690 680 960

Włamał się do kiosku i chciał ukraść zdrapki. Nie zdążył

Bialscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do kiosku. Mężczyzna nie zdążył uciec z łupem, wpadł na gorącym uczynku. Wkrótce 39-latek stanie przed sądem.

W minioną sobotę dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nieznany sprawca próbuje włamać się do jednego z kiosków z prasą na terenie miasta. Na miejsce natychmiast wysłany został patrol bialskiej drogówki. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, zatrzymali też na gorącym uczynku amatora cudzego mienia.

Mundurowi ustalili, że włamywacz wszedł do kiosku wyłamując fragment jednej ze ścian budynku. W jego zainteresowaniu znalazły się jedynie zdrapki, których kilkaset przygotował już do wyniesienia. Sam mężczyzna również nie zdążył opuścić kiosku. Zatrzymany został do wyjaśnienia.

Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Straty powstałe w wyniku działania sprawcy oszacowane zostały na kwotę nie mniejszą niż tysiąc złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może ona zostać zwiększona o połowę.

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

  1. hazardzista 🙂

  2. Szkoda czasu i pieniędzy podatników na złodzieja… Odciąć dłonie i puścić wolno już nic nie ukradnie😉

  3. Co za gamoń. Takich ludzi nie żal. Tylko szkoda, ze z naszych podatków udaje się na wczasy. Dach nad głowa, jedzenie i stosunki pod prysznicem. Lepsze by były ciężkie roboty. Resocjalizacja przez ciężką pracę.

  4. a zdrapka, nawet wygrana, to nie jest ważna tylko, jak się ją wcześniej sprzedało? to znaczy nabiło na kasę?
    takiej skradzionej by chyba i tak nie wypłacili…

Kursy walut

  • USD 4.0202zł 0.73%
  • GBP 5.0656zł 0.47%
  • EUR 4.3382zł 0.34%
  • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas