Wjazd do Świdnika z utrudnieniami. Autobusy jeżdżą inną trasą

Poważne problemy zaczęły się w środę dla kierowców wjeżdżających do Świdnika od strony Kalinówki. Utrudnienia potrwają tydzień.

Trwający od końca marca remont al. Lotników Polskich w Świdniku, czyli głównej arterii wjazdowej do miasta wchodzi w decydująca fazę. O ile do tej pory przebudowa drogi nie była uciążliwa dla kierowców, to od środy jest inaczej. Drogowcy oprócz zwężenia jezdni, zamknęli dla ruchu lewy pas jezdni a niebawem podobnie uczynią z prawym. Spowoduje to, że kierowcy korzystający z tej ulicy zmuszeni będą korzystać z dróg alternatywnych.

Zmianę trasy przejazdu komunikacji miejskiej zapowiedział już Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. -W środę i piątek, w godzinach od 8:00 do 20:00 autobusy linii nr 55 będą kursować objazdem. al. Jana Pawła II – droga serwisowa trasy szybkiego ruchu – Wyszyńskiego – Racławicka – …;. Powrót będzie odbywał się dotychczasową trasą. Z kolei w czwartek i poniedziałek autobusy pojadą: Racławicka – Wyszyńskiego – droga serwisowa trasy szybkiego ruchu – al. Jana Pawła II . Część przystanków zostanie pominięta – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM-u.

Jak zapowiada wykonawca prac, utrudnienia potrwają nie dłużej niż do czwartku 17 lipca. Przebudowa al. Lotników Polskich obejmuje odcinek od nowego ronda na wjeździe od Lublina, do ronda z helikopterem. W ramach robót zostanie wymieniona nawierzchnia, krawężniki oraz wyremontowane zatoczki przystankowe. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie, które wykonuje prace, ma czas na zakończenie inwestycji do końca lipca.

(fot. lublin112)
2014-07-09 20:46:36

Jeden komentarz

  1. A zamykajcie sobie, jestem tam raz na rok jak muszę do wydziału komunikacji albo urzędu 😛

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska