Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Warsztaty, gry, zabawy i spektakle. W centrum Lublina zachęcano do wybierania alternatywnych środków transportu (zdjęcia)

Przez cały weekend na pl. Łokietka i ul. Królewskiej odbywały się wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Trwa on nadal, a we wtorek zaplanowano m.in. bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta.

W ramach trwających obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie od piątku wyłączone z ruchu pojazdów są pl. Łokietka i ul. Królewska. To właśnie w tych miejscach zorganizowane zostały wydarzenia, które miały na celu zachęcenie zmotoryzowanych mieszkańców miasta do wyboru alternatywnych środków transportu, takich jak komunikacja miejska czy rower. W tych dniach wjazd na ten teren miasta miały tylko pojazdy komunikacji miejskiej oraz rowerzyści.

Można było brać udział w warsztatach, grach, zabawach i spektaklach, a nawet w lekcjach tańca. W sobotę i niedzielę przygotowano specjalną strefę z myślą o seniorach, do dyspozycji była też strefa gastronomiczna oraz konsultacje dietetyczne i ekologiczne. Mieszkańcy mieli okazję zapoznać się z zaletami transportu publicznego oraz porozmawiać z osobami na co dzień zajmującymi się komunikacją miejską. Nie brakowało też akcji promujących transport rowerowy oraz podróże piesze.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu trwa dalej. We wtorek odbędzie się akcja „Dzień bez Samochodu”. Przez cały dzień będzie można bezpłatnie podróżować komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego auta. Tego dnia bezpłatna będzie również pierwsza godzina korzystania z Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Plac Łokietka w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie został przystrojony kolorową włóczką w ramach akcji „Bombardowanie włóczką”.

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Pomysł fajny popieram, zobaczymy za okolo10 dni czy festyn się udał. Oczywiście nie życzę tego nikomu.

  2. Ściema

  3. Darowałem sobie, Cepelia nie w moim guście..

  4. Ciekawe który to idiota wymyśla tego typu cyrki za publiczne pieniądze. Impreza z wielką pompą a tymczasem pustką bije z niej na kilometr. Za dzień w Mpku za darmo też oczuwiście publiczne pieniążki.

    • To przedstaw pomysł na wykorzystanie publicznych pięniędzy. Zlikwiduj całkowice rozrywkę typu kino, teatr, wystawy… a potem siedź dalej w domu i narzekaj, że nic się nie dzieje.

  5. Koronawirus lubi to

  6. Imprezy, carnavale, tłumy ludzi…
    Pandemia teraz tylko w szkolach i na osiemnastkach? Na dzieci i młodzież nagonka?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo