Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Weekendowy wysyp nietrzeźwych kierowców w regionie

Miniony weekend przyniósł wysyp zdarzeń z nietrzeźwymi kierowcami. Wkrótce ich uczestnicy staną przed sądem, oprócz wysokich kar finansowych grożą im kary pozbawienia wolności.

Stary Orzechów

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Stary Orzechów w powiecie parczewskim pojazd dostawczy wypadł z drogi, wjechał do lasu i uderzył w drzewa. W pojazdu wysiadło trzech mężczyzn i uciekli oni w kierunku kompleksu leśnego.

Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyźni byli zakrwawieni i być może wymagali pomocy lekarskiej. Na miejsce pojechali mundurowi, którzy już w trakcie dojazdu na miejsce zauważyli mężczyznę, który miał obrażenia mogące świadczyć, że brał udział w zdarzeniu drogowym. 20-latek był zakrwawiony i potrzebował pomocy lekarski. Chwilę później w ręce policjantów wpadł kolejny 20-latek, on również potrzebował pomocy medycznej.

Trzeciego z mężczyzn policjanci zatrzymali w domu. 19-latek spał w łóżku. W związku z tym, że wszyscy zasłaniali się niepamięcią cała trójka została zatrzymana i trafiła na komendę. Badanie wykazało, że wszyscy byli nietrzeźwi. Policjanci ustalili, że pojazdem kierował 20–letni mieszkaniec gminy Parczew, który wziął samochód bez wiedzy rodziców. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że w ogóle nie posiada prawa jazdy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Wola Wereszczyńska

W niedzielę po godzinie 20 policjanci z Urszulina w miejscowości Wola Wereszczyńska zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, którym podróżowało trzech mężczyzn. Od kierowcy policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 28-latek ma blisko 2 promile alkoholu organizmie. Dodatkowo okazało się też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za jazdę bez uprawnień.

Ludwin

Z kolei w minioną sobotę po godzinie 12, na terenie gminy Ludwin, doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Jak ustalili policjanci mieszkaniec gminy Puchaczów podróżował swoim autem za samochodem marki Opel Corsa. Pojazd ten jechał wężykiem zmuszając innych uczestników ruchu do zjeżdżania na pobocze. Kierujący oplem wjechał w drogę dojazdową, gdzie po chwili zatrzymał się. Wówczas mężczyzna podbiegł do kierującego, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a o zdarzeniu poinformował policjantów.

Zanim policjanci dojechali na miejsce kierowca opla uciekł do domu. Po chwili wyszedł do funkcjonariuszy i potwierdził, że to on kierował autem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 57–letniego mieszkańca gm. Ludwin. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Janów Lubelski

W minioną sobotę janowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę renaulta. 26-letni obywatel Ukrainy był pijany, mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ukrainiec próbował przekupić policjantów mówiąc, że da im na „dobrą wódkę”. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz 26-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat więzienia i próbę wręczenia policjantom korzyści majątkowej. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Parczew)

10 komentarzy

  1. Ci o których słychać to kropla w morzu.

  2. Na przymusowe roboty społeczne wysłać albo do kamieniołomu.

  3. Mam wrażenie że taki wysyp jest co miesiąc po wypłayach 10-tego

  4. Dobra flaszka – to dopiero korzyść majątkowa hahaha

  5. A teraz jeszcze „elita” z zachodu przybędzie na święta to się picie zacznie

  6. Będzie tego tylko więcej, bo teraz każdy menel ma samochód.
    Dlatego ci sami, których ładnych parę lat temu wsadzano do więzienia za jazdę rowerem po pijaku, teraz jeżdżą samochodami i dostają kary w zawieszeniu.

  7. polska wieś , buhahahahahahaha