690 680 960

„Witamy się z Wami, bo zostaniemy sąsiadami” – Wyjątkowy sposób zapoznania się, jeszcze przed przeprowadzką

Dobry sąsiad to skarb, nigdy nie odmówi nam pomocy, o każdej porze dnia i nocy pożyczy cukru czy soli lub przypilnuje domu gdy wyjedziemy na dłużej. Niestety, ostatnio coraz częściej, nawet wśród sąsiadów, panuje anonimowość.

W obecnych czasach, zwłaszcza w blokowiskach, mieszkające w jednej klatce osoby potrafią nie znać się miedzy sobą. Dzieje się tak dlatego, że tempo życia jest szybsze, każdy jest zajęty swoimi sprawami i czasem dopiero po pewnym czasie niektórzy orientują się, że ktoś nowy zamieszkał w sąsiednim mieszkaniu. Jednak nie wszędzie tak jest.

Dla sporej części społeczeństwa dobre kontakty sąsiedzkie wciąż są bardzo ważne, i nie wyobrażają sobie oni, aby nie znać się z mieszkającymi w pobliżu osobami. Zgodnie z zasadami, osoba która wprowadza się w nowe miejsce powinna jako pierwsza zapoznać się z lokalną społecznością.

W wyjątkowy sposób zrobiła to rodzina, która buduje dom w jednej z podlubelskich miejscowości. Zamierza w nim prowadzić też Klub Malucha. Choć zanim w nim zamieszkają minie jeszcze sporo czasu, postanowili już teraz przedstawić się sąsiadom, wieszając na ogrodzeniu afisz ze swoim wspólnym zdjęciem oraz napisem „Witamy się z Wami, bo zostaniemy sąsiadami”. Przy takim powitaniu można mieć pewność, że osoby które niebawem zamieszkają w pobliżu, będą dobrymi sąsiadami.

(fot. nadesłane – Aneta)
2017-04-16 17:51:13

51 komentarzy

 1. A ja pozdrawiam moich sąsiadów z „góry” Gosie i Grzesia oraz ich skarby 🙂

 2. Nie wrzucam zdjęć swoich dzieci nawet na fb, a już w życiu bym ich na płocie nie wywiesiła, narażając na to że każdy może dorysować im rogi, blizny, cos obrazliwego napisać. Moim zdaniem to nieodpowiedzialna reklama, narażająca dzieci na śmieszność.i przykrości.

 3. Znam osobiście ta rodzinę naprawdę chciałbym mieć takich sąsiadów

 4. Pod płaszczem rzekomego przywitania kryje się cwana autoreklama. Żałosne i godne politowania. Na takich sąsiadów spuszcza się dobermany.

 5. Życie jest po to aby bawić się. Czy wszystko ma być takie szare i ponure? Dobrze przynajmniej coś się dzieję za granicą to normalne tylko w POLSCE SAME SZTYWNIAKI! POZDROWIENIA Z UK!

 6. Zobaczcie ludzie TO MY STAĆ NAS. To widzę przez to zdjęcie na płocie.

 7. Ocenianie jak zwykle w naszej mentalności książki po okładce jednemu się podoba drugiemu nie.Ciekawe gdy okażą się fantastyczną rodzinką sympatycznymi ludźmi to czy tak szybko też, na komentarzu napisze że się mylił i przeprosi …..Coś co nowe to odrazu złe.

 8. Ja tam z sąsiadami jestem na w relacjach typu (spotkam przypadkiem na ulicy to chwilę pogadam. Ale w życie się nie wpierniczam. A reklama domu malucha spoko. Standard w sumie i nic nowego. A wy dalej plujcie na klawiatury i ekrany z nerwów. Jak sami macie problem z sąsiadem to wina leży po środku. Sąsiad za bardzo ingeruje w wasze życie? znaczy że za dużo mu pozwoliliście. Podgląda was? Za dużo samych swoich się naoglądałeś? Masz sąsiada przez płot to nie stawiaj płotu wysokości metra, a jeśli nawet to obsadź działkę żywopłotem lub tujami. Ale cóż. Tylko ludzie z bloków chyba mają takie problemy. Człowiek który od zawsze mieszka na „wsi” umie sobie radzić z takimi ludźmi i nie przeżywa jak mrówka okres.

 9. Super pomysł. Fantastyczna rodzina. Ciei i otwarci ludzie. Żal czytać pewne komentarze.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas