Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec z maseczkami i kwarantanną. Minister zdrowia rekomenduje zniesienie obostrzeń

Zgodnie z propozycją ministra zdrowia, wraz z początkiem kwietnia miałoby nastąpić całkowite zniesienie obostrzeń covidowych w Polsce. Decyzja należy teraz do premiera.

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Plus poinformował o złożeniu premierowi rekomendacji dotyczącej zniesienia obwiązujących w naszym kraju obostrzeń. Chodzi o konieczność noszenia maseczek, kwarantanny i izolacji. Zgodnie z propozycją szefa resortu, miałoby to nastąpić wraz z początkiem kwietnia. Ostateczna decyzja należy teraz do Mateusza Morawieckiego.

Obecnie z obostrzeń obowiązuje nakaz używania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, a dokładnie w pojazdach komunikacji publicznej, w sklepach i galeriach handlowych, w kinach oraz teatrach, w przychodniach, w urzędach, na uczelniach, w szkołach, w kościołach a także w zakładach pracy gdzie w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba oraz na terenie wspólnych nieruchomości. Z kolei izolacja i kwarantanna trwają siedem dni.

– Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą — mówił Adam Niedzielski.

Minister zdrowia wyjaśniał, że zniesienie obostrzeń oznacza przejście ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego. Przypomnijmy, z dniem 1 marca z listy obostrzeń obowiązujących w Polsce usunięte zostały limity w kinach, restauracjach, transporcie publicznym oraz podczas spotkań towarzyskich. Z kolei urzędy i instytucje publiczne powróciły do pracy stacjonarnej.

(fot. SM Lublin)

36 komentarzy

  1. Koniec plandemi. Widzicie kowidnianie jaka to ściema była?

  2. a to było trzeba te maseczki nosić XD???

  3. wielbię-Pis (inaczej)

    Polecą se w ch.ja bo 1 kwietnia to prima aprilis

Z kraju

Polityka i społeczeństwo