Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał volkswagenem w nieoświetlonego rowerzystę. Cyklista trafił do szpitala, był nietrzeźwy (zdjęcia)

W minioną sobotę około godziny 17:00 na ul. Wisznickiej w miejscowości Rossosz w powiecie bialskim doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 65-letni mieszkaniec Siedlec, na prostym odcinku drogi, najechał na poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę. Jednośladem kierował 34-letni mieszkaniec gminy Rossosz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący jednośladem nie posiadał wymaganego przepisami oświetlenia.

W chwili zdarzenia kierujący pojazdem był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 34-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Wjechał volkswagenem w nieoświetlonego rowerzystę. Cyklista trafił do szpitala, był nietrzeźwy (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

  1. W jaki sposób można jechać nieoświetlonym rowerem (czy innym pojazdem bez świateł) nocą po nieoświetlonej drodze?
    Nie chodzi mi już nawet o to, że łamie się przepisy i naraża na potrącenie (bo to jest oczywiste i nie wymaga komentarza). Ale w ciemności nie widać nawet po czym się jedzie, ani w którą stronę. Jak nawet zachowywać równowagę, gdy nie ma się widoczności.

  2. Tak się kończy podróż, gdy wszystkie pieniądze się przepije i nie ma kasy na ON do aŁdi. A cztery (rozbite mniej lub bardziej) na każdym podwórku stoją.

  3. Dlaczego, gdy w zdarzeniu bierze udział „rowerzysta”, to nie podają ile aktualnie obowiązujących zakazów ciąży na takim pedalarzu? W przypadku kierujących samochodami zawsze podają.

  4. franiu tylko się nie ze.sraj

  5. Szwagier kłarwa – co tam u ciebie się dzieje!!!

  6. franio nadrabia za komentujących na lublin112, ekspert do spraw każdej, oczywiście wina kierowcy głąby powiedzą niby z tymi przejściami, święte krowy na drodze rowerzyści i piesi,

Z kraju

Polityka i społeczeństwo