We Włodawie rusza budżet obywatelski. Mieszkańcy mogą już składać swoje propozycje

Do końca kwietnia mieszkańcy Włodawy mogą składać swoje propozycje do pierwszej w tym mieście edycji budżetu obywatelskiego. Do zagospodarowania jest 50 tys złotych.

Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Wiesława Muszyńskiego, we Włodawie powstał budżet obywatelski w formie rezerwy celowej. Do końca kwietnia mieszkańcy Włodawy mogą zgłaszać propozycje zadań publicznych, które zostaną sfinansowane z rezerwy celowej. W tym roku miasto przeznaczy na ten cel 50.000 zł.

– Spośród wszystkich zgłaszanych propozycji mieszkańcy będą mogli wskazać te, które są najbardziej potrzebne. Będzie to namiastka tzw. budżetu obywatelskiego, którego dotychczas w naszym mieście nie było. W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 50.000 zł. W kolejnych latach ta kwota będzie w miarę możliwości zwiększana. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Zakres zadań, które mogą zostać sfinansowane z rezerwy celowej jest bardzo szeroki. Dotyczyć one mogą min. remontów i przebudowy budynków będących własnością miasta,budowy placów zabaw, miejsc rekreacji i wypoczynku, zagospodarowania skwerów i trawników, prowadzenia programów edukacyjnych oraz organizacji imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Propozycje można składać do 30 kwietnia za pośrednictwem formularza, który dostępny jest w sekretariacie włodawskiego ratusza oraz na stronie internetowej www.um.wlodawa.eu. Zgłoszenie propozycji musi uzyskać również pisemne poparcie co najmniej 20 mieszkańców miasta. Propozycje, które pozytywnie przejdą ocenę formalną zostaną przedstawione mieszkańcom, którzy w głosowaniu wskażą te najbardziej potrzebne. Na podstawie wyników głosowania Burmistrz Włodawy wybierze propozycje do realizacji.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)
2017-03-18 20:15:02

Zobacz również

2 komentarze

  1. może z synagogi zrobić jakieś ciekawsze miejsce?

  2. może piesze przejście graniczne?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska