Wjechał w pieszego na przejściu, moment potrącenia nagrała kamera (wideo)

Dzisiaj na jednej z ulic Łukowa doszło do potrącenia pieszego przechodzącego przez przejście. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 8 na ul. Wojska Polskiego w Łukowie. Służby ratunkowe otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszego.

Policjanci ustalili na miejscu, że kierujący samochodem marki Mercedes 48-letni łukowianin potrącił przechodzącego przez jezdnię 17-latka. Z ustaleń wykonanych przez policjantów wynikało, że pokrzywdzony pieszy przechodził przez jezdnię po przejściu. Kierujący mercedesem mówił mundurowym, że w ostatniej chwili zauważył nastolatka na jezdni i nie zdążył już przed nim wyhamować.

Na szczęście pokrzywdzony 17-latek doznał niegroźnych urazów i po udzieleniu pomocy medycznej wrócił do domu. Kierujący mercedesem za nieustąpienie pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście pieszemu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego „konto” zasiliły punkty karne.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

(fot. wideo Policja Łuków)

Zobacz również

54 komentarze

 1. No dzieciarnia kiedyś chamsko wchodziła,a teraz będą jeszcz e bardziej

 2. Skręcając w prawo na skrzyżowaniu, bezwzględnie ustępuje się pierwszeństwa pieszemu! Mówi o tym artykuł 26 kodeksu drogowego. Dokładnie przepis mówi tak: „Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża”. Oznacza to, iż należy ustąpić pieszemu także, gdy skręca się w lewo.
  Kierowcy dość często nie znają tej zasady .
  Warto sobie zdać sprawę, że w takiej sytuacji na skrzyżowaniu nie musi być wyznaczonego przejścia dla pieszych.

  • A co obowiązuje pieszego?

   • Możesz zostać pieszym i będziesz zadowolony w czy dalej Nie? Nikt ci nie każe jeżdzić samochodem do którego to MUSISZ zdać egzamin, ZNAĆ przepisy i znaki, PRZESTRZEGAĆ ich na drodze. Nie chcesz to nie kieruj samochodem, jednak jesli chcesz kierować to kończ to PAJACOWANIE,… a co pieszy??, a dlaczego Ja ???

 3. To gdzie był nie zmienia faktu że szedł jak święta krowa i miał wszystko w d… I wszedł nie upewniając się zasada ograniczonego zaufania to się nazywa. Nawet widząc hamujące auto ktoś normalny powinien się upewnić że ono da radę się zatrzymać a że chłopaczek się naczytał nowych przepisów to nie zwalnia go z myslenia

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności