Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wczoraj powalone na tory drzewo, dziś zerwana trakcja. Opóźnione pociągi oraz objazdy

Część pociągów kursuje objazdem, inne na jednym z odcinków zastąpiono autobusami, kolejne zaś mają duże opóźnienie. To na skutek uszkodzenia sieci trakcyjnej w okolicach Puław.

Od rana występują problemy z kursowaniem pociągów na szlaku kolejowym Lublin – Warszawa. Chodzi o odcinek pomiędzy Puławami a Dęblinem, gdzie około godziny 7 rano zerwana została sieć trakcyjna. Na miejscu pracują ekipy naprawcze PKP PLK, jednak jak informuje spółka, do godziny 15 tor będzie zamknięty. Wszystko dlatego, że awaria jest poważna i obejmuje odcinek o długości kilkuset metrów.

Przewoźnicy kolejowi, czyli PKP Intercity oraz Polregio, pomiędzy Puławami a Dęblinem wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Część pociągów dalekobieżnych kursuje objazdem przez Łuków, Parczew i Lubartów. Wiele składów notuje też duże opóźnienia, wynoszą one od kilkunastu minut do blisko dwóch godzin.

Jak nam przekazano, wczoraj występowały z kolei utrudnienia na linii z Lublina do Kraśnika. W rejonie Niedrzwicy na tory przewróciło się drzewo. W tym przypadku jednak sytuacja została szybko opanowana. Na miejscu pojawili się strażacy i usunęli drzewo.

(fot. PKP PLK zdjęcie ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. generalnie kolej ma same problemy …
    ale tylko w pisowskiej polszcze …
    za granica koleje jeżdżą normalnie …
    ale jak wieśniactwo dorywa się do żłobu
    jest tak jak jest !!!!

Z kraju