Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Widząc radiowóz, odstawił motorower i zaczął iść pieszo. Wręczył policjantom 160 zł w ramach „załatwienia sprawy”

Spore problemy czekają 29-latka, który w stanie nietrzeźwości kierował motorowerem. Mężczyzna w trakcie policyjnych czynności próbował wręczyć mundurowym łapówkę.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w miejscowości Nowy Orzechów w powiecie parczewskim. Policjanci zauważyli kierującego motorowerem, który na widok mundurowych nagle zatrzymał jednoślad, zaparkował go na poboczu, a następnie zaczął iść w przeciwnym kierunku.

Gdy podjechali do niego policjanci, okazało się, że 29-latek jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Po zatrzymaniu mężczyzna zakomunikował, że on inaczej widzi załatwienie sprawy. Policjanci zasugerowali mu, że wszelkie próby namowy do odstąpienia od podjętej interwencji są surowym przestępstwem. Mimo to mężczyzna wręczył funkcjonariuszom zwinięte, jak się okazało, banknoty. Było to 160 złotych.

Mieszkaniec gminy Uścimów trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, za co grozi kara do 10 pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Komentarze wyłączone