Wkrótce parking sklepu E. Leclerc przy ul. Zana będzie płatny (zdjęcia)

Kolejny duży sklep w Lublinie decyduje się na wprowadzenie płatnego parkingu. Osoby, które będą chciały pozostawić pojazd na dłużej niż dwie godziny przy markecie E. Leclerc, niebawem zapłacą za parkowanie.

Prawdopodobnie już od początku czerwca ruszy płatny parking przy sklepie E. Leclerc przy ul. Zana w Lublinie. Na parkingu pojawiły się już oznaczenia oraz pierwsze urządzenia do płatnej obsługi parkingu.

Na stronie marketu pojawił się już także regulamin parkowania. Czytamy w nim:

Parking godzinowy czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 07:00-23:00 oraz w niedziele nieobjęte ustawowym zakazem handlu w godz. 9.00-22.00. Zewnętrzna część parkingu jest czynna we wszystkie niedziele w godz. 9.00-22.00. Poza wyżej wskazanymi godzinami otwarcia parking godzinowy jest zamknięty. Parking abonamentowy czynny jest od poniedziałku do niedzieli 24h/doba. Parking przeznaczony jest dla klientów dokonujących zakupów w CH E. Leclerc ul. Tomasza Zana oraz przylegającej do niego galerii, a także posiadaczy abonamentów. Niemniej, użytkowanie parkingu przez inne osoby skutkuje obowiązkiem uiszczenia przez nie opłat lub opłat dodatkowych wskazanych w cenniku.

Od poniedziałku do piątku za 2 pierwsze godziny na dany numer rejestracyjny parkowanie będzie bezpłatne, zaś po upływie bezpłatnego czasu każda następna rozpoczęta godzina będzie liczona 3 zł. Inaczej parkowanie będzie wyglądało w weekendy. Od soboty do niedzieli za 4 pierwsze godziny na dany numer rejestracyjny parkowanie będzie bezpłatnie, zaś po upływie bezpłatnego czasu każda następna rozpoczęta godzina będzie liczona 3 zł.

Za przekroczenie bezpłatnego lub opłaconego czasu parkowania będzie opłata dodatkowa 50 zł/doba, za postój z naruszeniem przepisów PRD i Regulaminu 100 zł. Będzie można wykupić abonament miesięczny dobowy 200 zł lub dzienny (w godz. 08:00-20:00) 150 zł, ewentualnie nocny (w godz. 20:00-08:00) 150 zł.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

49 komentarzy

 1. Sklep będzie zbierał dane rej, samochodów i pobierał opłaty. Chyba najlepsza zachęta by tam nie kupować.

  • Tylko gdzie panie kupywać, gdzie? Jak tam takom dobrom kaszanke majo!

   • Leclerc na Zana to jeden z najdroższych marketów w Lublinie, kto kontroluje z głową ceny jakie płąci za swoje zakupy ten wie. Większość produktów a się kupić gdzie indziej o wiele taniej.

    • Niestety dziadki z LSMów tego nie wiedzą i walą tam tłumami w godzinach porannych i wieczorowych przepuszczając swoje emerytury, a potem żal, że na leki nie ma i dawaj na Narutowicza do apteki stać w tej kolejce jak za PRLu, bo przecież tak ich system nauczył. Nic dziwnego, że potem tacy wkurzeni na wszystkich dookoła, nic tylko by donosy składali za byle co.

 2. Myślę jednak że najlepszy będzie pozew za zbieranie i przetwarzanie danych bez wcześniej wyrażonej zgody. Ale właściciel obiektu chyba zapomniał albo nikt mu nie powiedział o obowiązujących przepisach więc niedługo ktoś mu przypomni.

  • Spadaj pisowski konfidencie. Każde ktoś ci tam robić zakupy? Wypad do lewiatanow albo na targ!

  • Proszę sobie wyobrazić, że miejskie parkomaty też wymagają wpisania numeru rejestracyjnego. Miasto też szanowny obywatel będzie pozywał?

  • Numer rejestracyjny pojazdu to są dane osobowe ?

   • Według RODO są i nie są. Jeżeli ktoś może Cię zidentyfikować po numerze rejestracyjnym to są, ale jeżeli nie to już nie są. Więc jest tu duże niedopowiedzenie, bo nie wiadomo tak naprawdę kiedy mogą zidentyfikować kierowcę tylko po numerze rejestracyjnym.
    W tym przypadku natomiast mogę się założyć, że albo w parkomatach, albo nad nimi będą zainstalowane kamery monitoringu. Rejestracja + facjata nie daje jeszcze możliwości wyciągnięcia danych osobowych, ale daje spore prawdopodobieństwo, że ktoś tą osobę rozpozna i będzie mógł te dane przekazać. Cały problem w tym, że taka osoba nie powinna tego robić, bo wtedy już narusza Rodo.
    Natomiast na zlecenie organów państwowych, na ten przykład organów ścigania, powinna takiej informacji udzielić.
    Czyli państwo może wiedzieć wszystko, ale ty już nie, sklep może Cię nagrywać bez pozwolenia, bo udzielasz go wchodząc na teren sklepu, mimo że nigdzie nie musisz podpisywać zgody, wystarczy tabliczka obiekt monitorowany, ale Ty już na terenie sklepu bez zgody nagrywać nie możesz. Możesz iść ulicą i być nagrywany, a nawet o tym nie wiesz bo nikt Cię o tym nie informuje. Wielki brat patrzy.

 3. Dla mnie to zachęta żeby kupować.
  Do tej pory zniechęcało mnie to,że nie mogłem zaparkować żeby zrobić zakupy więc unikałem tego sklepu.

  • Panie Boczek… Jaja se pan robisz? Tam zawsze było miejsce do zaparkowania, Jak Pan jesteś taki gruby i leniwy że pod samymi drzwiami musisz Pan parkować, to ja się nie dziwię. Przy okazji: Wpierdzielasz Pan w Kiblu?

 4. jak sie przyjedzie na zakupy to nie, bo parkują ci co pracują w sąsiedztwie…tylko żeby nie było tak jak przy stokrotce na kraśnickiej…podjechałam…chciałam wziąć bilet parkingowy i zrobić zakupy…ale ta sztuka mi sie nie udała…nie byłam w stanie rozszyfrować tego parkomatu…wiec pojechałam do innego sklepu…pewnie wiele osób tak robi…

 5. „za postój z naruszeniem przepisów PRD i Regulaminu 100 zł” – może wreszcie będzie parking przy markecie gdzie nie będzie mistrzów parkowania w miejscach niedozwolonych. Przydałoby się coś takiego pod TESCO, bo tam notorycznie parkują co poniektórzy w strefach wydzielonych z ruchu zasłaniając widoczność i utrudniając manewry. Tu pod Leclercierm i tak jest dobrze, choć kilku trafiło na swietekrowy.pl

  • klient Leclerca

   Co to są „strefy wydzielone z ruchu”? Jaki przepis określa takie „strefy” i gdzie jest o tym mowa w przepisach (czy to ruchu drogowego, czy regulaminu parkingu)?
   Bo moim zdaniem takie malunki nie mają żadnego znaczenia ani skutku prawnego.
   Co do zmian przy Leclerc’u – karze się klientów za winy miasta, które nie zabezpiecza odpowiedniej liczby miejsc parkingowych i nie dostosowuje struktury miejskiej do wymogów eksplozji motoryzacyjnej.
   Fakt, że są tacy co się3 cieszą z nowych ograniczeń świadczy jedynie o upowszechnieniu sie juz mentalnosci niewolniczej w społeczeństwie (Lublina).

   • A moim zdaniem te malunki mają znaczenie, bo np ułatwiają poruszanie się po parkingu zwiększając widoczność na zakrętach. Ostatnio o tym, że lepiej tam nie parkować przekonał się jeden z kierowców mazdy. Szkoda, że zarządzający TESCO nie ma jaj by walczyć z tą parkingową patologią. Kiedyś pod Olimpem ochrona skutecznie walczyła z parkującymi na przejściach dla pieszych naklejając na szybach stosowne upomnienia – 0,5h zrywania naklejki z szyby każdemu dawało czas na przemyślenie swojego postępowania.
    Co do Leclerca – nowe rozwiązanie klientów nie dotyka i nie karze, bo zakupy spokojnie zrobisz w 2h. Dotyka za to pracowników pobliskich biurowców, ale nie dla niech ten parking był projektowany i nie im miał służyć. To przez ich parkujące codziennie samochody klienci Leclerca mają problemy ze znalezieniem miejsca gdy chcą zrobić zakupy.
    Nie cieszę się z ograniczeń, ale sam tu często robię zakupy i widzę do jakiej przesady tu niekiedy dochodzi.

   • Rozumiem, że chętnie oddasz swoją posiadłość do zaorania i stworzenia miejskiego parkingu? Tylko taki maleńki szkopuł, miejskie też są płatne…

   • a ty robisz zakupy dłuzej niz 2 godziny???bo ja często jestem w Leclerku i zajmuje mi to najwyżej pół godziny

   • Malunki nie mają znaczenia dla upośledzonych umysłowo!
    Jakoś większość rozumie malunki…

 6. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  No i bardzo dobrze. Wreszcie skończy się całodniowe okupowanie parkingu przez pracujących w Grey Office, ZUS-ie, sądzie innych okolicznych firmach i instytucjach.

 7. Najwyższa instancja

  No i gdzie teraz Pawełku będziesz robił schadzki z kochanką? 🙂
  będzie rozwód weźmiesz na legalu to próchno do domu, może nie „przekwitnie” do tego czasu hehehe

 8. A jak płacisz na mieście to nie wpisujesz nr tej ???

 9. Ostatnio krążyłem by zaparkować auto Zana Leclerc. Wtorek godzina po 10. Myślę co Ci ludzie robią? Czego nie w pracy? Aut tyle jakby za darmo drugie dawali do parkowania. Wracałem z dzieckiem z przychodni i mimo, że zrobiliśmy 5 okrążeń nie skorzystaliśmy z tamtejszej apteki + sklepowe bagietki. Wcale się nie dziwię Leclercowi. To nie jest parking dla osób prywatnych rozbudowanego Centrum Zana.

  • To mogli to lepiej rozwiązać – przy wyjeździe skanujesz kod kreskowy z paragonu za zakupy.

   • Przecież nie o to chodzi, żeby „okupanci” parkingu kupili na do widzenia kajzerkę, tylko żeby wymusić rotację. Jasne, niektórzy się pewnie obrażą i przestaną tam kupować, ale zwróci im się z realnych klientów i abonamentów.

 10. nie bardzo rozumiem: w regulaminie stoi, że parking jest dla klientów Leclerca i galerii w budynku i dla tych co mają abonament, a także dla każdego innego, kto dokona płatności za parking, tak to rozumiem, czy źle rozumiem?
  a jak do tego się mają te godziny? jak pojadę i zejdzie mi się dłużej niż te 2 godziny na tygodniu? albo co jeżeli np. ktoś pracuje w Leclercu? jak zejdzie mi z zakupami 3h5 minut i zapłacę za to 3zł to będzie ostatni raz moich tam zakupów, po prostu pojadę na Turystyczną.
  Rozumiem, że ideą jest ograniczenia używania tego parkingu przez wszystkich tylko nie przez klientów, ale jeżeli to ma uderzać w klientów to raczej obróci się przeciwko sklepowi

  • Dobrze rozumiesz.
   Jak minie bezpłatny czas to musisz pójść do parkomatu i zapłacić za czas jaki jeszcze zamierzasz parkować. Możesz też od razu po wjeździe zapłacić. Ale jak będą to rozróżniać nie mam pojęcia.
   Jeśli ktoś pracuje to: „Pracownicy „LUBLINDIS POLSKA” Sp. z o.o. oraz pracownicy Galerii Handlowej, są zobowiązani do parkowania wyłącznie w miejscach wyznaczonych przez właściciela parkingu”
   Idea jest raczej taka, aby zarobić na tych co korzystali z darmowego postoju i zakupów nie robili.

   Ciekawi mnie jak będą weryfikować komu przysługuje darmowy czas(klient), a kto powinien zapłacić od początku, bo załatwia coś w okolicy.

   • powinno sie pobierać bilet przy wjeździe tak jak w Plazie…czy Media Markt…jak ktoś przekroczy czas to wpłaca we wpłatomacie bo szlaban sie nie podniesie…proste…

  • a nie możnaby po prostu na paragonach dodać jakieś kody paskowe i połączyć z systemem szlabanu?

 11. I dobrze.
  Bywam tam rzadko, ale czasami miejsce znajdowałem jedno, gdzieś w rogu na końcu parkingu.
  Wszystkie biurwy z okolicznych firm i urzędów nauczą się może, że „dla klientów” oznacza „dla klientów”, a nie dla wszystkich z sąsiedztwa.
  Media Markt był pierwszy, bo bliżej parkingowych darmozjadów, to by Leclerc poszedł jego śladem było tylko kwestią czasu.

 12. „Użytkownik pojazdu, parkującego na terenie Parkingu jest obowiązany, bezpośrednio po upływie bezpłatnego czasu parkowania (pn.-pt. 2h raz dziennie, sb. i ndz. 4h raz dziennie) do wniesienia opłaty w parkomacie, znajdującym się na terenie Parkingu podając prawidłowy numer rejestracyjny zaparkowanego pojazdu. Użytkownik przewidujący postój dłuższy niż 2h/4h może wnieść opłatę bezpośrednio po zaparkowaniu
  pojazdu. Ponowny w danym dniu wjazd tego samego pojazduna teren Parkingu jest płatny niezależnie od czasu trwania poprzedniego postoju na parkingu.”

  Darmowe parkowanie tylko raz dziennie… Na zakupy lepiej jechać z listą, aby wszystko kupić 😉

 13. Lublin jedna z najdroższych stref płatnego parkowania- mówię o opłatach dla mieszkańców strefy (gdzie nawet w Warszawie i Krakowie jest taniej) wiec jakoś mnie nie dziwi że prywaciarz oczekuje hajsu.

 14. Bramka na wjeździe i wyjeździe będzie sama rozpoznawać numer rejestracyjny czy samemu trzeba będzie wklepywać numer rej. ?

  • sądząc po zdjęciach parkomat przypomina raczej te miejskie, więc raczej nie będzie tu automatycznego odczytu numeru z tablic i otwierania szlabanu jak np na lotniskach. Będą przez to przy wyjeździe jeszcze większe kolejki niż obecnie 🙁

 15. Były, zadowolony klient.

  No to po tylu latach przestaję tam robić zakupy. Nie lubię potrzeć na zegarek jak robię zakupy a i też nie jestem sprinterem . A jeszcze szukać tego parkomatu czy czego tam innego. Nie dla mnie sport ze względu na ograniczoną sprawność.

 16. Pewnie wielu zrobi jak niedawno ja; miałem zamiar kupić telewizor w Media Markcie. Podjeżdżam, a tam szlaban. Już nic nie czytając nawet o warunkach wjazdu czy płatności, pojechałem po prostu pod Tesco i kupiłem w RTV AGD.

 17. skończy się tym że te kilkaset samochodów trafi na zapchane okoliczne parkingi osiedlowe. Współczuje mieszkańcom np Juranda

  • Tam już nie da się nic wcisnąć na parkingach i ulicach dlatego pozostaje zadanie dla spółdzielni, żeby skutecznie zniechęcić/uniemożliwić parkowanie na trawnikach i chodnikach czy drogach pożarowych.

 18. stały (ale były) klient

  Teraz będę tam jeżdził po zakupy autobusem i kupię oczywiscie 1/10 tego co dotychczas, bo nie uniosę wiecej niż 3 kg. Powodzenia w handlu!

  • Nie musisz martwić się o czyjś interes, bo od 20 lat już sobie jakoś radzą. Ale szkoda, że ubędzie jednego samochodu z ulic i parkingu, bo każdy samochód do olbrzymia wartość dodana dla miasta. No szkoda. naprawdę szkoda.

  • pa pa xd

 19. Ale mają ból d***y wszystcy tu skomlą co za friko parkowali auta .Teraz spadchroniarze co pracują w niedalekiej lokalizacji , przesiądą się na Mpk a auta zostawią daleko za miastem.

 20. Jeszcze tylko kilka lat i posiadanie samochodu przestanie mieć sens, bo wszystkie będą stały w jednym wielkim korku. Korek będzie sięgał od parkingu do parkingu. Oba będą wypełnione po brzegi i po wyjechaniu z niego już nie będzie się dało na niego wjechać.
  Oby do tego czasu powstała alternatywa w komunikacji dla samochodu znana z bardziej rozwiniętych miast podobnej wielkości.

 21. Sklep zatrudniający głównie prze agencje żerujące na biednych ludziach, ech ten dziki wschód masz znajomych rodzinkę na stanowiskach pracujesz w biurach pondz.pt. 7-15 i masz wywalone, nie masz?: zapitalasz na 2-3 zmiany na byle czym na , bez względu na to czy jesteś po podstawówce czy mgr inż. kogo to obchodzi każdy na lubelskim rynku pracy jest równy, i to jest chore…

 22. 5000
  -2600
  -150
  ——–
  2250zł – powiem szczerze …… szału ni ma

 23. połowa z was to naprawdę idioci żyjemy w takich czasach że nie potrzeba żadnych szlabanów czy pobierania biletów żeby płacić za parkowanie tylko niektórzy zatrzymali się z technologią na poziomie telefonów stacjonarnych

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8053zł 0.22%
  • GBP 4.9682zł 0.24%
  • EUR 4.2344zł -0.01%
  • CHF 3.941zł -0.03%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   Magiczna Latarnia – startują zapisy dla klubu filmowego dla dzieci
   Masz pomysł na biznes? Przyjdź na spotkanie
   RCKiK Lublin – zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   Chełmskie Podziemia Kredowe – bezpłatne zwiedzanie unikalnej w skali Europy atrakcji turystycznej!
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.