Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków i zatrzymali trzech mężczyzn

Wczoraj policjanci z Lublina zatrzymali trzy osoby i zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków. Wkrótce zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe, jeden usłyszy zarzuty związane ze znieważeniem policjantów oraz naruszeniem ich nietykalności.

Wczoraj funkcjonariusze z lubelskiego garnizonu prowadzili działania skierowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Mundurowi zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków oraz zatrzymali trzech mężczyzn.

Do pierwszego zatrzymania doszło na jednej z posesji w gminie Niemce. W domu zajmowanym przez 33-latka policjanci odnaleźli i zabezpieczyli blisko 200 gramów amfetaminy i marihuany, sadzonki konopi oraz kilka tabletek ecstasy. Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny stawiał opór, naruszył nietykalność funkcjonariuszy.

Do drugiego zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na lubelskim Czechowie. Tam mundurowi zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany. 23-latek przechowywał zabronione substancje w szafie oraz pod wanną. Mężczyzna został zatrzymany.

Z kolei w gminie Michów policjanci z KMP w Lublinie wspierani przez funkcjonariuszy z Puław i przewodnika z psem służbowym odnaleźli 200 gramów marihuany. Zatrzymany 31-latek poszukiwany był w związku z wcześniejszymi przestępstwami narkotykowymi.

Zatrzymani mężczyźni wkrótce zostaną doprowadzeni do prokuratury i usłyszą zarzuty za przestępstwa narkotykowe. Dodatkowo 33-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością za znieważenie policjantów oraz naruszenie ich nietykalności. Policjanci wnioskować będą o zastosowanie środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztowań. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

Jeden komentarz

  1. Obrońca z urzędu

    Posiedzą do sprawy 6-9 miesięcy.

    Zaczną sypać tak jak sami zostali „sprzedani” i wyjdą na wiosnę do domu.

    I tak wygląda <90% spraw "za narkotyki".

Z kraju