Wkrótce na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Wrotkowską pojawi się nowe oznakowanie

We wtorek ruszyły prace nad nowym oznakowaniem skrzyżowania ul. Diamentowej z ul. Wrotkowską. Będzie podobne do tego, które pojawiło się kilkadziesiąt metrów dalej na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną.

Trwają prace nad nowym oznakowaniem w obrębie skrzyżowania ul. Diamentowej z ul. Wrotkowską. Na pasach ruchu pojawi się poziome oznakowanie w postaci czerwonych pasów i napisu STOP oraz znaki pionowe, podobne do tych na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną. Dodatkowo w obrębie skrzyżowania, jadący od strony ul. Wrotkowskiej zobaczą wysepkę, która będzie znajdować się na wlocie w ul. Diamentową. Rozwiązanie takie wymusi na kierowcach, m.in. w szczycie, niewjeżdżanie na powierzchnię ulicy wyłączoną z ruchu.

Kierowcy jadący od strony ul. Wrotkowskiej, w kierunku os. Nałkowskich, zobaczą wyraźne znaki poziome i pionowe STOP, podobnie jak jadący od strony ul. Krochmalnej w kierunku ul. Wrotkowskiej.

Oznakowanie ma zminimalizować ilość kolizji i wypadków w tym miejscu. Oprócz tego na wysokości os. Medalionów zostanie wkrótce uruchomiona sygnalizacja świetlna umożliwiająca wyjazd mieszkańcom osiedla w stronę centrum miasta.

Już teraz widać, że nowe oznakowanie na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną przynosi wymierny efekt w postaci zmniejszenia się ilości kolizji i wypadków. Bardzo ważne w tym przypadku było wyraźne oznaczenie linii bezwzględnego zatrzymania się pojazdów. Przy prawidłowym zatrzymaniu się na tych liniach, w przypadku wjazdu w ul. Krochmalną, kierujący nie zasłaniają sobie widoczności pasów ruchu po prawej stronie.

Podobne rozwiązanie zastosowane na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Wrotkowską powinno wpłynąć znacząco na bezpieczeństwo w ruchu pojazdów.

2014-10-14 17:39:22
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Aaa mowilem dajcie migajace znaki ustap pierwszenstwa mowilem mowilem… Dobrze ze ktos poszedl inna droga po rozum do glowy.

 2. I tak bardzo niewielu kierujących zatrzymuje się na stopie z Krochmalną. Przypuszczam więc, że i tu będzie tak samo. Dla polskich kierowców najlepszy jest betonowy mur jako ograniczenie, bo wszystko inne da się olać 🙂

  • Na betonowy mur leje się równie doskonale 🙂 Czasem bezwzględne zatrzymanie się na STOP-ie nie ma większego sensu dlatego niektórzy tego nie robią, za to doskonale sprawia on że zasada „USTĄP” jest nieco bardziej dobitna. Jeśli widzę pustą ulicę to też nie zatrzymuję się na STOP-ie i tylko tę jedną sytuację uważam za rozgrzeszającą, oczywiście z pominięciem takich ulic gdzie sam trójkąt nie wystarcza i nie da się zauważyć kogoś kto jedzie z pierwszeństwem, to tak samo jak zielona strzałka warunkowa – zatrzymywanie się na niej jest w wielu przypadkach zupełnie bez potrzeby, choć znam w Lublinie jeden wyjątek – wlot na warunku z Okopowej w Hempla na rogu różowego budynku banku, tam już zatrzymać się raczej trzeba.

 3. NA TYM RONDZIE MOŻE POMÓC TYLKO SYGNALIZACJA SWIETLNA BO NA STOP NIKT NIE REAGUJE.NA MALOWANIE PASÓW I JAKIEŚ MIGAJĄCE ŚWIATŁA SZKODA PIENIĄŻKÓW PODATNIKÓW…

 4. Do Budżetu Obywatelskiego napisany był projekt utworzenia sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Krochmalnej i Diamentowej, ale projekt z niewiadomych przyczyn został odrzucony…

  • I bardzo dobrze ze odrzucony. Po co blokowanie ruchu? Problem w tych skrzyzowaniach to tylko byl taki ze sa okragle i kazdy myslal ze to rondo. Oznakowanie bardzo dobrze sie sprawdza. A na swiatlach tez sa kolizje.

   • Kobieta kierowca i się z nią zgadzam wyjątowo. Na cholerę tam światła? Jak cielęta nie potrafią jeździć to niech nie jeżdżą, nigdy nie miałem tm problemu ze znakami ani zasadami, a jeśli ktoś jechał „bo myślał że to rondo” no to sorry ja jadąc ulicą myślę że wszędzie mam pierwszeństwo to też mają mi wszędzie świateł nastawiać? nie umiesz jeździć nie jeździj proste, sama tablica STOP na jaskrawym tle dużo daje i pokazuje cielętom że trzeba stanąć i ustąpić bo to nie rondo

 5. Wszystko pieknie, tylko co za debil wymyslil zeby te pasy zaczac malowac ok godz 15? Nie dosc ze za..je..ne samochodami, to jeszcze sobie pas wylaczyli na czas tworzenia malowidel. Nie twierdze ze powinni takie rzeczy robic o 4 w nocy, ale chociaz wieczorem, a nie jak zaczyna sie popoludniowy szczyt. Poza tym na tym skrzyzowaniu i tak jest lipa, szczegolnie dla skrecajacych z wrotkowskiej w lewo w kierunku romera. Ci co jada od str wiaduktu, nie majac miejsca na lewym pasie do skretu, przepuszczaja jadacych w str romera. Tylko ze jedniczesnie zaslaniaja widok na sridkowy pas, po ktorym zasuwaja jadacy na wprost.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”