Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Więcej ludzi zmarlo niż się urodziło. Urząd Statystyczny podsumował liczbę ludności w województwie lubelskim

Urząd Statystyczny w Lublinie podsumował liczbę ludności w województwie lubelskim w okresie I-IX 2014 r. Wyniki mówią jedno – jest nas mniej.

W dniu 30 IX 2014r. województwo lubelskie liczyło 2 150 496 mieszkańców, z czego w miastach zamieszkiwało 995 650 osób zaś na wsi 1 154 846 mieszkańców. Procentowo odpowiada to odpowiednio 46,3% to ludność miast zaś wsi 53,7%. W ogólnej liczbie mieszkańców więcej jest kobiet niż mężczyzn, na 100 mężczyzn przypada 106 kobiet.

W opisywanym okresie na terenie województwa zawarto 8 977 związków małżeńskich. Od stycznia do końca września urodziło się 15 185 dzieci, zmarło zaś 16 411 mieszkańców. Daje to w skali województwa ujemny przyrost naturalny na poziomie -1 225 osób. W roku 2013 w analogicznym okresie było to – 2 088.

Więcej ludzi zmarlo niż się urodziło. Urząd Statystyczny podsumował liczbę ludności w województwie lubelskim

Jeżeli chodzi o saldo migracji stałej, w województwie zameldowało się 15 269 osób zaś wymeldowało się 19 698, co daje -4 429 osób, w 2013 – 4 420. Biorąc pod uwagę saldo migracji zagranicznej są to liczby -446 a w analogicznym okresie 2013 -554 osób.

Wyniki te pokazują, że województwo lubelskie pod względem ilości mieszkańców kurczy się. Ma na to wpływ zarówno ujemny przyrost naturalny oraz ujemny poziom migracji stałej. Ogólna liczba mieszkańców w porównaniu do roku 2013 spadła o 0,4%.

Więcej ludzi zmarlo niż się urodziło. Urząd Statystyczny podsumował liczbę ludności w województwie lubelskim

2015-01-16 19:10:45
(grafika Urząd Statystyczny Lublin, oprac. na podstawie danych US)

17 komentarzy

 1. sdsdsdsdaskmcdmsl

  A teraz mamy jeszcze pigułki po, a może PO…

  • spełniony obywatel

   Ci co przeczytają statystykę , i co się przyczyniają do takiego stanu. Powinni zabrać się do ciężkiej pracy , i nie stosować pigułki po , a durszlak by nadrobić zaległości .

  • antykatol_-_po_prostu_człowiek

   Jak widać mamy także fanatycznych katolików, którzy nie różnią się niczym od fanatycznych islamistów. Mamy księży zarabiających grubą kasę, którzy remontują swoje posiadłości na najdroższych materiałach budowlanych, podczas gdy Jezus podczas swojego życia nie miał nic. Mamy też siedzibę Naszego Dziennika, katolicki uniwersytet będący ostoją Ryzykowego imperium, oraz słabo wykształconych ludzi którzy są indoktrynowani ciemnotą przez PiS z Kaczyńskim i Macierewiczem na czele.

   • Czy Ci „fanatyczni katolicy” jak ich nazywasz, sa odpowiedzialni za ujemny przyrost naturalny? Czy to Kosciol zaleca uzywanie prezerwatyw, pigulek antykoncepcyjnych? Czy moze lemingi ktore glosowaly i glosuja na partie rzadzaca? Dzieki ktorej Polska to „zielona wyspa” i zyje nam sie tak jak w TVN Pan ktory uciekl do UE obiecywal.
    Dzieki komu, mamy teraz dostep bez recepty do srodkow „dzien po”? Kochana gazeta wybiorcza pewnie zachwala wprowadzrnie, bo to takie europejskie. Ale prawda jest taka, ze to wplynie na zwiekszenie nizu demograficznego.

    Fanatyczni islamisci nie roznia sie od fanatycznych katolikow? Nie kompromituj sie. Gdyby tak bylo Antykatolu, musialbys miec oczy dookola glowy, bo niewiadomo skad podeszlaby moherowa babcia i wbila Ci siekiere w plecy.

    Tak sie boisz PISu, ktory nie rzadzil kilka lat. Pani premier Cie przrkonala, ze jak PIS dojdzie do wladzy to bedzir jeszcze gorzej? A moze byc gorzej niz teraz jest?

    Lemingi wlaczcie myslenie, wylaczcie tvn, nie czytajcie wybiorczej.
    Zacznijcie glosowac na inne partie niz te, ktorr aktualnie rzadza, bo przeciez nic sie nie zmieni, a napewno nie na lepsze. Oderwijcie klamliwych pasozytow od koryta.

    Ps: prezerwator – to nie nasza Ojczyzna, jest winna temu co teraz sie z nia dzieje, tylko ludzie ktorzy tu rzadza. Wiec nie kpij, bo ludzie ktorzy za Polske oddali zycie, teraz w grobie sie przewracaja.

   • Jeszcze krzycz – PO górą. Widzę ze koledze lemingowi juz mózg wyparli. Za dużo TuskVisionNetwork i GuanoWiedzącej.

 2. no ludzie z kąt mają być dzieci jak chłopów jest mniej jak kobitek chyba że jakieś trójkąciki ??? albo ze związków pozamałżeńskich

 3. taki kraj, nie róbta dzieci, załóżta gumke, to się doigrają chamy w końcu… bedzie niż, zus padnie i gitara… ten kraj nic nie daje rodzinom … zero socjalu

 4. A ja mam 27 lat zarabiam najnizsza krajowa i ani mnie ani mojego partnera nie byloby stac na zapewnienie dziecku wiekszosci rzeczy ktore by potrzebowalo. Taki kraj. Przykre.

 5. Róbta dzieci, zakładajta działalności gospodarcze… a potem sznur na szyję i………. kooop w stołek. Oto nasz kraj, nasza duma. Pierwsi pójdziemy bronić naszej Ojczyzny, w razie czego. 😉

 6. zarabiam 1350 zona na krusie opiekuje sie dzieckiem 4 lat rachunki miesięczne ok.550 zł dziecko pod stało opieko lekarza 100 150 zł na leki
  na paliwo bo pracy miesiecznie 200 zł zostaje i jak żyć za 450 zł

  • Piszesz „pod stało opieko lekarza” to nie dziw się, że zarabiasz 1350 pln.

   • A pan prezydent (na duże litery nie zasługuje) pisze „ w bulu i w nadzeji ” i dziwię się że zarabia więcej niż 1350 pln.

 7. Oby tak dalej, budujmy więcej uniwersytetów, stacji rowerowych… a za kilkadziesiąt lat, nie będzie miał kto już jeździć tymi rowerami, bo albo wszyscy wyjadą za granice szukać w końcu pracy, albo trafi szlak. „100 mężczyzn przypada 106 kobiet.” Ciekawe porównanie.

 8. Kobitki! Nasze okolczykowane chłoptasie w krótkich majteczkach na rachitycznych nóziach nie są w stanie robić dzieci.
  Zacznijcie , mniej lub bardziej niepokalanie kombinować z Chińczykami.
  Łatwiej będzie przyzwyczaić się do skośnych oczek u nowych Polaków niż nie mieć ich wcale.

 9. to że nasze województwo się wyludnia to wina naszych władz, nawet tych regionalnych nie robili nic by ratować upadające miejsca pracy, nadal nic się nie robi , a ze statystyki wynika iż ponad 53% mieszka na wsi gdzie spadły dochody i jest niepewne jutro,jest wiele firm które płacą za 1/2 etatu a pracować trzeba na cały,biura pracy nie mają propozycji pracy i odsyłają do pracy za granicę, ludzie w wieku +50 oraz ci co zaczynają pracę mają ogromne problemy by ją znaleźć . A my mówimy że mamy ujemny przyrost naturalny , spójrzmy co robią np. Niemcy, gdzie dziecko do lat 18 ma darmową opiekę lekarską i leki ,a wracają na ziemię u nas lekarz czeka na prezencik, owszem są też tacy co naprawdę wykonują swoją pracę wzorowo .

 10. Dokładnie widać, że przyrost to kwestia dobrej pracy i stabilizacji. Łęczna ma największy przyrost bo duzo młodych mężczyzn pracuje na bogdance, dobrze zarabia a co za tym idzie dlaczego nie miec dziecka?