Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wieczorem w Lublinie odbędzie się duże wydarzenie sportowe. W trakcie Pucharu Polski wystąpią utrudnienia w ruchu

Na Arenie Lublin trwają ostatnie przygotowania do wieczornego, finałowego meczu Totolotek Pucharu Polski. W rejonie stadionu mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

W piątek na Arenie Lublin, w ramach finałowego meczu Pucharu Polski, zmierzą się Cracovia z Lechią Gdańsk. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:00. Lubelski stadion został wybrany na to wydarzenie przez Polski Związek Piłki Nożnej. Wszystko dlatego, że z uwagi na pandemię koronawirusa, podjęto decyzję o zorganizowaniu spotkania na mniejszym stadionie. Jak wyjaśniali przedstawiciele PZPN, o wyborze Lublina zdecydowało doświadczenie nabyte we współpracy przy okazji organizacji mistrzostw Europy do lat 21 oraz mistrzostw świata do lat 20.

Na trybunach Areny Lublin będzie mogło zasiąść ok. 3700 widzów, czyli 25 procent pojemności stadionu. Oba kluby otrzymały równą pulę biletów. Oznacza to, że wieczorem w rejonie stadionu spodziewany jest znacznie większy niż normalnie ruch pojazdów. Dlatego też mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu. Na miejscu obecni będą funkcjonariusze drogówki, którzy w razie potrzeby będą kierować pojazdy na alternatywne trasy.

Lublin już po raz drugi w historii jest gospodarzem Finał Pucharu Polski w piłce nożnej. W 1979 roku w meczu finałowym stanęli naprzeciw siebie Arka Gdynia i Wisła Kraków. Wtedy to gdyński klub wygrał 2:1.

(fot. archiwum)

11 komentarzy

 1. ze względu na pandemię, zdecydowano się na mniejszy stadion – to chyba się powinno właśnie zdecydować na większe trybuny, żeby ludzi luźniej pousadzać…

 2. Czy ja dobrze czytam… Cracovia Kraków i Lechia Gdańsk razem w Lublinie.
  Czy żuk nie wie że to mecz podwyższonego ryzyka,oba kluby nie,, dadzą,, się sympatią i na bank przyjedzie Arka Gdynia z Lech Poznań i Jagiellonia Białystok Plus Śląsk Wrocław….i zadyma gotowa

 3. Przecież od 21 lipca na stadionach i boiskach, podczas wydarzeń sportowych może zasiadać tyle publiczności ile wynosi 50% maksymalnej powierzchni obiektu.
  Ktoś jeszcze jest do tyłu z bieżącymi przepisami.

  • @XxX nikt nie jest do tyłu z przepisami.
   Nie wystarczy, że pochwalą się tym w telewizji.
   Aby rozporządzenie obowiązywało – musi być opublikowane w Dzienniku Ustaw.
   A zrobili to dopiero dzisiaj (Dziennik Ustaw z dnia 24 lipca 2020 Pozycja 1292).
   Pewnie papieru im brakuje 🙂

   • P.S.
    Zapomniałem jeszcze dodać, że rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia (a niektóre tam zawarte zmiany nawet od 4 sierpnia).
    Tak, że zmiany na stadionach oficjalnie dopiero od soboty.

 4. Czy będzie najznamienitsza ministra sportu w historii wszystkich RP (zwana POśmiewiskiem)?
  To od niej wszystko się zaczęło, piłka, puchary, rozgrywki, to ona wymyśliła stadiony (że o puczach nie wspomnę). Niech przybędzie i uświetni swoim blaskiem (intelektu też a jakże) te wspaniałe igrzyska.

 5. Ktoś mógłby kierować ruchem, bo to jest tragedia, ludzie nie patrzą na znaki. Można się pozabijać.

 6. lublin*eu/lublin/o-miescie/lublin-na-zywo/widok-na-arene-lublin/

 7. Ciekawe ile koronawirusów przywiozą do Lublina kibice. Jeden autokar Lechii już zawrócony. A w Lublinie po południu zrobiło się jakoś syrenowo i niebiesko. Dlaczego nie ma tego na codzień ?