W Lublinie trwają zdjęcia do filmu „Panie Dulskie” Mieszkańcy mogą również wystąpić

Lublin po raz kolejny stał się planem filmowym. W najnowszej produkcji Filipa Bajona, w Lublinie kręcone są zdjęcia plenerowe. Zdjęcia rozpoczęły się 14 stycznia a na weekend zaplanowano casting.

Ekipa filmowców zjechała do Lublina i pierwsze ujęcia do produkcji Filipa Bajona „Panie Dulskie” już powstają. Film „Panie Dulskie” to kontynuacja perypetii rodziny Dulskich z dramatu Gabrieli Zapolskiej. W Lublinie powstanie większość zdjęć plenerowych, poszczególne sceny mają być kręcone głównie na Starym Mieście, choć ekipa pojawi się również w Porcie Lotniczym czy też na dworcu PKP, Placu Litewskim jak i w jednym z teatrów. Na starówce ma się znajdować dom rodzinny Dulskich oraz inne miejsca ściśle związane z perypetiami rodziny. Reżyser Filip Bajon, stworzył już m.in. „Śluby panieńskie” oraz „Przedwiośnie”.

W głównych rolach zagrają Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Chyra, Sonia Bohosiewicz oraz Maja Ostaszewska. Wszystkich tych aktorów będzie można zobaczyć przy pracy na planie filmowym. Później ekipa przeniesie się do studia Wytwórni Filmów Dokumentalnych gdzie będą kręcone pozostałe ujęcia. Budżet filmu wynosi ponad 5,3 mln w tym 2,5 mln to dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Premierę filmu zaplanowano na koniec 2015 r.

Z kolei w niedzielę i poniedziałek w godz. 10-18. w głównym gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy Al. Racławickich 14 odbędzie się casting dla tych, którzy chcą zagrać jako statyści. Ekipa filmowa zapowiedziała, że potrzebuje około 500 osób. Część z nich ma szansę nawet na zagranie poszczególnych epizodów w filmie. Poszukiwane są osoby w wieku 20-50 lat a także dzieci w wieku 8-12 lat. Jest jednak kilka warunków, kandydaci nie mogą posiadać m.in. widocznych tatuaży, kolczyków czy też aparatów ortodontycznych. Kobiety muszą mieć włosy min. do ramion w do tego naturalnym kolorze.

W Lublinie filmowcy pozostaną do 9 lutego. „Panie Dulskie” trafią na ekrany kin w październiku 2015.
(fot. Marcin Makowski/WFDiF)
2015-01-21 18:44:09

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie