690 680 960

Więcej miejsc parkingowych nad Zalewem Zemborzyckim

Od soboty nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa nowe parkingi. Łącznie przybędzie blisko 300 miejsc.

Nad Zalewem Zemborzyckim powstały dwa nowe parkingi dla zmotoryzowanych, którzy odwiedzają ten akwen wodny. Oba miejsca postojowe powstały przy ulicy Bryńskiego, jeden od strony ośrodka Słoneczny Wrotków, drugi zaś od strony Mariny. Oba powstały na zielonych terenach w pobliżu zalewu, -Ich uruchomienie wynika z ogromnego zainteresowania kompleksem basenów w ośrodku Słoneczny Wrotków, zwłaszcza w weekendy- tłumaczy prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie Zdzisław Hołysz. Oba będą czynne w każdy weekend wakacji.

Wjazd na pierwszy parking znajduje się od strony ulicy Żeglarskiej. Na skoszonej trawie zostało utworzonych ponad 200 miejsc parkingowych. Parking będzie płatny, obowiązują ceny takie same jak na głównym parkingu przy Słonecznym Wrotkowie czyli 7 złotych w godzinach 9.00-17.00 i 5 złotych po godzinie 17-tej. Przy wjeździe na parking ustawiony został punkt, gdzie można dokonywać opłat.

Drugi z nowych parkingów będzie bezpłatny a zlokalizowany został od strony mariny. Wjechać na niego można od ulicy Krężnickiej i zaparkuje tu kilkadziesiąt samochodów. -Dzięki nowym parkingom goście m.in. Słonecznego Wrotkowa będą mogli wygodnie zaparkować samochód, a potem korzystać z atrakcji ośrodka – wyjaśnia Zdzisław Hołysz. -Jednocześnie prosimy o parkowanie samochodów w miejscach do tego wyznaczonych, w szczególności na parkingach wydzielonych wokół Zalewu Zemborzyckiego. Prosimy o przestrzeganie znaków „zakaz zatrzymywania i postoju”, bo samochody zostawiane m.in. na poboczu ul. Osmolickiej stwarzają zagrożenie i utrudniają wjazd i wyjazd z parkingu przy ul. Osmolickiej – dodaje

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas