Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zobacz moment zderzenia dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 19

W poniedziałek na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Jedna osoba trafiła do szpitala. Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem w Kraśniku na ul. Lubelskiej, w ciągu drogi krajowej nr 19, na odcinku Lublin – Kraśnik. W tył zatrzymującej się ciężarówki, jadącej od strony Lublina, uderzyła druga ciężarówka. Jedna osoba trafiła do szpitala. Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu.

 

2017-03-06 17:07:15
(wideo lublin112.pl)

14 komentarzy

 1. ale koles z białego busika miał farta.

 2. Często osobowe auta się szybko zatrzymują i nie patrzą w lusterka nawet…A 40 ton nie stanie tak szybko…samo prawo jazdy nie zwalnia nikogo z myślenia…

  • Przede wszystkim kierowców tych 40 ton, bo jak ktoś wejdzie na jezdnię to hamujemy by go nie rozjechać, a nie przejeżdżamy, by w nas te 40 ton nie uderzyło

  • Aha czyli jakby dziecko wybiegło na przejście, czy pies to osobówka ma przejechać go, aby przypadkiem ktoś z tyłu nie uderzył?
   O czy ty człowieku piszesz, to kierowca auta jadącego z tyłu ma obowiązek zachować bezpieczną odległość, a nie ciągle myśleć za niego ten z przodu, To jest niestety zmora polskich dróg, a szczególnie często wśród tirowców jazda na bardzo małej odległości od poprzedzającego pojazdu.
   Przyjmuje się, że minimalny odstęp to powinny być 2 sekundy w dobrych warunkach atmosferycznych i 3 sekundy w pogorszonych. Przy prędkości 50 km/h 2 sekundy to jakieś 28 metrów odstępu.
   Tu na filmie kierowca pierwszej ciężarówki ile miał od białej osobówki na początku filmu? Max 3 długości osobówki czyli jakieś 12-13 metrów i widać, że ledwo ledwo wyhamował. Odległość między ciężarówkami też podobna max 12-15 metrów.
   Tu jeszcze nic, a są idioci, którzy jadą praktycznie na zderzaku, czyli w odległości 2-3 metrów, wtedy w przypadku jakiegokolwiek mocniejszego hamowania poprzedzającego auta ten z tyłu nie ma żadnej szansy na odpowiednio szybką reakcję. Takie dystanse to można utrzymywać podczas jazdy w korku, a nie przy 50-60.

   • Jak kierowca takiej ciężarówki ma trzymać bezpieczną odległość skoro mało rozumne istoty kierujące osobówkami widząc 3 metry wolnej przestrzeni przed taką ciężarówką wpychają się?? Myślenie obowiązuje wszystkich na drogach! Tych z osobówek też!

   • Instruktorzy bezpiecznej jazdy podają, że bezpieczny odstęp powinien odpowiadać utrzymywanej prędkości. Czyli przy 50 km/h trzymasz 50 metrów dziury przed sobą, przy 100 km/h 100 metrów. To powinno zagwarantować bezpieczne zatrzymanie pojazdu nawet gdy poprzedzający stanie dęba waląc np. w wyskakujący z lasu czołg.

 3. A kolumny BORu tam nie było nigdzie widać?

 4. Aaron Fleischman

  Ten wypadek daje pojęcie o ilości ciężarówek na polskich drogach… Jest ich tak dużo, że powoli zaczynają taranować siebie nawzajem.

  • Toż to doskonały wniosek, zaraz niektórzy powiedzą że jakby nie ciężarówki to by w sklepach nic nie było…

 5. Ale świetne hamulce ma ta pierwsza ciężarówka, wydaje się że taki kolos przy takiej prędkości uderzy w tego białego dostawczaka, a on zatrzymuje się ze dwa metry za nim.
  Niesamowita technologia, szacun dla inżynierów.

Z kraju

Sport