Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał oplem do rowu, znieważył policjantów. „Był agresywny i pobudzony, odmówił badania stanu trzeźwości”

W miniony czwartek policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu łosickiego. Mężczyzna wjechał oplem do rowu, nie chciał poddać się badaniu alkomatem, co więcej, szarpał i popychał mundurowych, uderzał ich, w celu zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych.

W miniony czwartek bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Pólko na łuku drogi kierowca osobowego opla zjechał do przydrożnego rowu i prawdopodobnie jest nieprzytomny.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci. Mundurowi ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 24-letni mieszkaniec gminy Stara Kornica. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego potwierdził, że mężczyzna w wyniku zdarzenia nie doznał obrażeń ciała.

– 24-latek był za to agresywny i pobudzony. Choć wyczuwalna była od niego woń alkoholu, odmówił badania stanu trzeźwości. W związku z tym została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i substancji zabronionych w organizmie. W trakcie prowadzonej interwencji 24-latek szarpał i popychał mundurowych, uderzał ich, w celu zmuszenia do odstąpienia od czynności służbowych. Używał również wobec nich obelżywych słów. „Agresor” został zatrzymany do wyjaśnienia, a auto trafiło na parking strzeżony – relacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

W piątek 24-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

10 komentarzy

  1. No to młody gniewny i głupi na Nowy Rok nasr…ał sobie w papiery.

  2. Cieee chorobaaaa !!!

    Nie wiem czy wiedział co czyni, ale załapał się na tańszy rodzaj wymiaru tego czego się w swojej głupocie dopuścił, bo gdyby tak dziś nawywijał to liczony byłby sporo drożej.

    • Tak, tak posiadacze prawa jazdy (płci obojga i byle jakiej), od dziś głupota na drodze drożej kosztuje.

  3. Policjanta nie da się znieważyć z dwóch powodów, po pierwsze to jego robota a nie przedszkole.
    Po drugie sami sobie któryś rok z rzędu sr…ją na mundur więc nie ma co się obrażać jak ktoś obrzuci ich fekaliami.

  4. Być może nic mu nie zrobią był pewien za najlepiej będzie nie korzystać z alkomatu,kto wie może ma immunitet lub tatuś ma znajomości mam nadzieję że 112 będzie informować jaka karę otrzymał.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo