Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wizz Air zamyka kolejne połączenia. Cięcia dotkną również lubelskie lotnisko

Z systemu rezerwacyjnego linii lotniczych Wizz Air wynika, iż wraz z początkiem wiosny przewoźnik zakończy obsługę tras z Lublina do Holandii i Norwegii. To element większych cięć w siatce połączeń.

Z systemu rezerwacyjnego węgierskich tanich linii lotniczych Wizz Air zniknęło część połączeń. Przewoźnik będzie je obsługiwał tylko do początku wiosny. Zmiany w siatce obsługiwanych lotów dotyczą nie tylko Polski, lecz również wielu innych europejskich krajów. Jak zawsze linia tłumaczy cięcia tym, iż dane trasy nie spełniają pokładanych w nich oczekiwań.

Wiadomo już, że pod koniec marca znikną połączenia m.in. z Gdańska do Billund w Danii i Kristiansand w Norwegii; z Katowic do Alghero i Bergamo we Włoszech, Kolonii w Niemczech i Sztokholmu w Szwecji; z Krakowa do Bari we Włoszech i Bergen w Norwegii, z Poznania do Oslo w Norwegii; z Rzeszowa do Burgas w Bułgarii; Szczecina do Stavanger w Norwegii; z Warszawy do Alghero we Włoszech.

Do tego dochodzi połączenie z Portu Lotniczego Lublin do Eindhoven w Holandii oraz Oslo w Norwegii. W tym przypadku ostatnie loty są zaplanowane na dzień 22 marca i 25 marca. To oznacza, że jedyną trasą, na jakiej będzie latał węgierski przewoźnik, będzie ta do Londynu-Luton. Natomiast od czerwca dołączyć do tego mają wakacyjne połączenia do letnich kurortów Burgas w Bułgarii i Split w Chorwacji.

To kolejne cięcie połączeń, jakie przeprowadza Wizz Air w ostatnim czasie. Jesienią z siatki połączeń przewoźnika zniknęły niektóre trasy z sześciu polskich lotnisk.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

 1. haha a jeszcze wczoraj tak „hucznie ” obchodzili 1o lcie ten skarbonki bez dna! a tu cięcia i co? i nic to nie da jak bedzie nie dochodowe tak bedzie kolejne setki mln złotych z NASZYCH podatków bedzie szło na utrzymanie tego wymysłu megalomatycznej władzy peło w Lublinie! dług 2 mld i nadal rośnie . . ,

  • Ale bredzisz
   Nie rozumiesz sensu istnienia lotniska.
   Załóż prywatne i zrób dochodowe.

 2. narciarzzjakubowic

  Najważniejsze, że jest pod ręką pas startowy dla czarterów dowożących członków naszej sekcji dewelo-narciarkiej na zgrupowania w Dolomitach.

 3. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
  Płaćcie więcej za swoje potrzeby i zachcianki, bo wam Air Port zlikwidują.

 4. Radom wita zajumane połączenia z innych lotnisk.

 5. no i dobrze niech wożą orbana do moskwy 😀