690 680 960

Wjechała citroenem przed pojazd dostawczy, doszło do zderzenia. Duże utrudnienia w ruchu na krajowej 19 (zdjęcia)

W czwartek rano w Ciecierzynie doszło do zderzenia pojazdu dostawczego z osobowym. W rejonie kolizji występują spore utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 8 na drodze krajowej nr 19 w Ciecierzynie, na trasie Lublin – Lubartów. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na wysokości szkoły.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem osobowym marki Citroen wyjeżdżając z terenu pobliskiej szkoły wjechała wprost przez pojazd dostawczy marki Iveco, którego kierowca poruszał się w kierunku Lublina.

Uczestnikom zdarzenia została udzielona pomoc medyczna na miejsca. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności kolizji. W rejonie zderzenia pojazdów występują spore utrudnienia w ruchu, pas w kierunku Lubartowa jest częściowo nieprzejezdny. Policjanci przepuszczają pojazdy wahadłowo.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Dla poprawy bezpieczeństwa powinno się wprowadzić zapis.

  „Przed wjazdem na skrzyżowanie, kierujący pojazdem posiadającym pierwszeństwo przejazdu jest obowiązany zatrzymać się i upewnić, czy kierujący pojazdem ustępuje mu pierwszeństwa.”

  i do wypadków by nie dochodziło.

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Panie ekspert, byłeś tam kiedyś? Ten wyjazd jest tragiczny, niezłomnie od wielu lat wyjechanie z tamtej drogi, w szczególności przy skręcie w lewo na Niemce jest niemal niemożliwa i prawie zawsze wiąże się z niebezpiecznym manewrem.

 2. Za gapowe się płaci….!!

 3. Pomijając fakt że wina osoby z pojazdu osobowego jest bezsporna to należy jasno powiedzieć że wyjazd z bocznych dróg w Ciecierzynie jest koszmarny. Pojazdy poruszające się po krajowej trasie jeżdżą z prędkością powyżej 50 km/h. Bez wymuszenia pierwszeństwa lub grzeczności niektórych kierowców na wyjazd trzeba czekać kilka minut.

  • Tutaj raczej problemem była baba jeżdżąca na czuja. Ra się uda, raz nie.
   Poza tym zawsze można wyjechać w prawo jak ktoś nie potrafi w lewo i w bezpieczniejszy sposób zawrócić.

  • Na czerwonym też czeka się kilka minut. Stosuj się do znaków.

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    Co? Na czerwonym nie czekasz nawet minuty. Cykl zmian światłe trwa różnie ale zazwyczaj od 30 do 45 sekund. A tamten wyjazd jest tragiczny. Albo masz farta i akurat nic nie jedzie, albo robisz agresywny manewr i masz nadzieję, że pozostali cie zauważą na czas.

 4. Jeszcze nim przeczytałem artykuł wiedziałem że winna jest „kierująca pojazdem”.

 5. O tej porze raczej szybko nie jechał. Około 8 korek w stronę Lublina sięga połowy dwupasmówki. Wina kobiety ewidentna, ale chyba zabrakło odrobiny dobrej woli ze strony kierowcy busa

  • Czy ja wiem, czy dobrej woli? Jeśli to bus dostawczy to raczej nie jest z okolic i skąd ma wiedziec czy tutaj wyjazd z jakiejś szkoly jest problemowy, jechał przepisowo, a ona mu wyjechała- ewidentnie wina kobiety.

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas