Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

„Wędrówki po Lubelszczyźnie” Wyjątkową wystawę oglądać będzie można w Lublinie

Niesamowite zdjęcia prezentujące piękno Lubelszczyzny będzie można podziwiać na wystawie w Lublinie. „Wędrówki po Lubelszczyźnie” to uchwycone na fotografiach miejsca, które zachwycają zarówno walorami kulturowymi jak i przyrodniczymi.

W czwartek 4 lipca w Siedzibie Stowarzyszenia Gang Poszukiwaczy Szczęścia przy ul. Popiełuszki 35a w Lublinie odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Wędrówki po Lubelszczyźnie”. Jest ona efektem podróży dwojga fotografów: Bartłomieja Koprowskiego i Joanny Laskowskiej po województwie lubelskim, jakie odbywali na przestrzeni ostatnich kilku lat. Województwo lubelskie posiada ciekawe walory kulturowe jak i przyrodnicze, gdzie teraźniejszość miesza się z bogatą historią i na każdym prawie kroku widoczna jest wielokulturowość. Mimo to wciąż jest mało znanym zakątkiem naszego kraju.

Bartłomiej Koprowski jest utorem ponad 50 tys. fotografii, przede wszystkim o charakterze reportażowym. To uczestnik kilku wystaw fotograficznych Zamojskiej Grupy Fotograficznej w Zamojskim Domu Kultury i dwóch dorocznych Przeglądów Fotografii Zamojskiej. Autor fotografii do albumu i wystawy: „Zamość w fotografii Jana Bułhaka i współczesnej” (2016). Ma za sobą również wystawę zorganizowaną z okazji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie (2017). Od września 2017 realizuje regionalną stronę informacyjną, którą redaguje i publikuje na niej swoje fotografie.

Joanna Laskowska jest autorką fotografii o tematyce krajoznawczej, głównie z terenu województwa lubelskiego. Uczestniczyła w kilku wystawach fotografii wraz z Zamojską Grupą Fotograficzną w Zamojskim Domu Kultury i na dwóch dorocznych Przeglądach Fotografii Zamojskiej. Jest też autorką fotografii w Kalendarzach Urzędu Miasta Zamość na lata 2016 i 2017.

Wcześniej wystawa była prezentowana w Zamościu i Kraśniku. Spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców. Otwarcie wystawy w Lublinie odbędzie się o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

„Wędrówki po Lubelszczyźnie” Wyjątkową wystawę oglądać będzie można w Lublinie

„Wędrówki po Lubelszczyźnie” Wyjątkową wystawę oglądać będzie można w Lublinie

(fot. nadesłane)

2 komentarze

  1. Nie liczy się ilość A jakość zdjęć.

Wiadomości z info112