– Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę. Apel prezesa zamojskiej firmy Nexa do prezydenta Bronisława Komorowskiego

Stanisław Kujawa właściciel firmy Nexa z Zamościa postanowił opublikować apel do prezydenta Polski. Mówi w nim o urzędnikach, którzy doprowadzili jego firmę do upadku. Chce także aby jego sprawę przeniesiono do innego urzędu skarbowego w kraju.

Oświadczenie Stanisława Kujawy, które znalazło się pod filmem na kanale YT

Szanowni Państwo, nazywam się Stanisław Kujawa. Urzędnicy skarbowi zniszczyli moją firmę. Mimo wyroków sądów potwierdzających rażące naruszenie prawa wobec mnie i mojej firmy, właśnie mija cztery lata nieprzerwanych kontroli podatkowych. Przez ten czas urzędnicy nie wykazali ani jednej nieprawidłowości, a mimo to zablokowali zwrot 33 mln zł, co doprowadziło zbudowaną przeze mnie od podstaw firmę Nexa do upadku. Musiałem zwolnić wszystkich 184 pracowników, roczne przychody z 330 mln zł spadły do zera.

Przygotowałem ten apel do Prezydenta Bronisława Komorowskiego, gdyż czuję się bezsilny. Razem z Prezydentem byliśmy internowani 13 grudnia 1981 roku w więzieniu w Białołęce. Wspólnie walczyliśmy o Polskę wolną, demokratyczną, będącą państwem prawa. Przez ostatnie cztery lata dobitnie przekonałem się, jak wciąż bezradna może być jednostka wobec aparatu urzędniczego, nawet mając po swojej stronie decyzje niezawisłych sądów.

W swoim apelu proszę o naprawdę niewiele – o przeniesienie mojej sprawy do innego urzędu skarbowego. W Lublinie urzędnicy mają za nic wyroki sądów, które nakazują im zakończenie kontroli i wskazują rażące naruszenie prawa. Ci urzędnicy: Tomasz Maruszewski, dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, oraz Anna Ilnicka, naczelnik Urzędu Skarbowego w Lublinie, nie tylko nie zostali ukarani, ale wciąż piastują swoje stanowiska. I prowadzą kontrole m.in. w mojej firmie.

2015-01-21 19:01:49
(fot. wideo Stanisław Kujawa serwis YT)

23 komentarze

 1. naprawde przykre 🙁 jak urzednicy niszczac jedna firme, niszcza zycie wielu osobom. i nie mozna zatrzymac tej kuli ktora toczy sie i sieje coraz wieksze zniszczenia. a konsekwencji zlych decyzji nikt nie ponosi i nie poniesie!! tylko przedsiebiorcy i ich pracownicy 🙁

 2. płacący_podatki

  Mocni jesteście w wystukiwaniu literek na klawiaturze ! Wypowiadacie się nie znając tematu. Nie wiem po co jeszcze w tej Polsce siedzicie, darmozjady ! Co wy wiecie o płaceniu podatków ! Urzędasy święci nie są, ale wy lepsi nie jesteście!

  • pomyliłeś sprawy? bo ja nie widzę sensu Twojej wypowiedzi, 2 razy czytałem artykuł, jak i komentarze i nie znalazłem żadnej spójności Twojego podsumowania. Fajnie że płacisz podatki, wszyscy się cieszymy, zaimponowałeś nie jednemu wow. Może kiedyś nauczymy się tak wiele o płaceniu podatków co Ty.

 3. brakuje mobilizacji narodu,odwagi jaką mieli naci dziadkowie ojcowie itd, gdy walczyli za lepszą Polskę dla siebie i dla nas samych,,, widzicie ludzie sami co się dzieje w kraju walczcie za lepsze by gorzej nie bylo wyjdzcie na ulice odbierzmy tym baranom ojczyznę bo to własność polaków a nie tych osłów na stołkach. to oni sa dla nas a nie my dla nich a jest odwrotnie

 4. Bo w naszym kraju ten co jest cwany to jest gość. dla tego jest c*** i kropka.

 5. Spotkajmy się w urzędzie.
  Wejdźmy wściekli do ich pokoi.
  powiedzmy co o nich myślimy.
  Wyprowadzmy za ucho ja ulice.
  na co czekamy?
  Pierdolone komuchy sa bezkarni.
  dość!

 6. po co było wygrać te wojny? Po to by być wolnym? Może Niemcy potrafili by rządzić ty krajem.

 7. Kolejna kontrola pod zamówienie? Jaki odsyp wzięli ci z UKS i US? Wyroki sądu nie robią na nich żadnego wrażenia – muszą być „szczególnie zasłużeni” dla odpowiednich ludzi skoro dalej piastują swoje stanowiska.

 8. http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/22563,,mf-ws-c-h-nexa-spolka-z-o-o- czyżby ktoś z lekka mijał się z prawdą?

 9. http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/22563,,mf-ws-c-h-nexa-spolka-z-o-o-(komunikat);jsessionid=x3HEZeOf+YBTJF+fF8qWdk7Y.undefined

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021