego bezpośrednio przy drodze serwisowej na trasie od marketu Dino do Kościoła Rzymskokatolickiego pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
W tym czasie doszło tam do włamania, podczas którego skradziono gotówkę w kwocie około 400 tys. zł. Kluczowe mogą okazać się nawet pozornie nieistotne informacje dotyczące osób, pojazdów lub nietypowych sytuacji zauważonych w pobliżu miejsca przestępstwa.
Poszukiwane są nagrania z kamer i wideorejestratorów
Szczególnie ważne są informacje dotyczące osób i samochodów przemieszczających się drogą serwisową biegnącą wzdłuż ulicy Piaseckiej, na odcinku od marketu Dino do kościoła. Apel skierowany jest m.in. do mieszkańców, kierowców, właścicieli firm oraz wszystkich osób, które mogły w tym czasie przejeżdżać przez wskazany rejon.
Pomocne mogą być nagrania z monitoringu domów, posesji, firm lub innych obiektów, a także materiały z kamer samochodowych. Istotne są również informacje o pojazdach, które długo stały w jednym miejscu, poruszały się w nietypowy sposób albo wzbudzały podejrzenia.
Jak podkreślono w przesłanym do nas apelu, znaczenie może mieć każde spostrzeżenie: „Każda informacja może mieć kluczowe znaczenie dla prowadzonego postępowania i pomóc w ustaleniu sprawcy”.
Nagroda za pomoc w ustaleniu sprawców
Za wskazanie sprawcy lub pomoc w jego zatrzymaniu przewidziana jest nagroda w wysokości 50 tys. zł. Warunkiem jest przekazanie informacji Policji.
Osobom kontaktującym się w tej sprawie zapewniono pełną poufność przekazywanych informacji. Zgłoszenia można kierować pod numery telefonów: 690 687 044 lub 47 811 44 07. Informacje można również przesyłać mailowo na adres: [email protected].
W porę jest ten apel. Sam nie wiem śmiać się czy płakać. Kto tak długo trzyma nagrania…
22 stycznia i nagrania z kamer samochodowych już dawno nadpisane nowszymi.Dobre.
Czy to włamanie to prowadzi jakiś „niewidomy” ??? Po takim czasie apelować o nagrania ? Szanowny – 'dochodzeniowcu” wiedz, że nagrania chodzą w tzw. pętli – i max to 14-30 dni są przechowywane !!! Gratuluję wiedzy =”dochodzeniowej” !!!!
Ale co prawda to prawda 23 stycznia ten apel powinien być a nie po pół roku.
Ale macie zapłon.
Nie pamiętam co wczoraj na obiad jadłem a tu pytanie o 22 stycznia.
Kasa już w we wschodnich łapkach
albo nisko opłacani robotnicy zrobili sobie wyrównanie
mieszkanko księdza czy lekarza obrobili?
Tyko frajer wymieni 400 na 50 🤣🤣🤣a tak w ogóle banki są o trzymania kasy
Jak nie uprane jeszcze to jak zanieść do banku.
Poważnie? Takie parę groszy w banku trzymać?