Wiec wyborczy Andrzeja Dudy i kontrmanifestacja środowisk LGBT na placu Litewskim (zdjęcia, wideo)

W poniedziałek na placu Litewskim w Lublinie odbył się wiec wyborczy Andrzeja Dudy. W tym samym miejscu środowiska LGBT zorganizowały kontrmanifestację.

W poniedziałek rano do Lublina przyjechał Andrzej Duda. Prezydent wziął udział w spotkaniu z okazji zakończania rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, następnie odwiedził Katolicki Uniwersytet Lubelski.

– Bardzo się cieszę, że tak wyspecjalizowana, doskonała placówka, posiadająca tak świetnie przygotowane kadry znajduje się właśnie tutaj, we wschodniej części naszego kraju – zaznaczył Andrzej Duda, dodając, że dla niego ważne jest, aby we wszystkich częściach Polski w jednakowym stopniu była dostępna nowoczesność – zaczynając od nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej, aż po najnowsze metody leczenia i diagnostyki medycznej.

Prezydent Andrzej Duda będąc na KUL podkreślał, że to ważna uczelnia dla budowy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce, dla kształcenia kadr naukowych, ale przede wszystkim dla kształcenia kolejnych pokoleń Polaków w duchu patriotyzmu i niezwykle ważnych dla nas wartości związanych z naszą tożsamością.

 

 

Następnie Andrzej Duda udał się na wiec wyborczy na placu Litewskim. Nieopodal miejsca, gdzie prezydent wygłosił przemówienie, odbyła się kontrmanifestacja środowisk LGBT. Uczestnicy próbowali zagłuszyć wystąpienie prezydenta okrzykami. Trzymali również transparenty z napisami m.in. „Jesteśmy ludźmi nie ideologią”, „Wstydzę się za Czarnka”, „Duda! Przeproś za Czarnka”.

Andrzej Duda w swoim przemówieniu nawiązał do nauk Jana Pawła II dotyczących rodziny, a także zaznaczył jak ważna jest rodzina i jej ochrona nawiązując do Karty Rodziny i obrony dzieci przed ideologią LGBT.

(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

89 komentarzy

 1. Odstępy 2 metry, maseczki 100%. Brawo lepszy sorcie…

 2. Tęczowe k…….y

 3. WYP A.D. z Lublina oszuście, przegrana już tuż tuż hahaha

 4. Zdjęcie z podeptaną flagą państwową mówi wszystko o tzw. „lepszym sorcie”.

  • Osoba robiąca zdjęcie, powinna zwrócić uwagę depczącemu, lub podnieść z ziemi. Nie wiem kto depcze, ale nie widać by to było zamierzone. Jeszcze mała uwaga; to nie jest flaga, tylko chorągiewka.

  • Ciekawe jak poznałeś czyj to but na tym papierze stoi? W ogóle wiesz czym musi cechować się flaga żeby była nazywana flagą państwową? 😀

   • Powinna być na płótnie o określonych rozmiarach.
    Inna sprawa, to to, że to nadal barwy narodowe.

    A demonstrantów z kontrdemonstracji jakoś nie podejrzewam o chodzenie w spodniach w kant, z krojem modnym 30 lat temu.

    • Kuba nie boli cię d..pa?.

     • A boli.
      Ponad 50 kilometrów wczoraj zrobiłem na rowerze to i zad boli.
      Ale ten ból to nic, przy twoim bólu zadu.

      Tak przy okazji – jestem ojcem dwójki bardzo fajnych dzieci, tak więc zanim zaczniesz cokolwiek insynuować, sprawdź lepiej sam, w którą dziurkę ładujesz i komu 🙂

 5. Kolorowa rodzina 21 wieku wyszła na ulicę. Czyli tata za rękę z tatą i mama za rękę z mamą. Kasia która wcześniej była Adasiem i Jacek który teraz jest Zosią. Co za chore społeczeństwo.

 6. Po pierwsze – Nie były tam osoby ze środowiska LGBT, byli tam przede wszystkim ludzie zszokowani tym jak głowa naszego państwa pluje nienawiścią na obywateli. LGBT to nie ideologia, to ludzie homoseksualni którzy też mają prawa. Dehumanizacja tych osób, jakiej dokonał Duda jest skandaliczna. I to właśnie ludzie którzy uważają to za niedopuszczalne, poszli tam protestować. LUDZIE! A NIE ŚRODOWISKO LGBT.

 7. Tylko KONFEDERACJA!!!!!!!! Krzysztof Bosak zje przefarbowanego agenta państwa położonego w Palestynie na śniadanie…!!!!

 8. Niech sobie „ideologię” obrabiają w domu a nie na ulicach, nie po drodze mi z jedynymi słusznymi ale w tym ich zawsze popieram .

 9. Dość gadania o tym całym LGBT. To 1-2% społeczeństwa, a aktywnych tzn. żyjących jak lesbijki lub geje pewnie z połowa tego. LGBT gada, że jest ich 10-15%. G…prawda. Teraz z prawie każdego starego kawalera robią geja. G… cię człowieku obchodzi czemu nie mam żony, dziewczyny. Żadnym LGBT nie jestem. Nie reprezentujecie mnie w żaden sposób. Kryptogejem też nie jestem. Mogę być po prostu nieśmiały, mieć problemy z potencją, nie podobać się kobietą, być w życiu totalną ciapą z dwiema lewymi rękami co mi mama do 25 roku życia podawała śniadanie, mogę cierpieć na chorobę zakaźną przenoszoną drogą płciową, mogłem być w przeszłości zraniony przez kobietę i nie chcieć przeżywać tego po raz drugi, mogę nie chcieć ponosić ciężaru założenia rodziny i wiązać się w żaden stały związek. Nie ma to żadnego wpływu na moje życie codzienne i pracę zawodową. A teraz przez to całe LGBT muszę się w robocie tłumaczyć czemu mam 46 lat i nie mam kobiety. Jestem HETERO. Chciałem założyć rodzinę, ale mi nie wyszło. Nie założyłem rodziny bo tak czasem bywa. A teraz każdy stary kawaler to gej a stara panna lesbijka. Plus według LGBT część osób pozostających w związkach kobieta mężczyzna, bo gadają, że już teraz jest wiele rodzin gdzie wychowują się dzieci, gdzie ojciec jest gejem, a matka lesbijką.

 10. To te same pedaluchy za nim jeżdżą?

 11. Skończcie gadać o tym całym LBGT. Osobiście nie znam żadnego geja, ani żadnej lesbijki, a znam pewnie dobre kilkaset osób. Jedynie znam takie osoby z mediów. Znam osoby o których się mówi, że są homo. Bo nie ma dziewczyny, ma specyficzny chód, głos, dziwnie się ubiera, w szkole był kiepski z wf, ale czy to na pewno gej? Może są inne przyczyny dla których jest sam. W każdym razie nie znam żadnej osoby, która by mi się przyznała do bycia gejem, przedstawiła swojego partnera itd. A chodzę po tym świecie dobre 40 lat.

  • Znam takiego jednego, ale on nie chodzi na wiece, nie obnosi się ze swoją orientacją, nikogo nie przekonuje, że to lepsze niż hetero. Z kim mieszka i co robi w zaciszu własnego mieszkania to jego sprawa. Szanuję go za to, jakim jest człowiekiem, a jest świetnym kumplem.

  • Może dlatego że nie umiesz słuchać nikt ci się nie przyzna… Z resztą jak nawet prezydent broni tezy że geje i lesbijki to gorszy rodzaj człowieka to nie wiem czy sam miałbym odwagę sie przyznać gdybym był

 12. Tacy źli i straszni i obrzydliwi o odmiennej orientacji , a co z klerem gejami i pedofilami. Kler jest cacy i obrażanie uczuć religijnych na Jasnej Górze porównując do ewangelistów Morawieckiego i Szumowskiego też jest cacy. To jawna zniewaga ewangeli. Nie zgodzę się na to. Czarnek powinien się leczyć bo aż kipi nienawiścią do drugiego człowieka, kochaj bliźniego jak siebi samego, chyba zapomniał już. Ma tak duże parcie na szkło że już nawet wychodzi przed szereg, mam nadzieję że odbije mu się ta nienawiść do tych ludzi ale pogarda do kobiet czkawką.

 13. Nie jestem za którąś że stron nie byłem na manifestacji. Ale jedno co zobaczyłem w urywkach to nienawiść ze strony kontrmanifestacji. Jak to jest że opierając się za wolnością i równością atakują innych. Skoro przyjechał kandydat na prezydenta to dajcie innym posłuchać co dany człowiek ma do powiedzenia a nie zakłóca się przemówienie. 28 czerwca każdy będzie mógł wyrazić swoje zdanie bez okrzyków.

  • Cóż, to taka dziwna grupa ludzi, która domaga się uszanowania siebie i swoich poglądów, jednocześnie zupełnie nie szanując innych ludzi i ich poglądów. „Równouprawnienie” inaczej…

  • Kwik to dopiero rozpocznie się po wyborach, teraz to tylko śpiewanie słowika.

  • Daruj sobie. Do dziczy chcesz trafić?

 14. Polacy. Taki wspaniały naród. Po co nam tyle podziałów?

  • @Yak, już Ci odpowiadam: ponieważ naszym pięknym krajem rządzą ludzie, którzy muszą mieć wrogów. Wrogów, którymi będą straszyć wszystkich wokoło. Nie ważne, że ci wrogowie są tylko i wyłącznie wytworem ich wyobraźni, ważne, że są! Muszą być, bo to jest podstawa istnienia tych ludzi. Nie mają nic konkretnego do powiedzenia, oprócz powtarzanej w kółko mantry o „wrogach ludu/państwa/rodziny/religii*”
   Dawno temu straszono nas imperialistami z Zachodu, później Unią Europejską, teraz jakimiś bliżej niezidentyfikowanymi ideologiami.

   * niepotrzebne skreślić

 15. Lesbijeki, geje, biseksualistów i transpłciowych było tyle co kot napłakał większość dziewczynki które zamiast siedzieć teraz w szkole przez Covid-19 dorabiały sob ie do kieszonkowego krzycząc marionetka.

 16. Ilebtam wynaturzen w nosie uszach w pupie gdzie macie jeszcze kolczyki do jakiej kategorii was zaliczyc, wykolejency, wynaturzeniania.

 17. Czarnka to wy możecie w d.. pocałować tylko przed tym umyjcie i odkaźcie sobie te zaspernione usta.

 18. Ludzie, co z „dystansem społecznym”?
  Jeśli w tym tłumie była jedna osoba zawirusowana, bez maski, krzycząca, to za kilka dni może się okazać, że właśnie Lublin będzie kolejnym ogniskiem koronawirusa. Brawo!

 19. Dzieci pikietujące z tęczowymi flagami – spójrzcie w lustro w domu – naprawdę 90% z was ma problem same ze sobą – 90% was jest heteroseksualna a nie homoseksualna. Gdzie są wasi rodzice dziadkowie ? Dlaczego nikt wam nie pomaga ? Same sobie już nie poradzicie idąc drogą ideologii LGBT – niestety. Dlaczego nie popatrzycie na swoich rodziców przecież to mężczyzna i kobieta – a nie związek homoseksualny myślicie że miło jest – będzie waszym rodzicom jak wybierzecie ideologię LGBT. Mówicie że nie jesteście tolerowane przez społeczeństwo a gdzie sa wasi rodzice ? dlaczego nie wspierają was w tych wiecach i spotkaniach – odpowiedzcie sobie sami. Zobaczcie na średnią wieku osób z waszego otoczenie teraz wydaje wam sie to fajne ale 90% osób z was za 3-4 lata będzie się wstydziło tych zdjęć w internecie z pomarańczowymi flagami.

 20. A czy pseudoredaktorzy lubelscy nie odnotowali że, nasze miasto odwiedził również przyszły prezydent Polski Krzysztof Bosak z Konfederacji?? Bardzo nie fair tak segregowac informacje..

 21. Ile płacą za trzymanie tych plakietek o formacie na oko A3. Takich samych albo podobnych. Czy to są umowy zlecenie czy o dzieło. Wszędzie te plakietki z imieniem prezydenta. I tak będę na niego głosował, pytam tylko z ciekawości ?

 22. Jakim sposobem mogła się odbyć kontrmanifestacja na wiecu wyborczym?. Przecież to był wiec wyborczy a nie manifestacja wyborcza więc jak mogło dojść do kontrmanifestacji.To nie była kontrmanifestacja tylko zakłócenie wiecu wyborczego Andrzeja Dudy,czyli zostało naruszone prawo.

 23. Gdzie rodzice tych szczyli mama pewnie dumna.

 24. po co ludzie o odmiennej orientacji seksualnej obnoszą się ze swoimi skłonnościami ?
  nie obchodzi mnie co sobie robią – czy wsadzają między drzwi czy polewają gorącym woskiem
  każdy ma swoje prawa ale nie można się z tym obnosić i reklamować tego wynaturzenia publicznie a tym bardziej w szkole
  Nie ma żadnych stref wolnych od LGBT – możecie sobie robić w domu co chcecie i jak chcecie
  Tylko wara od dzieci i od edukacji w szkole

 25. PO pierwszej turze, zanim będzie dogrywka między Trzeskowskim a Hołowonią, wprowadzą stan wyjątkowy i dalej będzie długopis.

 26. *** z lublina maliniak tłuku rydzykowy

 27. Dzisiaj LGBT,jutro zoofilia.nekrofilia itd

 28. Na widok Budki twardnieją mi sutki.
  Na widok Biedronia walę sobie konia.
  Na widok Szczerby biorę do gęby.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach