Ważna informacja dla kibiców. W Lublinie powstanie strefa kibica na pół tysiąca osób

Pierwszy mecz reprezentacji Polski w ramach Euro 2020 będzie można obejrzeć w strefie kibica, która powstaje nad Zalewem Zemborzyckim. Na telebimie o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych zmagania polskiej reprezentacji będzie mogło obejrzeć pół tysiąca osób.

W piątek w południe na terenie ośrodka Playa Marina odbyła się konferencja prasowa z udziałem Macieja Dobrzyńskiego oraz Zbigniewa Bartnika prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas spotkania z dziennikarzami zostały przedstawione szczegóły działania trefy kibica nad Zalewem Zemborzyckim, w której będzie można oglądać mecze mistrzostw Euro 2020.

Do dyspozycji kibiców będzie telebim o rozmiarach 5 na 3 metry oraz duże telewizory, na których wyświetlane będą mecze mistrzostw. Obecnie wiadomo, że dla kibiców na razie będą dostępne mecze z udziałem reprezentacji Polski. Otwarcie strefy zaplanowano w poniedziałek 14 czerwca. Odbędzie się wówczas mecz Polska – Słowacja. Kolejne mecze odbędą się 19 (Hiszpania – Polska) i 23 czerwca (Szwecja – Polska). Będą to mecze fazy grupowej.

Oprócz tego na terenie Playa Marina powstanie Letni Stadion Sportów Plażowych. W planach są zawody w wielu dyscyplinach w odmianie plażowej.

– Wspólnie z kolegami z Rapidu Lublin i z Lubelskim Związkiem Piłki Nożnej będziemy organizować Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Plażowej w randze I ligi. Turniej odbędzie się w dniach 10-11 lipca. Planujemy też turniej piłki ręcznej plażowej. Przy okazji tych turniejów, będziemy zapraszać znanych piłkarzy nożnych, piłkarzy ręcznych i piłkarki ręcznej, żeby uświetnić te wydarzenia. Żeby to nie były tylko sportowe wydarzenia, ale i smaczek dla kibiców. Najważniejszym tematem, który w najbliższym czasie planujemy, jest to strefa kibica Euro 2020. Zaplanowaliśmy trzy pierwsze, mamy nadzieję, że nie ostatnie dni, kiedy będzie występowała reprezentacja Polski. Postawimy tutaj na naszej plaży duży telebim. Mamy około 500 miejsc, które możemy zagospodarować dla kibiców. Wstęp do strefy będzie wolny dla naszych gości, korzystających z całego ośrodka. Mama nadzieję, że będziemy mogli sobie pozwolić na kolejne mecze. Wszystko zaczynamy od poniedziałku – powiedział Maciej Dobrzyński z Playa Marina.

Na terenie ośrodka w czerwcu i lipcu planowe są również wydarzenia związane ze zmaganiami sportowymi na plaży. Zbigniew Bartnik prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zapowiedział, że Związek będzie patronował sportowym przedsięwzięciom na terenie ośrodka Playa Marina, m.in. mistrzostwom piłki nożnej na plaży.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Pół tysiąca zaszczepionych i dodatkowo 75% niezaszczepionych, czyli razem 875.

 2. Tylko dla pół tysiąca? A dla pięćdziesięciu tuzinów zrobić!

 3. Mieczysław Krab operator działa Krab

  Czy będzie tam łamana konstytucja poprzez nielegalną segregację Polaków? Czy apartheid będzie obowiązywał?

 4. Aby wypić będzie gdzie.

 5. A mieliśmy taki spokojny skrawek, gdzie przyjeżdżaliśmy od lat, jako cykliści… Słabo… Już w tamte lato było słabo Playa Marina…ps. Nie obsługiwać klientów pod wpływem alkoholu.

 6. A mieliśmy taki spokojny skrawek, gdzie przyjeżdżaliśmy od lat, jako cykliści… Słabo… Już w tamte lato było słabo Playa Marina…ps. Nie obsługiwać klientów pod wpływem alkoholu.

 7. Taki spokój był na Marcinie. To teraz zjezdzją się patologie za darmowy leżak na piasku. Darmowy, bo nikt tego nie kontroluje. Kiedyś było o niebo lepiej… KIEDYŚ CZYLI ROK TEMU…

 8. WIŚNIA nie powielaj komentarzy i nie podszywaj się za mój profil. DOBRANOC.

 9. „Naszej plaży”, nie, to jest nasza plaża, lublinian, ktoś tylko ją zajął bezczelnie.

 10. Piwko po ile? Bo jak drogie to biorę swoje.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności