-Chamstwo kierowcy! Czy oni nie widzą pieszych?

Zbulwersowani kierowcy napisali do nas oraz przesłali nagrania, na których widać podejście niektórych użytkowników drogi do pieszych. Czy tak naprawdę kierowcy nie widzą pieszych?

Szerszy komentarz do filmów, tak naprawdę jest zbędny. Jedno jest pewne, są kierowcy którzy nie widzą pieszych lub udają, że ich nie ma.

Czytelnik Bernard przesyłam filmik, na którym widać tira, wjeżdżającego na czerwonym świetle na skrzyżowanie. Pojazd całkowicie zablokował pieszym przejście w rejonie skrzyżowania Drogi Męczenników Majdanka i ul. Krańcowej. Temat filmu skwitował – Chamstwo kierowcy.

Drugie nagranie od innego Czytelnika obrazuje sytuację na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Diamentowej z ul. Energetyków. Kierowcy albo nie widzą pieszych albo udają, że ich po prostu nie ma.

2015-03-07 10:05:54
(fot. wideo nadesłane)

18 komentarzy

 1. sytuacja 2 i gotowy wypadek w stylu pieszy już schodził z przejścia

 2. pierwszy filmik niczego nie wnosi… nie widać momentu wjazdu, równie dobrze kierowca wjechał prawidłowo na skrzyżowanie….
  drugi filmik -równie dobrze mogło by nie być dostawczego na przejściu… pieszy nie ma prawa wychodzić za stojącego pojazdu.( nawet tego pierwszego) art 14. ptk’ 1 b „zabrania się wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi”

 3. Nie macie czym sobie tyłka. Zawracać. Punkt widzenia zależy od punktu. Siedzenia. Każdy z nas zależnie od danejchwili danego miejsc wkurza się na innego człowieka stwierdzam to po. Sobie kiedy jadę przez Sowińskiego przeklinam studentów kiedy wracam ze sklepu na przejściu na. Osiedlu przeklinam kierowców jadących bo nie mogę przejść przez ulicę. Wiec dajmy. Sobie spokój ztym narzekaniem. Na społeczeństwo bo to my sami je tworzymy.

 4. Kierowca „TIRa” Wjechał za sygnalizator na zielonej strzałce, która zgasła zanim tył auta minął sygnalizator. Ot zagadka rozwiązana.

 5. A może by tak przekazać cały filmik?? Człowiekowi zapaliła się strzałka do skrętu w prawo, na przejściu nikogo nie było, więc wjechał , a ze pojazd długi no to nie mógł się wpiąć między jadące z lewej strony auta. No i tak wyszło, trudno. Piesi , jak święte krowy , idą na czerwonym świetle i nikt na to nie zwraca uwagi, nie , no bo przecież im wolno??!!
  Dojeżdżam kiedyś do skrzyżowania , miałem jeszcze zielone, jechał konwój Policyjny , kilka aut , na sygnałach na czerwonym, więc musiałem puścić pojazdy uprzywilejowane. Zapaliło mi się czerwone no a pojazdy właśnie przejechały. Więc idąc drogą tych pieszych , powinienem na nic nie patrzeć, tylko wjechać na czerwonym świetle na skrzyżowanie bo teraz moja kolej?? Autor filmu, nie pokazuje całego filmu, bo wie, że nie miał by racji i został by wyśmiany. A wszyscy Ci piesi , powinni zostać odszukani i powinni zapłacić po 200zł mandatu a facet z dzieckiem na ręku powinien zapłacić 500zł!!
  Drugi filmik to już inna bajka, ewidentne przewinienie kierowcy buraka!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!