Wjechał w stojące przed przejściem auto, potrącona została grupa osób. Zatrzymano mu prawo jazdy

Groźny wypadek w Zamościu. Kierowca hondy wjechał w auto, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. W wyniku tego, potrącona została grupa osób.

Do wypadku doszło we wtorek po godzinie 19 na ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. Przed Rondem Solidarności zderzyły się dwa samochody, z których jeden potrącił przechodzące przez jezdnie osoby. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak ustalili policjanci, kierowca renault zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, aby umożliwić znajdującym się tam osobom pokonanie jezdni. Po chwili w tył auta wjechał 29-letni kierowca hondy. Renault został wepchnięty na przejście i potrącił pieszych.

W wypadku poszkodowane zostały dwie osoby: 64-letnia piesza, obywatelka Łotwy, oraz 21-letnia pasażerka hondy. Pierwsza z nich doznała obrażeń głowy, druga ogólnych potłuczeń i urazów. Na szczęście pozostałym uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, policjanci zatrzymali 29-latkowi z gminy Zamość uprawnienia do kierowania pojazdami. Mężczyzna stanie przed sądem.

(wideo-Dissulfiran)
2017-09-06 10:10:45

65 komentarzy

 1. Komuś się zapomniało o podstawowych zasadach przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych. Pora się doszkolić z przepisów i (po dłuższej przerwie od jazdy) jeszcze raz udać się na egzamin. Albo dać sobie z jazdą spokój, jeżeli się nie umie jeździć.

 2. I z automatu prawko powinien tracić dożywotnio. Widzi jakie są warunki to szczyl kładzie starą hondą czy tam beemką ila fabryka dała. Plus koszty wypadku i leczenia poszkodowanych powinny dać do myślenia.

 3. Temu ktory zatrzymal sie jako pierwszy na prawym pasie tez trzeba bylo zabrac prawko ! Nawet nie popatrzyl w lusterka czy nie stworzy zagrozenia ! Wpakowal ich prosto pod kola. Piesi nie byli jeszcze na jezdni i nie mieli pierwszenstwa

  • Ustąpienie pierwszeństwa jest jakimś wykroczeniem?

   • Jakie ustąpienie pierwszeństwa? Pierwszeństwo miał samochód, a nie piesi. Pieszy ma pierwszeństwo gdy jest na przejściu, a nie gdy jest na chodniku. Przepuszczasz każdy samochód który wyjeżdża z podporządkowanej? Prawdziwy woźnica z ciebie, bo na pewno nie kierowca.

    • Sam nie rozumiesz co napisałeś.
     Kierowca może zrezygnować z pierwszeństwa i udzielić go pieszym – wtedy jest to ustąpienie pierwszeństwa i nie ma tu zupełnie znaczenie komu się ono należy. Zawsze można ustąpić pierwszeństwa, niezależnie od tego komu ono przysługuje.
     Czy nie zdarzyło ci się nigdy ustąpić komuś pierwszeństwa np samochodowi wyjeżdżającemu z podporządkowanej, albo cofającej na parkingu? Tak jak ustąpić można innemu kierowcy – tak samo można i pieszemu.

     • Oczywiście że można, tylko trzeba to robić z głową, bo inaczej można wyświadczyć niedźwiedzią przysługę pieszym lub innym kierowcom, albo jednym i drugim jak w tym przypadku. Z tym, że tutaj nie widzę winy kierowcy pierwszego auta. Samochód za nim (z kamerką) spokojnie wyhamował, samochód na lewym pasie też. Tylko szybki i wściekły z hondy nie wpadł na to, że skoro na prawym pasie hamują, to znaczy że coś cię dzieje, trzeba zdjąć nogę z gazu i być przygotowanym na różne sytuacje.

     • Tak aby wpuścić kogoś prosto pod rozpędzony samochód nie zdarzyło mi się.

     • kierowca bombowca

      To co Ty nazywasz ustąpieniem pierwszeństwa , ja w niektórych przypadkach nazywam wymuszeniem na pieszym przejścia , tak jak właśnie w tym przypadku , jakby w d.pe uprzejmy jegomość na siłę nie przepuszczał to nikomu by się krzywda nie stała , a tak finał jest taki jak na filmie widać , ot i cała filozofia.

    • Kierowca matiza zachowal sie prawidlowo. Widzac ludzi przy przejsciu z daleka zaczal zwalniac i sie zatrzymal.(proponuje poczytac kodeks drogowy) Kierowca renault troszke pozniej ale wyhamowal. A kierowca hondy coz brak dostosowania predkosci do warunkow na drodze brak zachowania szczegolnej oztroznosci przy przejsciu dla pieszych

     • Wskaż artykuł Kodeksu Drogowego który nakazuje zatrzymać się przed przejściem i przepuścić pieszych, którzy stoją na chodniku.

   • Prawo jazdy nie uprawnia kierowcy do kierowania ruchem, więc ustąpienie pierwszeństwa jest traktowane jako wykroczenie (a na egzaminie można za to oblać – wiem z doświadczenia).

    • Bzdury, bzdury, bzdury.
     Jakie kierowanie ruchem? Podaj jakiś paragraf na poparcie swoich słów.

     • To gdy dorośniesz i będziesz zdawał egzamin na prawo jazdy, to ustąp pierwszeństwa nie mającemu pierwszeństwa, a zobaczysz jak to ustąpienie się skończy.

  • Położnik czy weterynarz poród przyjmował i nieopatrznie upuścił cię na betonową posadzkę? Ten z reno też zdrowo zaiwaniał, choć doskonale widział, co na drodze się dzieje.

  • Obejrzyj to: http://www.youtube.com/watch?v=TdyhJBRWJu4
   Tam pewnie wszystkim byś odebrał prawo jazdy, co nie?

  • Jeżeli uważasz że ten co zatrzymał się przed przejściem zrobił źle, idź do wydziały komunikacji albo do najbliższej komendy policji i zwróć dobrowolnie prawo jazdy, jeżeli takowe posiadasz, i nie wsiadaj nawet na rower bo z Twoim myśleniem niesiesz zagrożenie na drodze!

   • To Ty je lepiej zwróć, bo bredzisz chłopie. I zmień nick z „Kierowca” na „Posiadacz prawka” bo o przepisach ruchu drogowego nie masz bladego pojęcia.

  • abc ty debil jesteś. Pieszy który zbliża się do przejścia JUŻ MA PIERWSZEŃSTWO.

 4. Do zachowania pieszych na tym filmiku na pewno nie można się przyczepić.
  Najpierw poczekali i upewnili się, że pojazd na prawym pasie się zatrzymał. Potem poczekali drugi raz, upewnili się czy mogą wejść na pas środkowy – i powstrzymali się przed wejściem. A pomimo zachowania należytej ostrożności zostali potrąceni.
  Drugi kierowca zagapił się, ale ostatecznie nie doprowadził do ominięcia. Całą winę za to zdarzenie ponosi trzeci kierowca.
  I proszę nie gdybać, że gdyby pierwszy się nie zatrzymał (bo już się zatrzymał), a gdyby drugi omijał (bo to jest zabronione) to do niczego by nie doszło.
  Wszystko jest na filmie i nie ma innej interpretacji tego. I nie ma innej recepty na takie zdarzenia poza nogą z gazu i koncentracją przy przejściach.

 5. Road Rage 100%

 6. ale to chyba wina i tego czerwonego zahamował z takim impetem że ten z tyłu musiał w niego uderzyć Jeden i drugi nadmierna prędkość Jedyne co dobre w tym wszystkim to jest to że przejął siłę uderzenia bo jakby ten z tyłu przywalił w tych ludzi z takim impetem to masakra by była

  • Żadna wina tego czerwonego, tamten powinien zachować odległość od poprzedzającego go pojazdu, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy na drodze i czy ktoś właśnie nie będzie zmuszony gwałtownie hamować. Tym bardziej że mokro i droga śliska. Odwiecznie obwinianie wszystkich dookoła poza sprawcą, wjechał baran i tyle co tu tłumaczyć i doszukiwać się winy u innych?

 7. zastrzelić na miejscu
  potem dociekać czyja wina

  • Racja. Policja powinna strzelać nawet profilaktycznie, skończyła by się ta beztroska na ulicach, zapanowałby ład i porządek.

 8. Jeździć nie umie. Ja niewiem

 9. Tak naprawdę czerwony spowodował zagrożenie bo nie dostosował prędkości, nie zachował wzmożonej ostrożności dojeżdżając do przejścia i do ronda, skutkiem czego musiał gwałtownie hamować. Honda natomiast nie zachowała bezpiecznego odstępu. Dwaj Janusze, przez takich giną ludzie…

  • Na dodatek ten w czerwonym puścił hamulec przy uderzeniu,przez co auto poleciało na pieszych. Masakra.

   • A jeździłeś Ty za kierownicą???? Nigdy
    Niespodziewanie uderzenie w tył auta cofa kierowcę do tyłu ( dokładnie to samochód mu ucieka spod dupy),
    więc i noga na hamulcu się cofa ( a dokładnie noga zostaje w miejscu a hamulec przemieszcza się do przodu)

   • Nie puścił, tylko samochód gwałtownie przesunął się do przodu( hamulec również) a jego noga została w miejscu, bo nie był przygotowany na uderzenie.

 10. Ocena poszczególnych uczestników:
  piesi – bardzo dobrze, ostrożni, przed wejściem na jezdnię i później na każdy z pasów upewniają się, że mogą wejść -bardzo dobrze
  I kierowca – prawidłowo, bez gwałtownego hamowania ustąpił pierwszeństwa grupce pieszym – OK
  II kierowca – wydaje się, że trochę za późno zorientował się w tej sytuacji, ale ostatecznie zdołał się zatrzymać – średnia postawa, ale nie popełnił żadnego wykroczenia
  III kierowca – tragedia, całkowity brak uwagi, nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, brak reakcji przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych/skrzyżowania – jakby był sam na drodze, nie chcemy takich kierowców na naszych drogach

 11. Jakaś moda ostatnia nastała za zabierania prawa jazdy za byle jaką kolizję. Mieli zabierać prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, ew. jak ktoś jedzie na bani, a jak się czyta te artykuły to w co drugim dotyczącym jakiejś kolizji kierowca ma zabrane prawo jazdy… Chyba coś za często korzystają z tego przywileju?

  • Prawo jazdy to taki dokument, który potwierdza, że się potrafi prowadzić jakiś pojazd, np samochód. Jeżeli powoduje się wypadek lub stwarza niebezpieczną sytuację, to zachodzi podejrzenie, że nie potrafi się prowadzić bezpiecznie. Wtedy dobrze wysłać taką osobę na ponowny egzamin (zatrzymać lub cofnąć uprawnienia) zanim komuś zrobi krzywdę.

  • Jak się patrzy na to co ludzie wyprawiają na drogach, to co drugiemu powinni PJ zabrać.

  • Chyba nie doczytałeś za co mu zabrali. A może chciałbyś przechodzić przed takim drajwerem? Za stwarzanie zagrożenia powinni zabierać nie na 3 miechy ale co najmniej na rok. Rok temu taki skasował mi renatkę. Całe szczęście że kobieta z wózkiem przeszła już na dugą stronę i ja ruszałem. A stałem jakieś 20 sekund. Zero reakcji u gościa z tyłu – jak jechał tak przywalił. A później się tłumaczył, że niby gwałtownie zachamowałem i słońce go oślepiło.

 12. Ten z renówki też ślepy jak po karbidowym bimbrze.
  W ostatniej chwili się zorientował, że to przejście dla pieszych i już piesi na przejściu są.

 13. Co dwa pasy…. to w uproszczeniu dla niektórych oznacza – mozna grzać . Swoja droga to zaskakujace jak daleko można popchnąć stojące auto jadąc z nadmierna prędkościa i siedząć na zderzaku. Może ten z Hondy coś zrozumie na temat zachowania bezpiecznej odległości

  • Czysta fizyka. Wnergia równa się iloczynowi masy i KWADRATOWI PRĘDKOŚCI. Prędkość wzrasta dwukrotnie to energia czterokrotnie.

 14. Prawdziwym sprawcą całego zdarzenia jest uprzejmy idiota który zatrzymał się przed przejściem nie patrząc uprzednio w lusterka czym zmusił ich do wejścia na ulicę prosto pod koła rozpędzonych samochodów. Piesi nie znajdowali się na przejściu i nie mieli pierwszeństwa, na filmie widać, że grzecznie czekali aż będą mogli bezpiecznie przejść. Założę się, że wcale nie są wdzięczni uprzejmemu idiocie za jego głupotę i chętnie oklepali by mu ryja gdyby było to prawnie dozwolone.
  Pamiętajcie kolejni uprzejmi idioci będący potencjalnymi mordercami:
  1.zanim zatrzymacie się przed przejściem i zmusicie ludzi do wejścia na ulicę popatrzcie w lusterka czy nie spowodujecie zagrożenia
  2.pieszy ma pierwszeństwo gdy jest na przejściu, gdy jest na chodniku pierwszeństwa nie ma więc zatrzymanie się przed przejściem nie jest obowiązkowe
  3.jeśli wszystkiego jedzie 4 samochody tak jak w tym przypadku, to trzeba być wyjątkowym idiotą by się zatrzymywać przed przejściem – pieszy może poczekać kilka sekund by przejść bezpiecznie
  Gdyby Uprzejmy idiota nie zatrzymał się, piesi przeszliby 5 sekund później, ale by przeszli. A tak położyli się na ulicy, a część skończyła wieczór w szpitalu zamiast w domu.

  • To Twoje zmartwienie czy nie walniesz w jadący przed Toba samochód, a nie jego. On nie ma obowiązku myśleć za siebie i za Ciebie, więc nie wypisuj bzdur. Jeśli nie zachowałeś odpowiedniej odległości od poprzedzającago pojazdu lub/i prędkości i wjechałeś mu w kufer to jest to WYŁĄCZNIE Twoja wina.

  • Na nic są Twoje marne rady i komentarze, bo nijak się one mają do przepisów. Reprezentujesz niestety tych kierowców, którzy w nosie mają bezpieczeństwo innych uczestników, m.in. pieszych.
   Nie chce Ci się zachować ostrożności i zwolnić przed przejściem dla pieszych. Dlatego wymyślasz teorie dobre dla Ciebie. Przemilczasz wiele nakazów/zakazów dotyczących przejść dla pieszych tylko z własnej wygody i lenistwa. Nie zależy ci na bezpieczeństwie, lecz w bardzo nieudolny sposób usprawiedliwiasz piractwo drogowe.

   Przyczyna tego potrącenia była zupełnie inna niż podajesz.

  • Dojeżdżając do przejścia dla pieszych powinieneś: „zachować szczególną ostrożność”. No chyba, że kupiłeś egzamin za koszyk jajek, i pół świniaka. A samochód tatuś kupili…

  • z tego wynika że jak w lusterku widzisz auto jadące za toba to nie wolno sie zatrzymywać ???????????????

  • Idiotą jest ten kto zapier… widząc na prawym pasie zwalniające przed przejściem pojazdy. Od momentu gdy kierowca matiza zaczął hamować do momentu zderzenia minęło 8 sekund. Kierowcy jadący lewym pasem mieli więc dużo czasu na reakcję. To nie kierowca matiza spowodował zagrożenie tylko siedzący na tyłku renówki szybki i wściekły kierowca hondy z klapkami na oczach i IQ chomika.

 15. Tak to jest z sebixami. Dla takich to jak to oni mówia „droga szybkiego ruchu” bo ma dwa pasy. I zaden tam teren zabudowany dla nich bo gdzie domy? Jakas castorama jakas biedronka. A pasy? ktos sobie pomalował w paski jezdnie nie wiadomo po co. Znak pionowy tez dla ozdoby.

 16. Nic nie zrozumie ,bo jak widac po tym co zrobił ,nie posiada działającego prawidłowo mózgu

 17. Do Gość …też nie jestem zwolenikiem nadmiernych uprzejmosci na drodze ,bo za dużo ofiar takich uprzejmosci leży na cmentarzach ,albo jezdzi na wozkach …ale to że się ktoś zatrzymał nikogo nie usprawiedliwia …”zblizajac się do przejscia dla pieszych nalezy zachować szczególną ostrożność ” a nie zapier…ć …wszystko na ten temat

 18. Idź się dokształć w całej zachodniej Europie kierowcy ustępują pieszym i nie ma tam tyle wypadków z ich udziałem, Jak się dojeżdża do przejścia to trzeba się rozglądać i zwolnić, ale nie w Polsce się jeździ byle jak i byle szybko a potem taki carmagedon jest.

 19. Nie mogę dopatrzeć się nic o „Świętych Krowach”. Właśnie dzięki takiej ostrożności pieszych (jak ta pokazana na filmie) nie dochodzi co 15 minut codziennie do tragedii na pasach. Tutaj doszło co prawda do mało groźnego potrącenia, ale wynikało one jeszcze z czego innego.
  Tak więc Wy wszyscy wieszający psy na pieszych (którzy tylko chcą przejść przez jezdnię), dziękujcie im, że podczas przechodzenia przez jezdnię zachowują tak dalece idąca ostrożność, bo wielu z Was nie miałaby dzisiaj prawa jazdy, płaciła renty poszkodowanym albo siedziała w więzieniach.

 20. Brawo. Kolejny uprzejmy ma na sumieniu ludzi. Zastanówcie się czy zatrzymując pojazd nie sprawuje więcej problemów. Wystarczy spojrzeć w lusterko i ocenić czy pojazd wynajmuje. Wiem … bezpieczna odległość… ale w przypadku ciężarówki za nami to jednak ryzykowne. Pamiętajmy że samochody nie zatrzymuja się natychmiast.

  • Idiotom w rodzaju boba, aarona czy kilku innym tu występującym nie wytłumaczysz, że zdrowie i życie pieszego jest ważniejsze od przepisu zawartego w Kodeksie Drogowym. Gdybyś zatrąbił na pieszego, żeby go ostrzec przed rozpędzonym samochodem, to by na Tobie psy wieszali, że w terenie zabudowanym używanie sygnału dźwiękowego jest zabronione.

   • Właśnie przeczytałem najmądrzejszy komentarz na tym forum, BRAWO!

    • A ja taki, który jest nie prawdziwy, bo nie ma on żadnego potwierdzenia w tym co bob czy aaron piszą.

   • Zdecydowanie protestuję!
    Brak podstaw to takich oskarżeń wobec mnie.
    1. Zawsze staram się stać po stronie słabszego (pieszego czy rowerzysty) więc dlaczego zarzucasz mi, że miałbym coś przeciw temu, gdyby klakson uratowałby pieszego – podpisuję się pod takim zachowaniem obiema rękoma.
    2. Zdrowie i życie jest najważniejsze. Ale nie znaczy to, że pieszy nie może skorzystać z przejścia dla pieszych, w obawie o to, że być może zostanie potrącony. Idąc tym tokiem myślenia każdy powinien jeździć czołgiem, bo mały samochód nie ma szans w zderzeniu z ciężarówką. Więc każdy kto wyjeżdża motocyklem lub segmentem A, B, C jest głupcem i samobójcą, bo jakiś bandyta w SUVie nie będzie przestrzegać przepisów.
    3. W terenie zabudowanym nie jest zabronione używanie klaksonu. Nawet gdyby było to jest jeszcze tzw „stan wyższej konieczności”.

  • to jest problem kierowcy ciężarówki żeby jechał tak aby wyhamować co w większości przypadków owi kierowcy wiedzą i wyhamowują. A nadszarpnięte nie tylko sumienie powinien mieć gapowaty kierowca hondy

 21. za nogę i na latarnie!!!

 22. Mam takie porządkowe pytanie do wszystkich idiotów twierdzących, że zatrzymując się przed przejściem dla pieszych stwarzamy zagrożenie, bo jadący za nami samochód jest – oczywiście – zwolniony z obowiązku zachowania bezpiecznej odległości i prędkości od naszego auta.

  Rozumiem, że jeśli zbliżam się do skrzyżowania i właśnie zapaliło się czerwone światło, a za mną jedzie rozpędzony samochód, to mam się nie zatrzymywać, tylko wjechać na czerwonym? :)))

  Bandyta drogowy podpisujący się jako „gość” jest tu wyraźnie osamotniony ze swoim alternatywnym, obowiązującym w galaktyce Czarne Oko, kodeksem drogowym, ale robi sztuczny tłok, spamując, gdzie tylko się da. Nam pozostaje mieć nadzieję, że jedynym pojazdem mechanicznym jakim się gość porusza jest autobus komunikacji miejskiej.

 23. Poza tym, nikt nawet nie napomknął o tym, że kierowca renault nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych dopuściłby się w tym przypadku jednego z najcięższych wykroczeń w ruchu drogowym, czyli omijania na przejściu dla pieszych (10 pkt. i 500 zł mandatu). To bandyci drogowi powinni dostosowywać się do kierowców jeżdżących przepisowo, a nie odwrotnie, np. nie zatrzymując się przed przejściem, bo jakiś debil jedzie z tyłu na zapałkę :)))

  Nikt nie ma prawa zmuszania innych do łamania prawa.

 24. Poza tym, nikt nie napomknął, że nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych, kierowca renault dopuściłby się jednego z najcięższych wykroczeń w ruchu drogowym, czyli omijania na przejściu dla pieszych (10 pkt. i 500 zł mandatu). To bandyci drogowi powinni nabrać pokory i dostosować się do kierowców jeżdżących zgodnie z przepisami, a nie kierowcy jeżdżący przepisowo dostosowywać się do drogowych wariatów, którzy stwarzają zagrożenie np. jeżdżąc „na zderzaku”.

  Nikt nie ma prawa zmuszać innych do łamania prawa.

  • Nikt nie ma prawa zmuszać czy choćby zachęcać pieszych do wejścia prosto pod rozpędzony samochód na pasie obok. Kierowca jeżdżący zgodnie z przepisami ma obowiązek obserwować otoczenie nie tylko przed sobą, ale również za sobą w lusterkach. Do tego ma obowiązek stosować zasadę ograniczonego zaufania. Tak mówią przepisy na które się powołujesz.
   W tym akurat przypadku żaden nie był dobrym kierowcą: Matizem jechał idiota, a Renówką i Hondą przygłupy którzy chcieli być jak Vin Diesel.
   Twoje komentarze usprawiedliwiają złych kierowców będących zwykłymi idiotami tak jak ten z Matiza, którzy prowokują niebezpieczne sytuacje pod pozorem uprzejmości na zasadzie: „nawet jeśli ktoś go rozjedzie, to nie ja, tylko ten na pasie obok”, a przez to są szkodliwe.
   Zaspokajając twą niezdrową ciekawość: nie jeżdżę autobusami komunikacji miejskiej – MPK za słabo płaci.

 25. 3) w art. 26:
  a) ust. 1 otrzymuje brzmienie:
  „1. Z zastrzeżeniem ust. 1a, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu dla pieszych lub oczekuje na możliwość wejścia na nie.”,

  PIESZY MA BEZWZGLĘDNE PIERWSZEŃSTWO

  Dziękujemy za uwagę

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach