Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wiózł towar z Niemiec do Rosji. Nie miał ważnego zezwolenia na przewóz

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego podczas kontroli rosyjskiej ciężarówki ujawnili, że jej kierowca nie posiadał wymaganego przepisami dokumentu. Pojazd trafił na parking, zaś transport będzie będzie mógł być kontynuowany po okazaniu nowego, ważnego dokumentu i wpłaceniu 12 000 zł kaucji.

Wczoraj na drodze krajowej nr 68 w powiecie bialskim funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę należącą do rosyjskiej firmy transportowej.

Zestawem przewożono 22 tony ładunku z Niemiec do Rosji. Kierowca okazał funkcjonariuszom ITD zezwolenie uprawniające do tranzytu przez Polskę. Jak się okazało, dokument był ważny do 15 marca 2022 r. Mężczyzna nie miał innego, ważnego zezwolenia na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy.

Ciężarówkę skierowano na wyznaczony parking strzeżony. Transport będzie mógł być kontynuowany po okazaniu nowego, ważnego dokumentu i wpłaceniu 12 000 zł kaucji na poczet kary. Wobec przewoźnika rosyjskiego wszczęto postępowanie administracyjne.

(fot. WITD)

10 komentarzy

 1. Na przewoźniku kara ta zrobi wrażenie takie że klęknie na kolanach i się rozpłacze…??? Jemu to lata…. Takie coś jest wliczone w koszty i ryzyko. Niech pseudo inspektorzy nie robią sensacji bo złapali jakiegoś ruskiego kierowcę a 50 tirów przejedzie bokiem i się śmieją. Zamiast naprawdę wsiąść się do roboty to czepiają się że żarówka ( led) auto miało 3 miesiące od kiedy wyjechało z salonu w podświetleniu tablicy rejestracyjnej jest zbyt jaskrawa . Gdzie my żyjemy???? Wiem wiem. Budżet państwa musi się zgadzać. Co do rosyjskich i białoruskich aut nie ma żadnego ale i nie ma spektularnych zatrzymań i info na Lublin 112. Raz od święta. Czy u nich jest tak rzeczywiście cacy? Oj nie. Różnica jest taka że widzę ale nie widzę

  • Jedna kara może nie zrobi, ale jak dostanie kolejną i kolejną to już zaboli, dodatkowo jak ma kilkanaście czy kilkadziesiąt ciężarówek i każdy dostanie to na pewno zaboli. Druga kwestia – wszystkich nie da się skontrolować, robią tyle ile się fizycznie da. Trzecie kwestia – nie o wszystkim zawsze piszą, co nie znaczy, że rezultatów kontroli nie ma.

  • poza karą finansową (nawet jeśli nie zaboli), to jest jeszcze postępowanie administracyjne i potencjalny zakaz przewodu na terytorium RP, a to już na pewno zaboli

 2. kazde auto powinno jechac na przeswietlenie rtg !!!

 3. Skonfiskować. A szofera na roboty przymusowe za oszustwo.

 4. Bardzo dobra robota. Gonić cwaniactwo niech płaci za głupotę.

 5. Ruskich teraz inwigilować trzeba, nie zaszkodziło by tez zmierzyć prędkość i wagę krajowych jadących z urobkiem z kopalni węgla

 6. gonić czerwoną putlerowską chołotę

 7. tak poslki rzad wspiera ukraińcow że tiry sobie spokonie wożą zaopatrznie od niemców do ruskich
  pakt ribentrop molotow dalej ważny

 8. tak polski rząd walczy z ruskimi że że pozwala na tranzyt zaopatrznia dla ruskiej armi