Wielka akcja policji nad jez. Białym. Zatrzymano 10 pijanych kierowców

Dzisiejszej nocy blisko 70 funkcjonariuszy ustawiło się na wszystkich drogach w rejonie Okuninki. Kontrolowano kierowców na zawartość alkoholu i narkotyków.

W sobotę wieczorem, funkcjonariusze rozpoczęli akcję pod kryptonimem „Stop agresji na drodze”. Kilkudziesięciu policjantów ustawiło się w wyznaczonych punktach kontrolnych, które zostały tak zaplanowane, aby kierujący nie mógł wjechać ani wyjechać z terenu miejscowości Okuninka bez wcześniejszego poddania się kontroli drogowej. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, którzy jechali drogami prowadzącymi do miejscowości Okuninka nad Jeziorem Białym, gdzie znajduje się jeden z największych ośrodków wypoczynkowych na terenie województwa. Szczególnym nadzorem objęte zostały drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe oraz gminne prowadzące do tej miejscowości.

Przez całą noc skontrolowano ponad 2100 kierujących, w wyniku czego zatrzymano dziesięciu pijanych kierujących oraz trzech prowadzących swoje pojazdy pod wpływem narkotyków. Policjanci ujawnili także czternaście wykroczeń drogowych, za co ich sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Rekordzistą okazał się kierowca skody, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W takim stanie przewoził w swoim aucie żonę i dziecko. Z kolei zatrzymano również kierowcę opla, który nie dość że był pijany, to również pod wpływem narkotyków. Zaś jeden z młodych mężczyzn kierujący motorowerem, prowadził pojazd po zażyciu narkotyków oraz wiózł pasażera, przy którym policjanci ujawnili marihuanę.

– Głównym celem działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach przez wyeliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom Alco-Blow, w które zostali wyposażeni policjanci, w ciągu kilku sekund każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu. Policjanci przy pomocy specjalistycznych testerów sprawdzali również czy kierujący nie znajdują się pod działaniem narkotyków – wyjaśnia st. sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W akcji brało udział blisko 70 funkcjonariuszy z Włodawy oraz z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Lublinie, Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, sekcji antyterrorystycznej KWP w Lublinie oraz komend w Chełmie, Białej Podlaskiej, Parczewie i Łęcznej.


(fot. KWP Lublin)
2014-08-03 09:15:44

10 komentarzy

 1. Obserwator rzeczywistosci

  Za okupacji też blokowano ulice i przeprowadzano takie akcje – nazywały się łapankami. Teraz czas na masowe rewizje w domach. Zawsze coś nielegalnego się znajdzie.

 2. I dobrze. Popieram akcję!
  Powinni to samo zrobić na Wrotkowie.

 3. jego by przebadali to byłby jedenasty.

 4. I bardzo dobrze, pijany kierowca jest potencjalnym mordercą. Brawa dla policji 🙂

 5. Marysia - nie zawsze dziewica

  Obserwatorze… – jak widać nieuzbrojonymi okularami, nie masz nawet najbardziej bladego z zielonych, pojęcia o tym czym się różni hitlerowska łapanka od opisanej tu akcji policji.
  Oby sądy nie okazały nadmiernej pobłażliwości ćpunom i opojom za kierownicą.
  Za bardzo się rozpuścili swoją bezkarnością.

 6. Jak najczęściej przeprowadzać taką akcję !!!

 7. Oby więcej takich akcji trafiających w osoby stwarzające potencjalnie największe zagrożenie na drodze! Brawo Policja!

 8. Pan Sołtys z Lublina

  Ta nasza niby demokracja rozpuściła to nasze, co głupsze „obywatelstwo”. Czas i pora wziąć toto tałatajstwo za mordy.
  Brawo policja, więcej takich akcji, oby sady nie zaprzepaściły Waszego wysiłku.

 9. Po co te smierdziele policyjne lapia na te testery ludzi co palili 3 dni wczesniej . Oto zjebane polskie prawo karac za metabolity….chory kraj. A co do pijakow to popieram

 10. Brawo Włodawscy Policjanci.

  W końcu jakaś konkretna „akcja” za nasze pieniądze.

  Takie kontrole powinny być co weekend w Łęcznej i na ul Turystycznej.
  Nie raz jadę z jeziorka i widzę jak się wyprzedza bez sensu cała drogę, żeby później przy Leclercu na Turystycznej być 100-200 metrów przede mną.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL