690 680 960

Ważna informacja dla podróżnych. Od dzisiaj wchodzi nowy rozkład pociągów

Już w tą niedzielę 9 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Informacje o zmianach podróżni mogą uzyskać na dworcach, peronach oraz stronach internetowych Grupy PKP. Ponadto na dworcach pomocą służą mobilni informatorzy.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy można uzyskać na stronach: www.intercity.pl i www.rozklad-pkp.pl, pod numerem infolinii 19 757, a także na profilu spółki PKP Intercity na Facebooku oraz za pomocą aplikacji IC Navigator.

Dostępne są także informacje plakatowe na dworcach. Na największych dworcach w Polsce do dyspozycji pasażerów są także pracownicy biur dworców oraz punktów obsługi klienta PKP Intercity. W każdej chwili udzielają informacji o wprowadzanych zmianach oraz pomagają w zaplanowaniu podróży. Dodatkowym wsparciem są mobilni informatorzy, których można rozpoznać po charakterystycznych pomarańczowych kurtkach. Na 60 dworcach pasażerowie mogą sprawdzać rozkład na urządzeniach mobilnych, korzystając z bezpłatnego dostępu do Internetu. Wydzielone strefy są oznakowane charakterystycznym logo Wi-Fi. Dostęp do sieci jest otwarty, bez konieczności wpisywania dodatkowych haseł. Marcowa korekta rozkładu jazdy związana jest z prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe pracami modernizacyjnymi na liniach kolejowych. Skala realizowanych w bieżącym roku inwestycji jest wręcz rekordowa i obejmuje całą Polskę.

Modernizacją, bądź rewitalizacją, objętych będzie około 3 000 km torów i dziesiątki obiektów inżynieryjnych. Celem prowadzonych prac jest skrócenie czasu przejazdów i zwiększenie komfortu podróży pociągiem. Szczegółowe informacje o prowadzonych pracach modernizacyjnych na liniach kolejowych w całej Polsce dostępne są na stronie PKP Polskich Linii Kolejowych www.plk-sa.pl Istotnym elementem prowadzonych przez PKP PLK prac jest remont mostu średnicowego w Warszawie. W związku z tymi pracami nastąpią zmiany w organizacji ruchu pociągów. Od 9 marca do 15 czerwca br. wybrane pociągi kursować będą do/z/przez stację Warszawa Gdańska, z pominięciem Warszawy Centralnej, Warszawy Wschodniej, Warszawy Zachodniej.

W związku z drugim etapem remontu mostu średnicowego zmianie uległa organizacja ruchu kolejowego w Warszawie. 40 pociągów spółki PKP Intercity odjeżdża, zatrzymuje się lub kończą bieg na dworcu Warszawa Gdańska. Zmiany będą obowiązywać do 15 czerwca.

Kursowanie pociągów PKP Intercity w trakcie modernizacji mostu średnicowego:

-Wybrane pociągi jadące w kierunkach wschodnim i północnym (Olsztyn, Białystok i Lublin/Dorohusk) odjeżdżają z dworca Warszawa Gdańska, bez postojów na dworcach Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia.
-Wybrane pociągi z kierunku zachodniego, południowego z centrum (Trójmiasto, Bydgoszcz, Poznań, Katowice, Wiedeń, Budapeszt, Praga, Berlin) przyjeżdżają do Dworca Warszawa Gdańska, bez postojów na dworcach Warszawa Zachodnia, Centralna i Wschodnia.
-Pociągi jadące w kierunku zachodnim i południowym kursują bez zmian.

PODSTAWOWE ZMIANY JAKIE WPROWADZONO OD DZISIAJ:

Pociąg IR Cisy relacji Chełm – Warszawa Zachodnia w Stolicy nie będzie się zatrzymywał na stacji Warszawa Centralna. Podróżni będą mieli do dyspozycji cztery miejsca gdzie skład będzie miał przystanki: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście i Warszawa Ochota. Zmianą jest także to, że pociąg będzie kursował tylko w dni robocze, i zmienią się jego godziny odjazdów, co spowoduje że podróżni nie będą mieli możliwości bezpośredniej przesiadki z pociągów z Zamościa i Stalowej Woli. Pociąg będzie kursować tylko w dni powszednie.

Pociąg IR Bug relacji Terespol- Biała Podlaska – Międzyrzec Podlaski- Łuków- Siedlce Warszawa- Łódź zostanie skrócony i do Łodzi już nie dojedzie. Swoją trasę zakończy na stacji Warszawa Wschodnia. Nie zmieni się dzień odjazdu, i skład dalej będzie kursował w piątki i niedzielę.

Pociąg IR Bystrzyca relacji Chełm- Lublin- Puławy – Warszawa Zachodnia zostaje skrócony do stacji Warszawa Wschodnia. Pociąg kursuje w niedzielę.
Pociąg IR Warta relacji Lublin- Puławy – Warszawa- Poznań w kierunku Lublina pojedzie w Stolicy przez stację Warszawa Gdańska natomiast w Rembertowie będzie miał dodatkowy postój. Natomiast z Lublina w kierunku Poznania zmian w kursowaniu nie będzie.

Pasażerowie którzy przesiadają się w Warszawie na pociąg do Lublina, mając ważny bilet PKP będą mogli bezpłatnie dojechać na dworzec Gdański metrem, tramwajem a także pociągami Kolei Mazowieckich. To samo dotyczy pasażerów, którzy muszą z Warszawy Wschodniej dotrzeć na Zachodnią.

Pociąg TLK Hetman relacji Poznań -Wrocław – Opole -Gliwice – Kraków –Tarnobrzeg – Stalowa Wola – Zwierzyniec – Zamość zostanie skrócony i nie dojedzie już do Zamościa. Ze względu na małą liczbę podróżnych na odcinku Rzeszów-Zamość, Hetman zakończy kurs właśnie w Rzeszowie. Podróżni jadący do Zamościa w dalsza trasę pojadą busem podstawionym przez PKP. Podobnie będzie w Zamościu, gdy pasażerowie będą chcieli dostać się do Rzeszowa na pociąg do Poznania.

Wiele zmian nastąpi także w kursowaniu pociągów do Portu Lotniczego Lublin. Całkowicie odwołane zostały kursy z godziny 16:57 i 19:28. Natomiast skład jadący na lotnisko o godz. 14:05 nie będzie kursował w piątki i niedziele. W te dni pojedzie pociąg o godzinie 15:05. natomiast kurs z godziny 19:35 dotychczas jeżdżący od poniedziałku do piątku, będzie także kursował w sobotę. Podobnie jak pociąg na lotnisko o 21:45, który zaczął kursować również w niedzielę.

Pociąg do Rzeszowa z godziny 14:35 zostanie skrócony do Stalowej Woli, natomiast pociąg do Stalowej Woli o 16:26 wyjedzie z Lublina o 16:34 lecz pojedzie dalej i zakończy kurs w Rzeszowie.

2014-03-09 10:22:11
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Ważna informacja dla podróżnych, ale nie tylko.
    Także ci, których zwyczajem jest ucinanie sobie drzemki z szyną pod głową, powinni wziąć pod uwagę, że pociąg może szybciej nadjechać. Proponuję stosować dokładniejsze budziki.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas