690 680 960

Wciąż nie wiadomo, kiedy otwarcie wiaduktów na ul. Grygowej. Pojawiają się już teorie spiskowe (zdjęcia)

Wciąż nie ma nawet wstępnej daty otwarcia dla ruchu ul. Grygowej w Lublinie. Od dwóch miesiecy trwają bowiem urzędnicze procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowych wiaduktów. Kierowcy snują już teorie spiskowe m.in. o tym, że obiekty grożą zawaleniem i dlatego nie został dopuszczony po nich ruch.

Od kilku tygodni, praktycznie każdego dnia otrzymujemy od naszych czytelników pytania dotyczące terminu oddania do użytku zakończonych już inwestycji drogowych. Chodzi o wiadukt na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej i Diamentowej, nowy odcinek ul. ul. Wyścigowej łączący ul. Dywizjonu 303 z ul. Wrotkowską oraz wiadukty w ciągu ul. Grygowej. Ta ostatnia inwestycja została ukończona pod koniec marca i od dwóch miesięcy kierowcy nie mogą się doczekać na usunięcie barierek i znaków zakazujących ruchu.

Trudno im się dziwić, gdyż ulica stanowi duży skrót z Felina do ul. Metalurgicznej i Mełgiewskiej. Obecnie kierowcy muszą korzystać z obwodnicy lub też kierować się przez ul. Gospodarczą. Problem mają również strażacy ze znajdującej się przy ul. Grygowej jednostki ratowniczo – gaśniczej. Dojazd do al. Witosa, czy też na os. Bronowice zajmuje im znacznie więcej czasu, a w przypadku akcji ratunkowej liczy się każda minuta.

Początkowo otwarcie ul. Grygowej planowano na początku maja. Zarząd Transportu Miejskiego umieścił już nawet na przystankach nowe rozkłady jazdy, ze zmienionymi trasami niektórych linii. Jednak w ostatniej chwili okazało się, że droga nie zostanie udostępniona do ruchu. Miasto tłumaczyło ten fakt oczekiwaniem na wydanie zezwolenia na użytkowanie wiaduktów przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

W ostatnich dniach zaczęliśmy otrzymywać informacje o rzekomych wadach budowli a nawet ryzyku jej zawalenia. Nasi czytelnicy popierali to m.in. zauważalnymi odchyleniami na jednym z murów oporowych. Przedstawiciele inwestora zapewniają, że owszem mur się odchylił, jednak wszystko jest pod kontrolą i nie jest to defektem.

– Jeden z murów oporowych rzeczywiście jest odchylony. Odchylenie to mieści się jednak w przyjętych normach. Ponadto mury posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci kotew. W toku postępowania o pozwolenie na użytkowanie jesteśmy wzywani do złożenia wyjaśnień i uzupełnienia dokumentacji a nie do wykonywania napraw, usuwania wad czy jakichkolwiek innych robót budowlanych – wyjaśniał nam Karol Kieliszek z Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego pod koniec maja zażądał od miasta kolejnych dokumentów. Tym razem chodzi o dostarczenie prawidłowo wypełnionego oświadczenia kierownika budowy, uwierzytelnioną kopię decyzji ZRID, aktualne zaświadczenie o przynależności kierownika budowy od Izby Inżynierów Budownictwa, inwentaryzację geodezyjną obiektów budowlanych wraz z informacją geodety o ich usytuowaniu względem zagospodarowania działki, projekt budowlany murów oporowych, projekt zabezpieczeń ścian oporowych, oryginał końcowego odbioru robót, protokół odbioru ścian oporowych oraz protokół przebudowy sieci gazowej.

Jak zapewnia Karol Kieliszek dokumenty te zostały dostarczone inspektorom budowlanym w piątek 7 czerwca. Trwa więc kolejne oczekiwanie na wydanie przez nadzór decyzji w tej sprawie.

(fot. lublin112 – nadesłane – Kamil)

40 komentarzy

 1. To po jaka cholerę pala się lampy na nie odebranym obiekcie drogowym??Może mi to ktoś wyjaśnić..??
  Np.pan Kieliszek..

 2. Czy szanowna redakcja na może jakieś info o tym kiedy zostaną oddane dwa pozostałe wiadukty, czyli ten na Krochmalnej i ten na Wrotkowskiej? One też już są skończone i stoją od ponad miesiąca zamknięte.

 3. Spartaczyli budowe i tyle. Teraz postawią zakaz do 3,5t i tak już zostanie z czasem ludzie zapomna a sprawa sie rozmyje. ZDiM weżmie premie.

 4. Kręcą jak zwykle, wstyd wstyd wstyd, a przedłużenie wrotkowskiej? A diamentowa? Korki na maxa a ci glupoty gadają!!!!!!!! Do roboty !!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Ta inwestycja to tak wielki bubel w organizacji ruchu że wstyd to oddać do użytku.

 6. Spokojnie…na „tęczową paradę równości” Żuk na 200% tą trasę otworzy. Czego to się nie robi dla popaprańców, nawet stolicy mają już większe prawa i poważanie niż normalni ludzie. Zgroza…

 7. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

  Bo to trzeba załatwić tak jak w Kabarecie Moralnego Niepokoju w skeczu Urzędnik i będzie załatwione.

 8. Ehh ci kierofcy.

  Nie czaje, w twoją d..e? Jak nie w twoją to w czym masz problem, a może zazdroscisz, że to nie twoja i dlatego tak narzekasz. Boli cię to, że dwóch typów jest razem? Ja tam się cieszę bo nie dość, że zostawiają nam więcej dziewczyn to jeszcze podbierają im kolesi.

  Swoją drogą czemu tak bardzo interesujesz się życiem innych? Nie masz swojego? Skoro coś cię nie dotyczy osobiście to po co w to się zagłębiać?

  Pójdź na ryby, na kebsa, do kina nie wiem zajmij się czymś pożytecznym to nie będzie Ci przeszkadzać, że dwóch typów się obściskuje.

  Mentalność Polaka – zawsze coś mu nie pasuje, zrobią drogi – źle bo wydali w Ch kasy, nie zrobią – narzeka, że nie ma po czym jeździć.

 9. Jak ci mentalność nie pasuje to droga do Europy wolna, nikt tu nikogo na siłę nie trzyma. To że się 2 typów obściskuje to może małe piwo ale oni chcą więcej. Adoptować dzieciaczki im się zachciewa i takie różne inne uprawnienia. Jako ojciec 2 synów usłyszałem od nich co nieco na temat coraz bardziej popularnych ( jawnych ) gejowskich podrywów, cieszę się że nie mam w rodzinie zboków. Nie każdy rodzic miał takie szczęście i takie przejście kogoś bliskiego mówiąc delikatnie ” na ciemną stronę ” ( nie ważne czy to homo, zmiana płci czy inne goowno ) to zawsze jest nieszczęście dla najbliższych. To tak jak z sektą, próbują, może się uda, są jednostki słabsze, samotne , bez mocnych więzi rodzinnych czy po prostu głupi. Cymbałami łatwiej sterować przy ich podatności na media 🙂

 10. Sprawa jest prosta jak budowa cepa dla kogoś z branży. Dostarczenie tych kilku świstków to zwykłe mydlenie oczu. Tyle czasu to trwa przygotowanie zamiennej decyzji o pozwoleniu na budowę, uzyskanie zamiennego pozwolenia i przedłożenia go odp. organowi kontrolnemu tu PINB celem prawidłowego zakończenia inwestycji. Wg. mnie to zwykły brak kompetencji po stronie urzędników miejskich, którzy na co dzień obsługują inwestycje, ale nagle ktoś się przyjrzał temu co jest w projekcie a co przedkładają do odbioru. Stąd tyle to trwa.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas