Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechała toyotą w rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala

W piątek rano w Dęblinie doszło do potrącenia rowerzysty przez pojazd osobowy. Poszkodowany cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 8.00 rano w Dęblinie w powiecie ryckim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy zderzył się z rowerzystą.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 59-letnia kierująca toyotą wyjeżdżając z ulicy Lotników Polskich w Dęblinie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście znajdującemu się na przejeździe rowerowym.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia, nie stwierdzając u nich alkoholu. Cyklista z obrażeniami ciała zabrany został do szpitala. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

7 komentarzy

  1. Lalala lalalaa lalaaa. I tak się powoli żyje na tej wiosce.

  2. To czy rowerzysta był wjeżdżający, czy zjeżdżający niczego nie zmienia. Poruszał się (wzdłuż) drogą z pierwszeństwem.

  3. … jeździ sobie taki wesoły rowerzysta po zmroku ul Walecznych, oczywiście bez oświetlenia, chyba niesmiertelny

  4. Miał pierwszeństwo, ale wylądował w szpitalu. Czy nie można zwolnić przed skrzyżowaniem i się rozejrzeć czy można bezpiecznie przejechać? Nikomu od tego, że wydarzył się wypadek nie jest lżej. Jadąc samochodem, rowerem czy idąc chodnikiem trzeba patrzeć co się dzieje na drodze i pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

  5. No i fajnie

  6. Wielu kierowców włączając się do ruchu obserwują dojeżdzając czy nie nadjezdza jakiś samochód (drogą na którą zmierzają wjechać) tym samym nie uwazają na innych uczestników tj pieszych i rowerzystów. Moze i tam jest mały ruch rowerów czy pieszych ale sam fakt zblizania się do pdp czy przejazdu dla rowerów to powinno zmuszać do mega uwagi kierowcę.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo