Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechała rowerem na przejście dla pieszych. Kierowca ciężarówki uderzył w latarnię

W środę rano w Dęblinie doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca ciężarówki, aby nie uderzyć w rowerzystkę na przejściu dla pieszych, zjechał z drogi i uderzył w słup latarni.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 6 na ul. Niepodległości w Dęblinie w powiecie ryckim. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd ciężarowy uderzył w słup latarni.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż tuż przed jadący samochód ciężarowy, na przejście dla pieszych wyjechała rowerzystka której sygnalizator wskazywał światło czerwone. Kierujący samochodem ciężarowym, chcąc uniknąć potrącenia kobiety odbił gwałtownie na pobocze i uderzył w przydrożną latarnię.

Kierująca rowerem odjechała z miejsca zdarzenia, jednak policjanci ustalili jej dane. Okazało się, że jednośladem jechała 89-letnia mieszkanka Dęblina. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kobieta odpowie przed Sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominamy, że rowerzysta nie może przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Chcąc dostać się na drugą stronę drogi powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez pasy, chyba że przejście to połączone jest z przejazdem dla rowerów.

(fot. Policja Dęblin)

Autor: redakcja

22 komentarze

 1. Od 1 lipca dopiero zaczną się wymuszenia na przejściach dla pieszych. Będzie kazał taka święta krowa z nosem w telefonie nic nie spojrzy na boki bo on ma pierwszeństwo. Ale życie jedno które szybko może stracić.

  • Trzeba będzie kupić kamerkę do auta bo tylko w ten sposób udowodnisz wtargniecie. Sądy będą miały dużo pracy.

   • ale przynajmniej skoczą się takie bzdurne komentarze, bo durnych pieszo-kierowców przejada jeszcze bardziej durni pieszo-kierowcy.
    Co Wy ludzie macie z tym wybieganiem zza żywopłotu na przejście? Nie pojmuję tego? Po co Wy (Michały, Rgs) wbiegacie na te przejścia?

  • nie strasz bo sie ze…

 2. pierwszeństwo pieszych i rowerzystów doprowadzi do wielu wypadków bo wbieganie będzie nagminne.
  A tu czerwone światło

 3. „Przypominamy, że rowerzysta nie może przejeżdżać przez przejście dla pieszych. Chcąc dostać się na drugą stronę drogi powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić go przez pasy, chyba że przejście to połączone jest z przejazdem dla rowerów.”

  -brzmi to jakby nie można było rowerami przejeżdżać przez przejście dla pieszych, a motocyklami, samochodami, czy traktorami już tak.
  -przejście dla pieszych nie może być połączone z przejazdem dla rowerów. Przejście dla pieszych może występować samodzielnie. Może występować obok przejazdu dla rowerów, ale także przejazd dla rowerów może występować samodzielnie (bez występującego obok przejścia dla pieszych)
  -no i jak już piszemy, że nie można przejeżdżać rowerem po przejściu dla pieszych (bo faktycznie nie można), to dodajmy, że żadnym pojazdem po przejściach dla pieszych (i po infrastrukturze przewidzianej dla pieszych) jeździć nie można

  No i jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje. Napisane jest, że aby z rowerem dostać się na drugą stronę jezdni (błędnie jest napisane drogi) należy go przeprowadzić. A co w przypadku jeżeli chcemy samochodem dostać się na druga stronę jezdni. Też mamy go przeprowadzić? Służby porządkowe, osoby koszące trawniki, osoby rozklejające billboardy zdarza się, że zmieniają stronę jezdni przejeżdżając samochodem przez przejście. Jak oni prawidłowo powinni dokonać dostania się na drugą stronę?

  • @sranio
   Nie mądrkuj tylko przyznaj się ze to twoja babcia tak zaatakowała rowerem ciężarówkę.

  • Franiu, dobrze gadasz, ale bez przesady…. Nie napisali również o przeprowadzaniu na drugą stronę jezdni statków handlowych, okrętów podwodnych rakiet kosmicznych itp….

 4. Całość przepisów dotycząca zachowania się rowerzystów w okolicy przejść dla pieszych reguluje jedno zdanie PoRDu.

  „Art. 26. 3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
  3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.”

  Wynika z niego, że rowerzyści w okolicy PdP w ogóle nie powinni się znajdować. Rowerem (ani żadnym innym pojazdem) nie można się poruszać po infrastrukturze przewidzianej dla pieszych (chodniki, przejścia dla pieszych). Rowerami oraz innymi pojazdami powinno poruszać się wyłącznie jezdnią, bo to jest część drogi przewidziana do ruchu pojazdów.

  • Pabloo(oryginał)

   O ile …spójrz za okno

   • Dobrze wiem co się dzieję za oknem. Dorośli faceci, którzy swoimi Passatami, Octawiami czy Volviami pędzą po uliczkach osiedlowych 50km/h – popylają swoimi rowerkami po chodnikach, bo boją się zaburzyć przepustowość ruchu. Bułki zczerstwieją.

 5. Chciałbym mając 89 lat śmigać

 6. Krzysztof,, Ochota,,

  Czy, ja dobrze przeczytałem, 89 letnia senioryta na rowerze na malinowym świetle przez skrzyżowanie… Szacunek dla kierowcy, niech dobra energia zawsze go prowadzi.

 7. Kosztowne będzie to przejechanie przez przejście. Pokryje koszt naprawy + ucieczka z miejsca zdarzenia

  • Zaraz się okaże, że cały majątek już przepisany na wnuki i nie ma z czego wziąć – a innej kary nie poniesie ze względu na wiek… Za coś takiego powinna być umieszczona pod dozorem w jakimś ośrodku, bo co zrobi jutro? Zabije się, doprowadzi do śmierci kogoś postronnego?

  • Spokojnie, jak babcia dożyje przyszłego roku, a dostanie 13-emeryturę, zapłaci za wszystko i jeszcze jej na bułeczkę zostanie

 8. Ale zwolenników idiotycznych przepisów nie brakuje

Z kraju