Wikary zakażony koronawirusem, proboszcz wydał komunikat. Osoby obecne na mszach proszone o pilny kontakt z Sanepidem

Proboszcz ks. Hubert Czarnecki poinformował o zakażeniu koronawirusem jednego z księży z Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku. Osoby, które były obecne na mszach w kraśnickiej świątyni proszone są o pilny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jak przekazał nam ks. Hubert Czarnecki – proboszcz parafii, we wtorek 17 listopada w godzinach wieczornych ks. Krzysztof otrzymał informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, w związku z czym pozostaje w izolacji domowej. Decyzję o samoizolacji ks. Krzysztof podjął już 11 listopada br. wobec potencjalnego ryzyka bycia zarażonym koronawirusem.

– Osoby, które w dniach: 09 listopada (poniedziałek, godz. 7:00 i 18:00), 10 listopada (wtorek, 14:00 i 18:00) oraz 11 listopada (środa, 7:00 i 8:30) uczestniczyły we Mszach świętych w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej proszone są o pilny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kraśniku – apeluje proboszcz.

Księża, którzy posługują w tej parafii, od ponad tygodnia nie mieli bliskiego kontaktu z ks. Krzysztofem i nie wykazują żadnych objawów chorobowych wywołanych przez wirusa SARS-CoV-2, co potwierdzają otrzymane dzisiaj przez pozostałych księży i pracowników parafii ujemne wyniki testów na koronawirusa, dlatego codzienne funkcjonowanie parafii pozostaje niezakłócone.

– Ponownie przypominamy uczestnikom nabożeństw o obowiązku przestrzegania reżimu sanitarnego (maseczka, dystans, dezynfekcja), również w miejscach kultu bożego. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji ks. Krzysztofa, osób zmagających się z chorobą oraz o ustanie epidemii – prosi ks. Hubert Czarnecki.

(fot. PMBB)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. Tylko po co, skoro „Konsekrowanie dłonie”, skoro uczony wykładowca KUL – Tadeusz Guz twierdzi, że komunia w kościele nie zarazi koronawirusem ?

 2. Kto normalny tam jeszcze łazi?Amen.

 3. Chłop małorolny, co nie znaczy, że głupi...

  Ciekwe czym pan ksiądz podpadł Najwyższemu Szefowi, że przy niewielkiej pomocy koronawirusa
  wzywa go na dywanik

 4. Matołusz Vatowiecki

  Kondensowane łapy *** nie zarażają bo do sufitu ma daleko !

 5. Jak to? Przecież „świętych rąk” żaden wirus się nie czepia.

 6. a co z częstochowską

  Matki boskiej bolesnej.To o co tu chodzi?

  • To Ty nie wiesz, że w Polsce mamy wielki dostatek matek boskich ?
   Co kościół to inna…

 7. Niech ktoś powie ze to jest normalne, co chwile podawane są komunikaty o zarażonych księżach, kościoły to obecnie wylęgarnia koronawirusa, wszystko inne pozamykane niby w „trosce” o zdrowie ludzi, gdzie tu sens, gdzie logika…

 8. Krasniku i wszystko jasne nie ma się co dziwisz

 9. Dalej chodzic do kościoła, zostawić kościoły otwarte GRATULACJA

 10. Spokojnie ,wymrą ci seniorzy kórzy w zdecydowanej wiekszość chodzą jeszcze do tych przybytków ,to skończy się im to eldorado .Daje im max 20-30 lat i koscioły zaczną swiecić pustkami

 11. Jacy zabawni są tu wojownicy z kościołem. jak padniesz to pewnie twoja rodzina będzie chciała wepchać twoje truchło przed Boży Ołtarz bo co na to inni powiedzą? Tylko to będzie świętokradztwo bo zapewne o ile się za życia nie nawrócisz Ty i tak już będziesz przez Boga potępiony. Teraz „bohaterze” rehocz sobie a na kilka godzin przed śmiercią będziesz sr.. w gacie co dalej? A dalej to będzie to na co sobie tu zapracujesz. Także obrażaniem wiernych i kościoła. Czyli wieczne potworne męki.

  • Byłeś? Widziałeś te męki? Ja za to widziałem sąsiadkę samotną statystykę bardzo wierzącą. Ciągle do kościoła i każdy grosik z nędzne emerytury do kościoła. Jak zmarła z miesiąc temu opieka ją pochwała o 8 rano. Bez księdza bo pieniążków już nie było.więc za życie wieczne trzeba zapłacić.

  • Jak nazywałbym sie Jaruzelski to może by mnie zmusili do chrztu na 5 minut przed „stanem stabilnym” 😆

 12. „Księża, którzy posługują w tej parafii, od ponad tygodnia nie mieli bliskiego kontaktu z ks. Krzysztofem” – a ludzie w Kościele mieli bliski kontakt?

  • Chyba jest napisane, że ks. Krzysztof przebywa w izolacji od 11.11, więc od tego czasu nikt nie miał z nim żadnego kontaktu. Poza tym bliski czy nie bliski zarazić się można przy odległości mniejszej niż 2 m, więc jak księża mieszkają w jednym budynku, razem jadają posiłki i sprawują msze to mają ze sobą bliski kontakt. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem to co jest napisane, a nie zadawać głupie pytania…

 13. Co wam tak przeszkadza ta wiara katolicka nawet ateista powinien bronić tej wiary bo to wiara bezpieczna chyba że macie ochotę na islam?. Bo raczej wątpię że zostanie pustka kraj bez wiary.

 14. A jakoś księżom w innym kościele w Kraśniku podczas transmisji Mszy Św. nie przeszkadzało udzielać komunii do ust i to że wiele osób było bez masek (co widać na nagraniu w TV Lublin).

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach