Wjechał ciężarówką w pieszą na przejściu. Kobieta trafiła do szpitala

Wczoraj w Chełmie doszło do wypadku na jednym z przejść dla pieszych. Kierowca ciężarówki wjechał w kobietę znajdującą się na pasach.

Do wypadku doszło w poniedziałek w południe w Chełmie na ul. 3 Maja. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez pojazd ciężarowy.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki MAN, 64-letni mieszkaniec powiatu bialskiego, zjeżdżając z ronda potrącił znajdującą się na przejściu dla pieszych 67-letnią chełmiankę.

Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Chełm)

14 komentarzy

 1. Żeby w takim wieku wbiegać na pasy.

  • Ty, jakbyś tak ciągle skrzeczał do POPiSujących się socjalistycznym zarządzaniem krajem o zmniejszenie wieku emerytalnego to może by cię ktoś wysłuchał albo uciszył.
   Zarówno zmęczony pracą starszy kierowca mógł popełnić błąd jak i starsza pani mogła wejść wprost pod zderzak.

   • Wbrew pozorom, Twój komentarz mnie bardzo cieszy. Nikogo, poza mną, nie obrażasz. Nie piszesz, że ktoś wlazł, wtargnął czy, że jest Święta Krową. Bierzesz pod uwagę, różne możliwości. Dopuszczasz popełnienie błędu przez obie strony.

   • Kierowcy zawodowi przechodzą okresowe testy kwalifikacji i zdrowotne. Ponadto oni są w pracy. Tak samo jak lekarz na dyżurze, policjant na służbie, czy operator żurawia. Od ich pracy (i ewentualnego błędu) może zależeć ludzkie życie.
    Kobieta była być może na spacerze. Mogła być niepełnosprawna, niedowidząca. Nie stawiajmy tych dwóch stanów na równi.

 2. Русский тролл

  Bardzo bolesne to „pierwszeństwo”.

  • jeżeli siedzi się w samochodzie (osobowym) to tez „pierwszeństwo” może zaboleć

 3. to jest bardzo złe rozwiazanie przejscia przy samych rondach tego powodem jest wiele wypadków a drugi powód to to ze pieszy ma pierwszenstwo ,pieszy zatrzyma sie na miejscu, natomiast auto potrzebuje kilku metrów bardzo złe prawo

  • W relacji pierwszeństwo-podporządkowanie pomiędzy samochodami też któryś z pojazdów musi zwolnić, lub się zatrzymać. I wtedy nikt nie ocenia komu łatwiej jest się zatrzymać.
   A co jeżeli ktoś jedzie na rolkach czy na hulajnodze po mokrym chodniku? Myślisz, że na łysych kółkach jest łatwo wyhamować? Wtedy kto powinien mieć pierwszeństwo?

  • „bardzo złe prawo” – cały Świat się musi mylić. Tylko w Polsce, Rosji i na Ukrainie mamy myślących ludzi. Bułgarii i Rumunii już nie uwzględniam, bo i tam jest już bezpieczniej niż w Polsce.

  • Gdy jadę samochodem to łatwiej jest mi się zatrzymać niż wtedy kiedy jadę na rowerze w butach zatrzaskowych.
   Tak samo, gdy jadę rowerem z dzieckiem w foteliku rowerowym.
   Kto wtedy powinien mieć pierwszeństwo?
   A co jeżeli jezdnia jest odśnieżona i „czarna”, a chodnik pokryty wyślizganym śniegiem? Komu łatwiej wtedy jest się zatrzymać?

   • Jak nie potrafisz wyskoczyć z zatrzasków czy nosków to rower lepiej tylko oprowadzać 😉

  • wiele wypadków?

   W ciągu jednego dnia ujawniło się dwóch nieudaczników, którzy mają problem z bezpiecznym opuszczeniem skrzyżowania, przy którym jest przejście dla pieszych.
   Sprawca wypadku opisany w artykule i komentujący „leszek”, który ma identyczny problem.

 4. Łażą jak święte krowy, jak na rondzie ciężarówka ma się zatrzymać? Piesza powinna umożliwić zjazd z ronda a nie pchać się pod koła, tam często tak jest niestety.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku