Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego volkswagena. Kierowca nie miał szans, aby zatrzymać auto (zdjęcia)

Po zmianie przepisów wielu pieszym wydaje się, że mają pierwszeństwo zawsze i wszędzie. Jednak wtargnięcie pod nadjeżdżające auto sprawia, że kończy się to groźnym wypadkiem.

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 13 w miejscowości Kornelówka w gminie Sitno w powiecie zamojskim. Na drodze powiatowej łączącej Łapiguz z Horyszowem potrącona została kobieta. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili policjanci, 56-letnia kobieta weszła na jezdnię z terenu posesji wprost pod nadjeżdżającego volkswagena. Chciała bowiem przejść na drugą stronę drogi, gdzie znajdował się jej pies. W żaden sposób jednak nie upewniła się, czy nic nie jedzie.

Kierujący volkswagenem 32-latek wiedział, że nie zdoła wyhamować, podjął jednak próbę jej ominięcia. Nie przyniosła ona jednak skutku. Potrącona przez auto piesza wpadła do przydrożnego rowu.

Kobietę z obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego volkswagena. Kierowca nie miał szans, aby zatrzymać auto (zdjęcia)

(fot. policja)

24 komentarze

  1. Teraz dużo młodzieży ginie. Z nosem w telefonie nie da się zachować ostrożności, dotyczy to zarówno pieszych jak i kierowców.

  2. Kornelówka Kornelówka teraz babcię boli główka. Potłuczony mózg pewnie „tylko sobie myślał” w momencie wejścia na przejście.

  3. Polecam przprzemyslenia blogspot kropka com. Są filmiki i wyjaśnienia kiedy co można. Facet wygrał w Sądzie bodajże dwie sprawy, które wg wielu wydawały się przegrane bo pieszy miał pierwszeństwo.
    Swoją drogą to ja jako kierowca, będąc pieszą nadal zatrzymuję się przed przejściem, będąc na nim staram się szybko zejść i skinieniem głowy lub podniesieniem ręki dziękuję kierowcy, który mnie przepuścił. Tyle lat stałam przed przejściem i nigdy nie miałam bólu 4 liter z tego powodu, że muszę trochę poczekać. Teraz aż mi głupio jak tamuję ruch. Idiotka? Może i tak.

  4. A MOZE TE PRZEPISY WYMYSLIL KTOS KTO CHCIAL ZEBY POLAKOW BYLO MNIEJ , W SENSIE ZE PRZELUDNIENIE GLOBU, BEDZIE WIAZALO SIE Z BRAKIEM ZYWNOSCI ITP