We Włodawie rozlosowano solary

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we Włodawie odbyło się losowanie nieruchomości, na których będą instalowane solary w 2018 i 2019 roku. Losowanie miało charakter publiczny i każdy z zainteresowanych mieszkańców mógł być jego świadkiem.

– Wylosowane zostały 197 nieruchomości na których solary zostaną zamontowane jeszcze w tym roku. Na pozostałych 196 nieruchomościach instalacje pojawią się w przyszłym roku. Konkretną datę montażu wykonawca ustali już bezpośrednio z właścicielami nieruchomości – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

O wynikach losowania oraz niezbędnych formalnościach uczestnicy projektu zostaną poinformowani listownie. Pierwsze umowy zostaną podpisane jeszcze w lipcu.

Realizacja projektu dotyczącego dostawy i montażu instalacji solarnych przewidziana jest na lata 2018 – 2019. Łącznie zostaną zainstalowane 393 instalacje różnego typu. Na ten cel miasto Włodawa otrzymało ponad 3 miliony dofinansowania z Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje na temat projektu „Włodawa – miasto z energią” dostępne są na stronie internetowej włodawskiego ratusza w zakładce – „Odnawialne źródła energii”.

2018-07-14 09:14:34
(fot. UM Włodawa)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Arcy Primas A'Prilis

  Szczerze zachęcam do instalacji solarnych. Naprawdę warto.
  Z własnej i nie przymuszonej woli i na własny koszt (kredyt) zainstalowałem sobie panele fotowoltaiczne o mocy do 4kW. W ten sposób uniezależniłem sie od sieci energetycznej i mógłbym nawet odsprzedawać nadmiar energii, ale najzwyczajniej w świecie nie chce mi sie deptać po „wysokich” urzędach, żeby oglądać gęby nadętych urzędasów i prosić ich o łaskę odkupienia tego co mi zbywa.

 2. Panie Arcy Primas …solary to do grzania wody …pan masz panele fotowoltaiczne do produkcji prądu ..taka „drobna ” róznica …co nie zmienia faktu że również polecam bo mam

 3. Pierdołek pospolitek

  Nie chcąc liczyć na łaskę i niełaskę Zarządu ROD „Miłek”, na swojej działce (wysoko, żeby nie ukradli) zamontowałem jeden panel słoneczny, ze stosownym regulatorem.
  Ładuje mi on 12 V akumulator, który nawet w zimie ma na tyle prądu żeby zasilać mi monitoring i włączać w razie potrzeby sterowane czujnikiem ruchu 2 reflektory LED.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach